FIV 95

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Moniland, Pussi, Dana.p mulumesc! Si eu am luat 6 utrogestan intre punctie si ET. Dupa ET mi-a micsorat doza pentru ca a spus ca "nu e nevoie de atata la cum arata endometrul"...

Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Andrada.P, sigur e spotting asa ca stai linistita sa nu sperii -ii.
teodoran, eu zic ca esti Z5, eu am facut ET-ul pe 14 si dr. mi-a calculat Z4 si Z5 ca fiind duminica si luni.
Dana P eu am patit o chestie fantastica cu analizele. Vroiam sa ma apuc de FIV din septembrie dar: am racit puternic jos, am descoperit chlamydia si ureaplasma, am scapat de una a ramas cealalta, am scapat si de aia. M-am apucat de FIV in noiembrie, am amanat menogonul o saptamana din cauza de ciclu. Am crezut ca toate mi se intampla numai mie...Si acum vine minunea. Sotul meu are Hepatita B deci nu puteam congela embrioni. Exact la ultima echo inainte de punctie aflu ca, *cu o zi in urma, in urma unui FIV reusit o familie a donat spitalului un aparat performant care poate congela si embrioni proveniti din probleme hepatice. Deci concluzia mea e ca DD le face si desface exact asa cum trebuie, daca faceam punctia cu cateva zile mai devreme nu aveam cum sa-mi congelez embrionasii...
antosit, fata descurcareatza.
zouzounaki, KoraPop, Moniland, kla78, 8-icile va multumesc de incurajare.
pis, te asteptam cu vesti bune diseara.
Adelia_alin, stii...ca ma intrebai daca simt ceva... Eram in timpul ET-ului, dr. Niculescu si dra Ana ma intrebau daca ma doare ceva. Dr. Cocei raspunde: Ei, o doare-n cot pe ea, n-are nici o treaba. (ce-i drept avea dreptate) Asa si acum cu simtitul.... Poate sa fie un junghi in spate...sau o jena in burta...da' nimic concludent si de luat in seama. Tu cum esti?

-ici generali (si generosi) pentru toate fetele.

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Eu stanut non stop...nu-mi vine sa cred, cred totusi ca am o reactie alergica la ceva, pentru ca acum ma simt bine, nu mai ma doare nimic. DAca nu iese nimic...sigur e de la stranut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

teodoran, si eu am racit imediat dupa ET. I-am spus dr. si mi-a raspuns ca multe femei racesc cand raman . La mine nu a fost sa fie. . Si eu stranutam si ziceam ca daca nu s-au fixat sigur se vor lipii dupa un stranut puternic .
Sper ca la tine sa fie unul norocos.

andrada, atunci nu ai de ce sa-ti faci probleme. Tot mai mult cred ca e de la implantare.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Chiar ma gandeam ca daca i-ar iesi rau analizele de hepatita sotului ce s-ar intampla, habar nu aveam ca din cauza asta se cer analizele de hepatita ale sotului ca afecteaza la congelare.Bine ca m-am lamurit si eu acum.
Alexi , dar tu cat de mult sangerezi? Poti sta cu un tampon din ala zilnic sau nu? Spune-i dr. ca iti este frica sa nu pierzi sarcina si sa-ti dea tratament mai puternic de sustinere.


Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Multumesc Dana, sunt curioasa unde va vrea dr.T sa ma trimita la analize, probabil la IDS....nu mai am rabdare pana in ianuarie...Cand faci analizele sotului?Va fi bine cu siguranta, bafta!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexi22 spune:

DANA P nu sangerez f mult foarte putin dar eu sunt stresata.pot sta cu un absolvant zilnic linistita .este doar un spoting mai mult.nu stii in cat timp ar trebui sa se opreasca.



alexi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Nici eu nu stiam faza ca hepatita B la barbati are legatura cu congelarea . Oricum la noi nu e cazul de congelat pentru ca nu avem ce . (haz de necaz)

Lachi, tu inca esti in pauza?

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Pai cred ca o sa le faca la inceputul lui ianuarie ca acum nu mai are cand. Eu vreau sa-l duc la medicul de familie si sa-i dea trimitere pentru analize si sa le includa si pe cele de hepatita ca se fac gratuit. Eu asa le-am facut pe astea si pe celelalte care mai erau pe lista de la Giulesti din sange.Am mai scutit din bani, numai hepatitele ma costau 83 lei, dar pe partea cealalta le-am facut de 2 ori pe cele hormonale si pe cele din secretii. Odata la Constanta si odata la Bucuresti, ca nu a avut dr. incredere in rezultate si este diferenta mare la fsh si imi iesise pozitiva chlamydia la rezultatele din Constanta. Acum eu iau de bune cele facute la Bucuresti ca doar nu m-or fi pus degeaba sa le fac unde au vrut ei,doar de dragul sa le facem buzunarele grase celor de acolo.

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Monica, Lachi nu are de unde sa scrie ,ca acasa nu are calculator iar la birou este in mutare.Ea este bine, a iesit si putin pe afara si asteapta sa mearga joi la echo.
Lachi a avut sangerari atunci in ziua testului pe 12 si de atunci n-a mai avut nimic.

Dana
Poze

Mergi la inceput