Naturiste si homeopate (27)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Ma simt ca un kk...m-am saturat,nici macar cadoul de la sot nu m-a putut bucura...
Azi sint z18,iar cind am fost la baie,am zarit pe hirtie urme de sange...eu nu mai inteleg nimic...cind aveam asa de mare incredere in tot trat inceput...recunosc ca aseara am avut oarece program artistic,dar daca ar fi fost de la asta,as fi gasit urmele de singe,dimineata ,la prima ora,nu mai tarziu,nu?
Nu mai stiu ce sa mai cred,ca indiferent ce as face,tot nu-mi iese...
Stiu ca ma ve-ti intelege,de asta si scriu,iar daca aveti vreo idee,nu ezitati sa o scrieti,va rog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Fetelor luminatima si pe mine cu rezultatul sotului de la spermograma, dec:
densitate 4
volum 3 ml
ph 7.6
nr spermatoz 100 milioni/ml
nr spermi in timpu ejaculari 300

MOTILITATEA
miscare progresiva rapida 7
miscare progresivi inceti 25
miscare nu progresiva 8
innemiscare 60
aglutinazione spontana NU

MORFOLOGIA
forme normale 70
forme anormale 30
celule rotunde 1
leucicite absente
eritrocite absente
flora bacterica absenta
cristali absenta

am incercat sa traduc cat pot mai bine ...sper sa ma lamuri-ti
multumesc





Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Fetelor va multumesc frumos pentru raspunsuri si sfaturi. O sa astept sa-mi vina CM : marti am terminat utrogestanul si acum astept sa apara.

Insa nu stiu ce sa fac: sa urmez 6 luni tratamentul cu utrogestan si dupa aceea sa incep din nou cu plante sau sa le iau de acum???

Oare daca iau si medicamente alopate (Utrogestan) si naturiste nu-si va face niciunul efectul ??


Marrina: din cate stiu eu cei de la Innovatics si-au sistat importurile pana la aparitia noilor reglementari privind importurile iar dupa aceea vor semna contract de exclusivitate cu un singur importator (inca nu este oficial)

O seara buna,

Elly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Va doresc un Craciun fericit linistit si multa,multa sanatate!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuca_b spune:

Va doresc tuturor;
Colind curat,Brad minunat,
Mos bogat,Craciun luminat,
Pahar inchinat,Gand implinit,
An nou fericit!
La multi ani si sarbatori fericite alaturi de cei dragi!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuca_b spune:

Elly_me-eu in momentul in care am decis sa iau naturiste,am renuntat la utrogestan si la toate medicamentele.
Acum am 3 luni de tratament si voi face o pauza de 2 luni.
Organismul meu s-a reglat cat de cat,in sensul ca am CM in fiecare luna,si cred ca am scapat si de chisturi{pt.ca nu mai am dureri}.

Parerea mea este sa opresti utrogestanul pt.2 luni,timp in care vei putea observa efectul naturistelor,si in cazul in care nu esti multumita,renunti si iei din nou utro.

Succes!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuca_b spune:

quote:
Originally posted by Idaira

Ma simt ca un kk...m-am saturat,nici macar cadoul de la sot nu m-a putut bucura...
Azi sint z18,iar cind am fost la baie,am zarit pe hirtie urme de sange...eu nu mai inteleg nimic...cind aveam asa de mare incredere in tot trat inceput...recunosc ca aseara am avut oarece program artistic,dar daca ar fi fost de la asta,as fi gasit urmele de singe,dimineata ,la prima ora,nu mai tarziu,nu?
Nu mai stiu ce sa mai cred,ca indiferent ce as face,tot nu-mi iese...
Stiu ca ma ve-ti intelege,de asta si scriu,iar daca aveti vreo idee,nu ezitati sa o scrieti,va rog...



Idaira-draga mea,te inteleg perfect pt.ca si eu m-am confruntat luna aceasta cu aceeasi problema,adica in Z14 cand ma gandeam la ovulatie,m-am trezit cu cateva pete crem care s-au transformat in CM.
Am fost ft.suparata,mai ales ca sotul meu nu sta in tara decat 3luni,timp in care ar trebui sa prestam din plin in speranta ca Dumnezeu ne va Binecuvanta cu BB-ul mult asteptat.

