Aspirante optimiste, peste 35 ani - (7)

Aspirante optimiste, peste 35 ani - (7) | Autor: Avalon

Link direct la acest mesaj



LISTA ASPIRANTELOR



Adelia alin(Adelia-Alina), 37, Gemeni ,Infertilitate feminina=o sarcina extrauterina cu extirpare de trompa,cealalta trompa cu hidrosalpinx extirpata laparoscopic, 3 Fivuri nereusite


agerica, 37, infertilitate feminina primara, probleme ale trompelor rezolvate prin laparoscopie


amzulica, 36, sotul azoospermie. Investigatii si interventii: operatie laparoscopica de fibrom subseros pediculat, HSG si cauterizare col, 10 IAD pana in prezent.


anastacia, faza de analize, urmeaza o IA


Carry (Maria), aproape 37, Leu, Infertilitate feminina+masculina= 8 IAD, sotul cu oligoastenospermie


Chivutamonica (Monica), 39, Infertilitate feminina= Cm neregulat


cicina (Carmen), 44, Varsator, Infertilitate feminina=o trompa infundata, prolactina marita dar tinuta sub control, foliculi fara ovocite la punctie, FSH mare, 3 FIV nereusite


Ciela, 40, Infertilitate feminina+masculina= 5IAD nereusite la Timisoara(Bega), sotul cu oligospermie.


Copilutzu (Doina), 38, Leu, Infertilitate. Din toamna 2006 IAD


Crinuta71 (Ioana), 35 ani, Sagetator, Infertilitate inexplicabila= 6 IA + 2 FIV nereusite


Cristina38(Cristina), 38, Varsator, Infertilitate feminina (primara)inexplicabila=in iunie 2006 FIV(Sabyc) nereusit. Acum urmeaza in toamna 2006 fiv cu embrioni congelati


Cristinici (Cristina), 37, Infertilitate feminina secundara= 2 extrauterine, lipsa trompe, 3 FIV nereusite


Danotino, 35 ani, Fecioara, infertilitate secundara, o sarcina in 2000 intrerupta la cerere ... , o sarcina oprita din evolutie la 8 saptamani in 2005, , HSG in 2004, laparo in ianuarie 2006, o IA nereusita in iunie 2006 , doar o trompa permeabila-dreapta, sotul normospermie


Danuda, 45 ani, in asteptare de donatoare de ovule


ednut(Simona), aproape 37, Leu


Gabi_66(Gabriela), 39,Sagetator, Infertilitate feminina inexplicabila


Gabitzu37, 37 ani, o sarcina pierduta in 2005, incercari de 6 ani


goldi
, 36, Leu :sterilitate secundara de 3 ani. 2 sarcini la care a renuntat in urma cu cativa ani.Sotul:oligoastenospermie usoara


greenapple2611 (Simona), aproape 35 , Infertilitate feminina (secundara)= sindrom antifosfolipidic, stare de hipercoagulabilitate. Sarcina pierduta la 8 luni (tromboflebita), copilul nascut prin cezariana a trait doar 4 zile. Alte 2 sarcini oprite din evolutie la 5 si 6 luni


Idaira 35ani(in ian.2007),incercari de 9 luni, un chiuretaj in aprilie2006


Juliada, 36 ani, o fetita care face 6 ani in decembrie,si mai vrea un bbpe care il astepta de 1 an jumate


KAMY13, 35, are un copil de 11 ani


KITTA(Anca), 39, Infertilitate feminina= aderente pe trompe (desfundate in nov 2005), 7IA nereusie(6 cu stimulare si 1 fara). Urmeaza FIV in toamna 2006


Li69, 37, de 17 ani asteapta un copil


Madalina1968(Madalina),38, infertilitate (aparent) inexplicabila


Marusca (Maria), 35, Gemeni, infertilitate primara inexplicabila, problema cu glera (imobilizeaza gigeii)- recomandare IAS, va incepe din septembrie


Michita (Laura), 36, Infertilitate feminina(secundara)=are un copli de 4ani dupa care au urmat 2 extrauterine. In toamna 2006 urmeaza sa faca FIV


Miki-miki (Mihaela), 36, Leu, Infertilitate masculina(primara)= azoospermie cu recomandare FIV+ICSI cu prelevare de gigei prin biopsie testiculara (posibil in primavara 2007 la Giulesti)


Mirela_1 (Carmen-Mirela), 35, Capricorn , urmeaza sa faca FIV, sotul cu astenospermie


Nasha_4as (Luciana), 39, Leu ,Infertilitate feminina=trompe cu sactosalpinx, 3HSG,3luni instalatii, 1 laparoscopie


nico.tausend(Nicoleta), 38, Sagetator, Infertilitate feminina+masculina= prolactina si DHEA mari (corectate prin tratament), oligospermie


norasorana(Valeria), 37- o extrauterina in 11.07.2006 si o sarcina oprita in evolutie


Nucutza (Irina-Felicia), 35, Varsator, Infertilitate feminina+masculina= trompa dr putin infundata, astenoteratoazoospermie,6 IA nereusite


profa- in octombrie 2005,o sarcina oprita in evolutie


Roxali (Ali), 35, mamica lui Enrico.


