Clinica de fertilitate Montreal

Clinica de fertilitate Montreal | Autor: ioanazah

Link direct la acest mesaj

Salut pe toate fetele!
Va urmaresc de mult timp dar nu am scris pana acum. Veau sa va intreb daca cumva stiti de o clinica de fertilitate in Montreal. Noi suntem aici momentan si am dori sa mergem aici la o clinica de fertilitate si la un medic bun aici. Ne dorim un copil de 8 ani, timp in care am incercat diferite tratamente in Romania atat eu cat si sotul meu dar fara nici un rezultat.Va multumesc mult si mult succes la toate fetele de pe forum!!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

am o fosta colega care a fost insamintata artificial (are o fetita de 6 luni, sotul ei este steril) si mi-a recomandat ovo. http://www.cliniqueovo.com/
si mai este procreea, http://www.procrea.qc.ca/fr/300/index.htm

multa bafta


Flavia +14, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanazah spune:

Multumesc pentru mesaj. Iti doresc multa sanatate, mult succes si sa te bucuri alaturi de copilul tau. As vrea sa te mai intreb ceva daca stii: prietena ta a facut inseminare cu donator?
Te pup
Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanazah spune:

Flavia as dori sa te mai intreb ceva: La ce medic a fost prietena ta? Mutumesc mult
Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

buna, nu stiu numele medicului, dar e la clinica Ovo, cred ca ti-l da pe cel care e liber, da ei au avut un donator, ptr ca sotul ei este steril, adica nu poate avea copii sub nici o forma. si si-au ales ei donatorul in functie de sotul ei, si-ti zic sincer atit de bine seamana aia mica cu sotul ei (desi logic nu are cum), singurul ic, ar fi ca are ochi albastrii si ei nu-l au nici unul.acuma vor sa faca apel din nou la clinica, ca mai vor un copil.
merci mult de urari, si eu iti doresc tie sa aveti intr-o zi un copil, sau mai multi.

Flavia +14, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

buna ioana, ia legatura cu zisaCami, ea a facut FIV in Canada.

bine ai venit la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanazah spune:

Multumesc pentru raspuns Flavia si tie Tia, va doresc multa sanatate si tot ce va doriti, precum si tuturor fetelor de pe forum. Va pe toate
Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iumosa spune:

Ioanazah: Ma documentez si eu de ceva vreme pe subiectul asta si uite ce am aflat: Procrea (multa lume mi-a spus ca e buna), Ovo, McGill Reproductive Center. Din cate am inteles, analizele de inceput (sange, eco, laparoscopie etc.) le poti face in regim de stat, fara sa platesti, cel putin asa am inteles ca este la centrul McGill. Se plateste pt. inseminare, FIV... Oricum, la toate dureaza pana primesti programare, pana iti faci analizele. Cam asta am aflat pana acum.
Sa ne ajute Dumnezeu sa avem si noi macar un bebe sanatos si cuminte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanazah spune:

Multumesc mult iuomosa,pentru ca mi-ai scris, o sa incerc zilele urmatoare sa merg la clinicile la care mi-ai zis.Tu ai fost la vreo clinica? Iti doresc multa sanatate si sa dea Dumnezeu sa avem si noi si toate fetele de pe forum un copil cat mai repede. Sper sa ne mai auzim.

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ugaena spune:

Buna tuturor!
Si eu va urmaresc de multa vreme , insa n-am indraznit sa va scriu.
Eu iti recomand clinica OVO pentru ca eu sunt pacienta unui foarte bun medic- se numeste Robert Hemmings. Si noi ne dorim un copil de 3 ani, insa sotul meu are o problema genetica( translocatii ale cz Y) si vom apela la IAD in martie-aprilie 2007. Apeleaza cu incredere, vei avea parte de servicii ireprosabile. Noi asta am constatat pana in prezent.
Cand suni la clinica insista pentru d-nul Hemmings, chiar daca dureaza mult (noi am asteptat 3 luni).
Mult succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ugaena spune:

stiu ca sunt off-topic, dar nu stiu cum sa imi schimb locatia. Sunt Montreal de 1 an si 3 luni. Merci.

Mergi la inceput