FIV 95

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Am revenit...mi-a cazut net-ul eram disperata...ma plimbam prin casa ca leul prin cusca.
Betty eu merg sigur Duminica la Victor Babes , la clinica, langa Piata Muncii.
In rest fenomene nu am nimic. Dca am facut ET vineri, pe 15, sunt in ziua 5 sau ziua 4??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Pis, gata. Nu mai ai ce face acum. Dupa ce primesti rezultatul vei avea o multime de emotii : de mamica.

Bravo, Dana, ai vazut ca esti sanantoasa tun? Oricum dupa tratamentul pentru FIV te vei regla si deregla hormonal .

teodoran, eu zic 4. Oricum testul il faci in aceeasi zi din saptamana, adica vineri. Succes!


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Ginuta felicitari!

Pis iti tin pumnii tare, tare! Sa vii cu o veste buna sa ne mai ridici moralul. Unde ai facut testul? La ce ora primesti rezultatul?

Fetelor, eu de ieri - ziua 8 de la ET - sangerez . Destul de putin. E mai mult un spotting (cred...), dar e rosu si mi s-a facut frica... Stiu ca au mai sangerat fete si dupa confirmarea sarcinii dar totusi mi se pare prea devreme. MI-am marit doza de utrogestan. Iau acum 6/zi in loc de 4 cat mi s-a prescris. M-a durut bineinteles si mijlocul ca la CM dar a trecut cu 1 Nospa. Voi ce spuneti?

toate FIV-oasele!


Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

andrada, eu zic ca e de bine. Atata timp cat se opreste. Embrionul se implanteaza la 6-7 zile de la puntie. Tu fiind la 8 zile de la ET probabil isi cauta mai bine locusorul unde va ramane 9 luni. Nu-ti face probleme ca nu e prea devreme. Ia cele 6 utrogestan pentru ca mucoasa uterina sa fie cat mai bine sustinuta.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

PIs

Andrada mie mi-a dat doctorul de la inceput 7 ultrogestane intavaginal(2,2,3)..progesteron injectabil sau altele nu iau... asa ca e bine daca ai marit doza...tu iei doar ultragestan??? si sa sti ca la mine tot in Z8 am avut niste dureri ca la CM de am toata ziua..de curs nu a curs nimic...poate chiar se intampla ceva in Z8, poate se cuibaresc mai bine

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Kora , le-am facut la MedLife, ca acolo m-a trimis dr.Am facut hormonalele si secretiile(toate)acolo , in rest le-am facut in Constanta.
Andrada eu zic ca este prea devreme sa-ti vina CM , eu cred ca este de la implantare.Stai cat mai mult in pat si daca iti este rau sun-o pe dr si spunei.
Monica , de asta mie frica ca o sa ma dereglez si ca o sa ma ingras, cred ca ma da afara din casa barbatul, daca ma fac ca o si asa ma cearta ca sunt .
Andreea ma bucur ca esti bine si "puricele" se dezvolta normal.
Va multumesc la toate( nu va enumar ca sa nu uit pe cineva)si va ca sunteti langa mine.

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Lasa Dana ca e pentru o cauza speciala . Eu am dat jos kg pa care le-am pus in ambele dati. Si acum sunt pregatita pentru inca o tura . Si daca nu as vrea un copilas cu sotul meu nici nu m-ar interesa subiectul FIV. La noi e infertilitate de cauza masculina.

Andrada, si eu am luat de la inceput 6 utrogestan. (2-2-2).

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns first_carmen spune:

Buna fetelor!

Va multumesc pentru urari si eu sper sa decurga totul ok.
Va tin pumnii si sunt cu gindul alaturi de voi.




Carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexi22 spune:

ANDICU,LACHI voi cate zile ati sangerat ca eu am o sangerare usoara de 3 zile si ma gandeam cand se termina .oricat mi-ar zice DR ca nu sunt probleme eu tot nu inteleg.


alexi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

dana p stai linistita cu ingrasatul... eu dupa stimulare si 11 zile de stat acasa si m-am ingrasat 1 kg.... cand m-am lasat de fumat am pus 5 kg...pe care nu le-am dat jod

PUSSI

Mergi la inceput