Signora, 35 ani


Stelutza_36 (Csilla), 37, Rac, Infertilitate inexplicabila


Teli (Otilia), 39, leu, Infertilitate feminina= amandoua trompele infundate, 2FIV nereusite


Vali_delide, 36 ani, infertilitate secundara, doua intreruperi de sarcina la 21 ani, sarcina oprita in evolutie acum 4 ani(la 12 sapt), 2 ani de AC, mercilon, HSG: trompa stanga cote negative, trompa dreapta slab pozitive


Victoria (Veronica), 38,Leu, Infertilitate feminina secundara= 2 sarcini oprite din evolutie, 6IA nereusite, 2FIV-uri nereusite


Zisa_Cami 36 ani, leu, 4 FIV-uri nereusite


Zorra, 38, Balanta: programare pentru FIV pentru luna octombrie. Pe scurt: endometrioza, chisturi, aderente (rezolvate deocamdata), menstruatie neregulata...
--------------------------------------------------------------------------------

LISTA INVITATELOR

Nusy (Marinela), 31, Taur, Infertilitate masculina
--------------------------------------------------------------------------------

Sheherezada (Florentina), 32, Infertilitate feminina(secundara)=RH negativ, uter infantil si fibromatos, ciclu extrem de neregulat, sarcina cu tripleti intrerupta la 25 saptamani.

--------------------------------------------------------------------------------

Andrabirni (Andra), 30, Rac, Infertilitate masculina primara= azoospermie (f f putini gigei imobili), recomandare FIV+ICSI cu o eventuala biopsie testiculara pt prelevare de gigei.

--------------------------------------------------------------------------------

Liana30 (Gabriela), 33, Balanta, Infertilitate feminina(secundara)+masculina= 2sarcini intrerupte, 4IA nereusite, sotul cu oligospermie. Urmeaza FIV

--------------------------------------------------------------------------------

Ioanatugs (Ionica), 33, Taur, Infertilitate feminina secundara=endometrioza operata laparoscopic in mai 2006, obstructie partiala pe trompa dreapta, 3 IA pe ciclu natural nereusite, o intrerupere de sarcina la 26 ani, o sarcina pierduta la 31 ani + infertilitate masculina - oligoastenozoospermie moderata.

--------------------------------------------------------------------------------

Piticul (Irina), 33, Fecioara, Infertilitate feminina primara=trompe obturate (sactosalpinx bilateral)

--------------------------------------------------------------------------------

Tabitha (Ioana), 30, Infertilitate feminina (secundara)+masculina= sarcina intrerupta la cerere la 19 ani,sotul azoospermie(depistata in 2004), FIV+ICSI in 2005 cu biopsie testiculata (nereusit), HSG (2004,2005)-trompa dreapta infundata, Laparoscopie (2006)- desc: hidrosalpinx stanga, ovar drept plin de aderente, sindrom aderential pelvini. 4 luni IAD (2 duble). Urmeaza alte IAD si un posibil FIV cu donator in 2007.

--------------------------------------------------------------------------------

corina_p(Corina), mastoza fibrochistica

--------------------------------------------------------------------------------

danyalo (Elena Daniela), 30, Leu- infertilitate masculina, diagnostic initial oligoastenoteratospermie severa, momentan oligoastenozoospermie usoara. Un IAS nereusit.

--------------------------------------------------------------------------------

Bubulina1 (Karina), 33, Leu -probleme masculine, o sarcina oprita in evolutie

--------------------------------------------------------------------------------

iazminn, 31 - sterilitate masculina( oligospermie severa), 1 IAD, 1 IAS, 1 FIV cu ICSI.

--------------------------------------------------------------------------------

felicia, 31, balanta, ambele trompe 'desfundate' prin laparo desi stanga mai "subreda" ( a avut sactosalpinx); sotul: astenoteratozoospermie

--------------------------------------------------------------------------------
Idaira, sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani


Turturica, 31 ani, Leu, infertilitate inexplicabila


Aurel cris(Cristina), 33 de ani ,2004 HSG+laproscopie care au iesit bune, 6 IA (una reusita cu sarcina oprita in evolutie la 10 saptamini), 2006 alt HSG care arata trompe permeabile,dreapta putin mai lenesa. Urmeaza inca 2IA cit pregateste dosarul pt IVF


Scamiy, sarcina oprita in evolutie la 7 saptamani in 2006





LISTA GRAVIDUTELOR


mari_lu(Maria), 36

--------------------------------------------------------------------------------

Carmen94,(Carmen), 35

--------------------------------------------------------------------------------

vio_10_1970(Claudia),36, Scorpion

--------------------------------------------------------------------------------

Val (Valentina), 38, Varsator

--------------------------------------------------------------------------------

gabiu(Gabriela),32,Berbec

--------------------------------------------------------------------------------

Iulia_Braila (Iulia), 36, Leu

--------------------------------------------------------------------------------

lia68(Camelia), 38

--------------------------------------------------------------------------------


CRISTINAMA , 37 ani, prin inseminare cu dr. Cocei

----------------------------------------------------------------------------------
Lachione(Mihaela-Laura), 37 ani -FIV



