Vine barza ? (33)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Test de sarcina..
Si eu am avut o dereglare acum 2 luni si la fel ma simteam,sani durerosi,balonare,constipare.
Mergi la medic si vezi ce se intampla

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade7928 spune:

Da, Anca, am facut 2 teste si au iesit negative. Cand am fost la medic, mi-a zis ca poate fi "late conception" si mi-a facut programarea pentru maine.
Asa de mult mi-as dori sa fiu in tara, nu prea am incredere in medicii de aici!

Mamica de Iulia-Monica (13/07/2000)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ade este totusi posibil sa fie o dereglare,mergi la dr si vezi ce spune.
Dar ce cauti mama acolo?

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade7928 spune:

Muncesc aici si in plus si sotzul meu e aici. Suntem temporar stabilitzi aici, pentru inca vreo 2-3 ani si apoi ... ne mutam mai departe!

Mamica de Iulia-Monica (13/07/2000)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana76 spune:

Draga Ade...nu am cuvinte... imi pare tare rau. Mai rau e ca eu sunt cam in aceeasi situatie cu tine. Am ciclu f. regulat de cand ma stiu, la fel, am facut 2 teste au iesit clar negative, am intarziere de 12 zile... si simt si eu ca ceva nu e in regula....Desi am asa o presiune in sani, nu am gretzuri dar mi-aduc aminte ca la prima sarcina , au aparut greturile pe la 8 saptamani de la conceptie.. Ma deruteaza faptul ca au iesit testele negative.... Incerc sa te incurajez pe tine si asa ma incurajez si eu.... De-abia astept sa te intorci de la doctor sa vad ce iti spune.
Mult succes si sa auzim de bine.
Diana si Maria 2 ani si 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade7928 spune:

Diana, probabil ca ce am si eu ai si tu. Nici eu n-am avut nici o inatziere, puteam sa-ti spun cu exactitate si ora la care veneau uratii. Si acum, asa dintr-o data ...
Daca m-ar fi durut numai sanii, as fi crezut ca e o dereglare hormonala, dar mi-e si rau, nu suport anumite mirosuri si mancaruri care imi placeau inainte (nu mai imi suport parfumul si nu mai pot bea cafea, eu care nu suportam sa nu beau) si in plus ma si trezesc cu un gust ciudat. Temperatura este inca ridicata (azi dimineata era 36.9)...
Deci chiar nu mai inteleg! Abia aspet sa treaca azi, ca sa merg maine dimineatza la medic!

Mamica de Iulia-Monica (13/07/2000)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana76 spune:

Eu mi-a duc aminte f. clar ca la prima sarcina , in prima luna nu am avut nimic nimic.. ma simteam excelent, ca si cum nu as fi avut nimic. Doar putin sanii durerosi ca si acum... Gustul metalic in gura si alte semnalmente au aparut prin a doua luna si s-au accentuat pana in luna a 4-a...Exact ca si tine, trebuie sa ma vada un doctor... e clar, doar ca nu m-am hotarat unde. Oricum nu ma alearga nimeni. Intr-o luna va trebui sa imi dau seama ce e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

SUNT INSARCINATA!!!!!!! AM 2 TESTE SUPER POZITIVE (Barza caseta si SureCheck)!!!!! MINUNEA S-A INTAMPLAT! Cu ciclu peste sarcina!!!! Sa credeti in minuni!

Nu-mi vine sa cred!!!!! Anca stie.. am sunat-o dimineata sa-i spun... deci nu pot sa realizez asa ceva! Am o problema... sangerez dar este o scurgere maronie inchisa asa... Mi-a dat Utrogestan cate 2 pastilute/8 ore vaginal!
Ma doare spatele.. burta putin.. foarte putin si in rest NIMIC!! Doar ca am scrugerea asta care ma ingrijoreaza!
Ciclul l-am avut pe 2 ianuarie foarte normal. V-am dat toate detaliile pentru ca stiam ca ma veti intreba! Daca mai aveti intrebari aici sunt!

NU VOI PLECA FARA VOI DE AICI!!!! CLAR!!!!!!





In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

BIby, felicitari pentru
SA ai parte de o usoara si de un asa cum ti-l doresti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Biby, FELICITARI!!! Iti mai spun o data si aici De cand am aflat ca esti rad singura de bucurie.
Sarcina usoara si o fetita frumoasa si desteapta ca mami.

***************
"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare

Mergi la inceput