Endometru,monitorizari,ovulatie,TB,stimulare148

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by Roxali

Irlandezo ca uita-i nu lua asa aiurea maca si altele ...daca nu ai nevoie sant ok analizele hormonale, pasaroiu e bine...atunci...ca sa-i faci companie sa nu fie singur cand se drogheaza...ai grija sa-l nu-l faci bine pe dansu si sa te dereglezi tu

Ali



Am vrut sa-i tin compamie , ca-mi zice ca de ce el sa ia si eu nu. Eu sunt OK, deocamdata. Se pare ca a inteles .
Azi au venit si rezultatele lui, sunt naspa, cred ca ajungem la FIV.
Ce inseamna ICSI ? Ca i se spune acolo in rezultat ca proba lui e buna pt. ICSI.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by adelamaria
Irlandeza, luna asta suntem impreuna Si eu tot de Craciun astept musafirii nepoftiti si, sincer, cred ca la mine vin Asta e! O sa sarbatoresc 25 decembrie cu o frumoasa depresie si plans in perna! iar!!! Asa m-am saturat...Partea buna e ca dupa 2 ani nici macar nu-mi mai fac iluzii, nici macar simptome inchipuite nu mai am
Oricum, ma ofer voluntar sa iau eu rushii la mine ca sa nu mai ajunga la tine, ok?
In legatura cu plantutele, daca analizele tale sunt ok sau daca nu le-ai facut pe toate...ai grija. Eu iti dau exemplul meu: analize hormonale ok, CM la 28-29 zile, trompe ok, ioc bebe M-a batut gandul sa iau naturiste, si chiar iau ceva sub forma de capsule (ulei de primula), dar m-am documentat bine inainte. Si pentru ca ma auto-suspectez de endometrioza, nu m-am bagat sa iau nimic care sa influenteze endometrul. Poate gresesc, dar asta nu voi afla decat daca si cand voi face laparoscopie...Decat sa regret pe urma sau sa-mi fac rau singura...Asa ca, documenteza-te bine inainte de a lua o decizie, da? Plantutele sunt bune, dar trebuie luate in cunostinta de cauza

Pup toate fetele si vreau vesti bune de la voi cat mai curand!





eSTI DRAGUTA CA TE OFERI SA IEI TU URATII LUNA ASTA SI PT. MINE, DAR DIN NEFERICIRE, OR SA VINA SI LA MINE.
Analize nu am facut prea multe, dar la analizele facute si controalele avute acasa si aici , se pare ca sunt OK. Problema e sotul.
Pai nu cred ca mai iau nimic, mai astept sa vad ce se intampla.
Mersi pt. sfaturi.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

irlandeza, uitewww.infertile.com/treatmnt/treats/icsi.htm" target="_blank">AICIce am gasit acu in fuga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Irlandezo dupa cum cred ca ai citit si pe la oligo stau c-am prost cu , Danyalo m-a luminat cat de cat in baza rezultatului ca ar fii astenospermie...deci am nevoie de niste imbunatatiri...nu mai m-am dus azi la doctor sa-mi mai spuna cate ceva , ca mi-a fost c-am rusinica inainte de sarbatori sa-l mai pistonez, oricum nu era un urolog sau ginecolog.
sant un pic c-am trista de sarbatori, dar macar am elucidat treaba cu cucu...


Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amameda spune:

Sunt trista , Avalon nu-si citeste PM , Noela e data disparuta, ciripeste cand si cand iar Mami parca isi ia adio. Singura e Floricica care e plina de aplomb.Felicitari Flocirica pt. noul servici (sa dea DD sa-ti ofere maine cat nu ai visat!).
Eu vazut bebe cu manute,picioruse capusor si inimioara neobosita.
Am aflat in sfarsit dupa lungi parlamentari ca varsta lui bebe e cea socotita de mine dupa data ovulatiei si nicidecum cele oferite stangace de tot soiul de eco.Astazi eco a fost in concordanta cu socoata mea si asa ramane!In concluzie bebe are 9saptamani si 2 zile si a fost conceput in prima zi avoiajul meu de o luna, si a fost urmarea ultimei gimnastici din luna respectiva.
Sunt f. bine si nu ma deranjeaza nimic. Va doresc si voua sa aveti un bebe cat mai curand (vedeti ca eu tot trec pe aici sa imprasii epidemia).Pup toate optimistele si astept sa temine treburile poate mai dau semne de viata.