Orchis (Claudia) 36 ani, Leu


ion_easca, 33 ani






Lista ramane deschisa pt completari

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Avalon mutumesc pt noul capitol care sper sa-ti poarte noroc. Ar fi bine sa dai o trimitere catre capitolul anterior ca sa-l gaseasca fetele mai repede.
Nashica vezi ca tot pe langa mine stai in listutza? Vecinico , numai mirelush 1 ne mai desparte dar ea face FIV in curand si cred ca o sa te lipesti de mine din nou. Hai nu mai fi asa de... ratacita

Edit: eu am votat subiectul pt ca-l iubesc f mult. Hai sa vedem cate voturi ia subiectul asta. Dc fiecare ar da cate un vot ar fi cel mai votat subiect.
Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Multumesc si eu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Scuze pt intarziere, dar sunt franta si am avut program artistic in seara asta , daca mi s-ar pozitiva si testele de sarcina cum se pozitiveaza cele de ovulatie, wooow cum ar fi! Miki draga, cizmulitele alea sunt frumoase dar sunt horror de incomode, m-au omorat! Nu mai spun ca am turat masina la maxim si mi s-a oprit si motorul o data pt ca sunt au tocul foarte inalt si nu simt pedalele bine...
Hai fetele, un pic de antren, mai cu suflet asa, ce e lancezeala asta pe aici?!? Stiti cum se fac copiii? Prestati cu foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Ioana cu multa placere si alta data dc pot te voi ajuta. Eu cred ca o sa fac programari mai multe pt ca nu stiu cand poate sotul sa mearga. Te si ma bucur ca esti optimista.

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Fetelor,
Sper ca pana la sfarsitul capitolului, sa fim cat mai multe trecute la gravidutze.Va doresc din tot sufletul sa aveti parte de un bb...
Va pup pe toate, fara a omite pe cineva....sunteti niste prietene adevarate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Avalon multumim pentru noul capitol, sa fie cu noroc si pentru tine si pentru noi toate!!(Spor la treaba)
Miki-Miki vezi ca ti-am raspuns la capitolul trecut!
Idaira mult noroc data viitoare, stiu prin ce treci, cunosc amaraciunea, totul e sa gasesti in tine forta de a merge mai departe!!
Piticul ti-am mai spus, ne luam de manuta pe coridoarele Giulestiului.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Avalon te iertam dc zici ca ai avut program artistic . Sper sa fie cu rezultat frumos. Poate vine Mos Craciun cu un test frumos la tine.
Pai ia-ti o pereche de adidasi cand conduci. Ai vazut filmul "O femeie face cariera". Cismulitzele sunt pt cand stai la birou picior peste picior, cand te plimbi cu sotziorul si de ce nu si la ....programul artistic. Bici ti-ai cumparat?

Edit:
Ioanatugs am citit
Piticutz ce faci? Hai nu mai fi suparat . Era o poezie "Un pitic asa de mic, s-a innecat intr-un ibric...." Imi doresc ca ibricul sa fie f mic sa nu intri in el.
Idaira

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Nasha, esti tare ca te-ai lasat, repeta-ti in fiecare zi ca esti puternica si nu lasi tentatia sa te domine! Bravo!

Ioana, vezi ca nu e asa de rau cum parea? Incet-incet o sa vezi ca se va remedia situatia daca se depisteaza cauza oligospermiei, cu tratament adecvat si cu INCREDERE si speranta va fi bine! Vei ramane iar insarcinata, natural sau prin inseminare, o sa vezi!

Felicia, inteleg ca-i pregateai o surpriza sotului, speram sa fie receptiv.

Miki mersi pt felicitare, super-haioasa!

Nusy, sa fie cu noroc fivul pe care intentionezi sa-l faci, indiferent ce echipa alegi, nu uita ca increderea in reusita e cea mai importanta!

Idaira, urmatoarea sarcina o vei duce pana la capat si vei avea un bebelus, te asigur!

Va pup cu drag pe toate, si pe cele care nu ati mai scris de multisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Avalon multumim de sugestie, chiar la asta ma gandeam si eu, mai ales ca l-am cam tinut pe sot in abstinenta cu atatea analize si consultatii, plus CM-ul meu. Apropos de CM, eu sunt in z6 si inca nu mi s-au oprit rushii, dar am inceput sa simt ca se apropie ovulatia, adica pe langa cele cateva pete, am avut si glera aceea dinainte de ovulatie. Cred ca sunt anormala, luna trecut am ovulat prin z9, iar luna asta oare ovulez in z7 ,sau z8, m-am dat peste cap cu naturistele mele!!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Nu-i nevoie de bici, daca ma supara ceva, o privire e de-ajuns

Mergi la inceput