Naturiste si homeopate (27)

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by Idaira

Draga Kiddo,cum nivelul meu de engleza e basic,n-am putut sa citesc linkrile date de tine.
In schimb,am perceput ideea si m-am pus pe cautat.Redau niste idei vis-a-vis de lapte:
-Manipularea fizica si chimica a laptelui si a produselor lactate,adaugarea a tot felul de artificiali fac si transforma un produs natural in unul artificial,pierzindu-si din vitaminele necesare
-s-a dem stiintifica ca,consumul de produse lactate e strict relationat cu probleme circulatorii,alergii,imunodepresive,asma,acumulare de mucozitati in special in organele genitale feminine si in ap auditiv.Si mail mult,consumul de lapte industrializat si pasteurizat este puternic legat de tulburarile ap reproductor feminin,de ex:tumori,chist de ovar,secretii,infectii vaginale inclusiv fertilitatea.
Concluzia mea,evita pe cit posibil laptele,orienteaza-te spre iaurturi facute in casa...Probabil carnea e si mai toxica,de aia trebuie minimalizata.

Monica tot nu m-am lamurit despre ce analiza e vorba.Cum se numeste exact???Daca nu e FSH atunci ce e?sa inteleg ca e o analiza de sange,dar tu spuneai ca si prin echo iti poate spune ?



Idaira, ce ai postat tu este valabil doar in cazul produselor care nu sunt organice, in cazul animalelor hranite cu faina de oase si indopate cu hormoni de crestere!!! Am mai postat si eu si alte fete despre asta, dar nu am facut-o alarmist. Eu zic sa citim cu atentie si sa nu tragem concluziile pripite!

Eu de 3 ani consum lapte neomogenizat, oua si carne de pui, toate organice si ma simt foarte bine, iar diferenta intre produsele organice si cele "obisnuite" se simte cam intr-o luna - am mai postat despre asta la vremea respectiva. Ideea nu e sa renuntam la ele (ce te faci atunci cu pesticidele de pe fructe si legume sau cu vegetalele hipodronice, crescute in pahar???), ci sa ne informam si sa alegem alimente sanatoase pt organism.

Multa sanatate.

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

www.bestgames.com.au <--- is live!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Avem capitol nou .



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

www.bestgames.com.au <--- is live!!!

Mergi la inceput