Trebuie sa fim tari,sa avem puterea sa trecem peste aceste dezamagiri, si sa mergem mai departe

Moni-unde esti iubita,ce mai faci?
Tzuca-cum te mai simti?
Pupici tuturor naturistelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Ancuca_b - am intrerupt utrogestanul 2 luni (ieri eram Z 63 - azi dupa 5 zile de utrogestan Z1) - am luat tratamentul din plante si nimik : simteam niste intepaturi si ma dureau ovarele, sanii se umflau si erau tari.
Am fost la doctor si mi-a spus ca parca as avea "furia laptelui" - doctora endocr. mi-a spus sa aleg un tratament care-l doresc eu: ori utrogestanul (care are rezultatul dorit - CM si avulatie) sau tratamentul homeopat (care nu-ti garanteaza niciun rezultat)
Am uitat sa spun ca am fost la dr. homeopat si mi-a dat un tratament cu niste granule (pulsatila) - nu au avut niciun rezultat.

Eu daca nu iau utrog. nu-mi vine CM - cel mai mult am asteptat aprox. 6 luni sa vad daca vine sau...

Nu stiu ce sa fac.
Voi lua si utrogestanul si plantele(ceai, tincturi)
Rau nu cred ca imi va face.

Sper sa fie ok


Multumesc frumos pentru sfat,

Elly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Fetelor mai primiti o naturista-homeopata printre voi.Pe copiloiu meu mai mult homeopat il tratez.
Problema mea este ca as mai vreau un copiloi,dar sotu a fost indentificat cu astenospermie...drept sa fa spun nu sant clare ptr mine diferentele dintre oligo-asteno -azoo...cati , cum ...concluzia este ce as putea sa-i dau omului ptr "mobilitate", adik as vrea putin si bun...si cu efect imediat...vreau c-am multe.


Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuca74 spune:

ancuca b iti multumesc tare mult de intrebare! din pacate nu am facut bine ,mi s-au intamplat atat de multe si de rele incat zile intregi nu am putut nici sa ma apropii de calculator.In primul rand am facut o gripa urata cu 38,5 febra,cu frisoane si rau timp de 1 saptamana.cand m-am intremat putin a inceput sa ma doara in partea dreapta ,da rau ,rau.Mai mult am inceput sa nu suport mirosul de cafea.M-am gandit ,ca prin ceata sa fac un test de sarcina desi am fost curetata cu 10 zile in urma.Testul iese clar pozitiv.Merg urgent la medic ,ma durea in dreapta.Imi face eco vreo 20 de min ,nu vede in uter decat un cheag de sange neconcludent.Imi face o dilatatie si ma cureteaza din nou.Nu vede nici o sarcina in cheag si pe mine ma ia un rau de zile mari,am intrat intr-o stare de incostienta,am lesinat.Ca prin ceata am auzit ca ma baga de urgenta in operatie.M-am trezit dupa vreo 6 ore operata laparoscopic si culmea ironiei cu sarcina extrauterina pe partea STANGA!Ce este un lucru bun este ca mi-a salvat trompa .Am stat 6 zile in spital timp in care am avut tot timpul 37,3 -37,5 febra(la mine la 37 deja e clar ca e ceva)si in plus nu scapasem de durerea din partea dreapta pentru care defapt maersesem la gine.M-a externat si mi-am facut analizele de urina si sange si am aflat ca aveam o super infectie urinara si am eliminat si o pietricica . Acum sunt destul de OK,inca iau antibiotice dar,dar concluzia cea mai importanta este ca daca nu ma durea de la infectia urinara eu nu aflam de sarcina care urma in scurt timp sa crape trompa!!!Numai Dumnezeu m-a ajutat sa nu ajung mult ,mult mai rau...Cam atat despre mine,deocamdata mi-am luat gandul de la copii,la fel si sotul meu nu mai vrea sa auda sau sa ma lase sa patesc mai rau.Oricum raman o naturista convinsa si va voi urmari in continuare! Iti doresc toate cele bune si spor la treaba de sarbatori!!!

Mergi la inceput