MEDA 9 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

offf, medutza mea draga, mi-e asa de dor de tine...
sunt in cursa cu mine insami, multe nu mai am, dar sunt migaloase, ca de, asa sunt eu, trebuie ca totul sa fie aproape perfect.
e boala grea, crede-ma. abia am timp sa ma uit in oglinda, si sa mai dau cu ceva smacuri pe fata, nu de alta, da' sa nu se sperie lumea de mine.
ti-am zis eu sa nu te iei dupe "medici",in leg. cu calculul varstei lui bebe, si ce bine imi pare ca am avut dreptate.
sa fii cuminte, si sa ai grija mare de voi.cu siguranta ca o sa stam din nou la taclale, doar sa ne mai adunam pe la casele noastre.
te pup dulce

avalon, iubita te pup si-ti multumesc pentru ganduri...stii, eu urasc sa fiu compatimita,insa recunosc ca-mi face tare bine cand vad si simt gandurile-ti bune indreptate si catre mine.

mami, ce mi-ai facut?!...
m-ai facut sa plang, si nu care cumva sa-ti treaca prin minte sa-ti iei adio de la mine ca nu te las, vin dupa tine si te caut tot Bucurestiul...cu politia si tot te gasesc.
nu stiu altii cum sunt... dar eu fara tine nu poci si gata...

lasand gluma la o parte, stii cat de multe fete au nevoie de tine?
"o gramada", iar eu sunt deasupra gramezii

floricico,pai atunci sa fie intr-un ceas bun,si sa nu uiti sa dai de baut din primul salariu !!!

roxali, la spermograme chiar nu ma pricep, dar poate ca nu e dracul chiar asa de negru...daca da, da-l cu un pic de zapada artificiala sa nu se mai vada asa tare

duamnelor, inca nu va urez nimic, pentru ca am de gand sa mai intru sa "verific" ce faceti aici fara mine.

deci,
in curand pe ecrane...misspis (adik eu)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amameda spune:

NOE. Astept cumintica si rabdatoare.

MEDA 9 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floarea de colt spune:

duamnili meli , nu stiu ce am de dimineata , cred ca de la ziua a doua de cm mi se trage , da sunt cu c..ru un sus ...m-am certat cu barbatu-meu de la prima ora..nu ma intrebati dece ca nici nu mai tin minte de la ce...
am citit de dimineata niste mesaje de sarbatori din mail , si m-a busit olecuta de apa la soricei , am intrat aici si am vazut mesajul medai cu bebele mic ,cu manute ,inimioara ,offf , si m-a doborat cu totu , am bocit ca la telenovelele indiene ...si m-a gasit si sefu toata smoircaita...nu intelegea omu ce am...am balbait ca nu ma simt bine...si asa pe la pranz tre sa ma invoiesc sa plec la cealata firma s vedem ce oferta rasunatoare au pt mine...am si io o scuza..nu ma simt bine..
spuneam ca am gasit un mail cu urari de sarbatori de la o fosta aspiranta timp de 6 ani , acum mamica de fetita scumpa de 5 luni .
in loc de felicitare mesajul era insotit de o poza cu fetita ,pe post de craciunita , o minune de fata , o frumusete , un ingeras...si asa mi-a venit sa plang....si sa rad in acelasi timp .
si uite asa...mi-am petrecut io ziua pana in mom.asta...intre o cearta , un bocet , o factura , iar un bocet...
pup meda scumpa si puiul ei drag,
pup noelica , harnicuta, da, care parca vorbeste in aforisme , parca ar transminte un mesaj , ori imi scapa mie ceva .
dj mami si ea parca vrea sa ne zica ceva , da tot nu ma duce mintea ,ce...
avalon , e o scumpa de fata ,
feli a plecat sa se relaxeze in familie....
io oricum va pup pi toate si mai stam noi de vb...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Dragelor, nu mai plangeti... si pe mine ma incearca sentimente contradictorii acum, ba simt ca plutesc incarcata de energie cum nu am mai fost de mult, ba vine cate o veste care imi aduce lacrimi... sentimente amestecate, dar simt ca traiesc! Si pe voi va simt aproape de mine, aici alaturi de voi simt cum incet-incet ma apropii de visul meu Nu pot fara voi! Hai sa impodobim si bradutul de anul asta frumos si sa ne bucuram de Sarbatori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Pt toate aspirantele(inclusiv eu) fie ca sarbatorile acestea sa va implineasca visul !!!!!

Mergi la inceput