** Mamici aspirante din nou ** (21)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Paxela ma bucur ca v-ati distrat de Craciun si ca Silviu a fost incantat de Mos, cred ca la anul o sa-i spuna si poezie, pt. ca va fi mult mai mare. Un an mai bun si tot ce va doriti in anul viitor!!
Gina_M stiu ca esti optimista de felul tau asa ca mult noroc i-ti doresc!
Irinel draga ma gandesc la tine, la voi: George si Daniel si va doresc sa aveti parte numai de bucurii in urmatorul an, multa sanatate si liniste sufleteasca!! Mariuca va ramane pentru noi toti un ingeras dulce, o luptatoare dealtfel, ca si mamica ei si n-o vom uita niciodata, chiar daca nu am cunoscut-o personal! LA MULTI ANI!

Dragi mamici si viitoare mamici sa aveti un an mult mai bun, cu multe impliniri si LA MULTI ANI!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

Va doresc ca toate sperantele ramase sperante si toate visele ramase vise sa devina realitate in 2007!

Sanatate si fericire voua, copiilor, familiilor!

LA MULTI ANI!!!



Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein
Cristina si Vlad



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Dragele mele aspirante, mamici din nou aspirante si mamici cu vise implinite, va doresc din suflet sa va dea Bunul Dumnezeu un an plin de minunile pe care le asteptati si cu cat mai multe impliniri ale gandurilor voastre bune! Va doresc in primul rand sa fiti sanatoase si sa va stiti pruncii sanatosi, sa gasiti in fiece secunda linistea de a va bucura de tot ceea ce va da viata mai frumos si sa aveti ragazul de a-i multumi Celui de Sus pentru tot ce vi se intampla!

La sfarsit de saptamana 37 putem spune ca suntem bine si ca de acum am ajuns...cam la termen, asa ca in cel mult 3 saptamani sper sa-mi vad strengarul la ochisori. Ii multumesc lui Dumnezeu pentru sarcina frumoasa si linistita pe care mi-a fost dat sa o duc in aceste 9 luni si ma rog pentru un pui sanatos si bucuria de a-l vedea crescand alaturi de surioara lui. Am promis ca ma voi bucura de minunea din burtica si va rog sa ma credeti ca asa am facut. Sotul meu si cei din jur sunt martori pentru zambetul pe care l-am pastrat si bucuria pe care am trait-o in fiecare clipa. Va doresc din tot sufletul tuturor sa fiti binecuvantate cu sarcini usoare si copilasi sanatosi! Este cel mai de pret lucru care ne-a fost dat pe lumea asta si tare bine ar fi sa stim sa-l pretuim!

Va imbratisez cu mare drag si va multumesc cu adanca plecaciune pentru tot ajutorul pe care mi l-ati dat si cand am cerut si cand doar voi ati stiut ca am nevoie.
Dragele mele va doresc doar atat: in anul ce vine sa va umple Cel de Sus inima de bucurie si trupul de sanatate!

Cu mare drag,

Simona 36+ si Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Intru si eu repede... ca nu stiu cand mai prind loc la butoane

Sa aveti un an nou mai bun, mai frumos decat cel care se incheie. La multi ani!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Va doresc tuturor mamicilor aspirante, burticilor si oaspetilor nostri dragi un An Nou cu vesti mari si implinirea dorintelor!


Mariana 31+
mama de Monica, Matei si Markus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:



Dragi mamici, in clipele care au mai ramas din acest an 2006,doresc la randul meu sa va urez,
Multa sanatate si un an nou binecuvantat.
Nu stiu ce va doriti voi dar, eu imi doresc,
multa intelepciune de la Dumnezeu sa pot fi, ceea ce trebuie sa fiu.
Micutza noastra a inceput sa-si dea binisor drumul la vorbit iar astazi, ne-a bucurat tare mult!
Primul ei cuvant pe care l-a repetat dupa noi cu ceva timp in urma a fost, "Thank you" iar astazi, stie sa spuna chiar si cum o cheama!
Asa de limpede si frumos stie sa spuna, Jessica & Thank you incat, de drag ce ne este am tot pus-o sa repete. Este o dulceata de fetitza - ne vine s-o mancam toata!!!
Rebecca in schimb, este bolnavioara si speram sa se vindece cat mai curand sa, o putem da la gradinita caci, luna aceasta pe 18 dec' , tocmai a implinit 3 anisori iar in fata ne sta, acest frumos capitol al copilariei.
Va pe toate, va multumesc pentru ca ati fost alaturi de mine in acest an si va doresc, toate cele bune.
La revedere 2006! & LA MULTI ANI 2007!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

La multi ani, 2007!
Sa va aduca Noul An tot ceea ce va doriti!!!!
Multa sanatate, cat mai multe bucurii alaturi de cei dragi, bebei sanatosi in burticute (pt cine mai "incearca" inca) si cuminti si mancaciosi (dupa ce-or "iesi in lume"), progrese pentru prichindei, dragoste, intelegere, liniste sufleteasca si realizari pentru parinti!


Desi nu prea am scris aici, pentru ca ne-ati gazduit si pe noi pe listuta voastra, am gasit de cuviinta sa va dam de veste ca, la noi vine bb2 (conceput pe 9 dec 2006 -singura posibilitate, DNP 2-7 sept. 2007 -dupa calculele mele)!!!!!!!!

Inca nu am fost la dr pt confirmare, dar am facut la laborator testul HCG la sange (in ultima zi lucratoare din 2006).

Suntem toti foarte fericiti, desi eu am si momente de... confuzie, cand ma gandesc la ce o sa ne mai aduca venirea pe lume a noului bebe, pe langa bucurii si implinire.....

Pupicei si numai bine!!!!!!!!!!

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Mav,FELICITARI PENTRU BURTICA!
Iti doresc o odisee frumoasa,sarcina usoara si un bebelus plin de sanatate.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Mav ce veste super acum la inceput de an!!! FELICITARI!!!!
Multa sanatate,sa ai o sarcina asa cum ti-o doresti!!

Gina am vazut niste printesici superbe acolo la voi in poze!!! Aveti o familie asa de mare si de frumoasa!
Ai putea cumva sa o treci pe Biscu din Canada la mamici?(a a nascut pe 25 dec al doilea baietel)

Simona ai planificat cum vei naste?In Suedia se incearca sa se nasca vaginal si cu circulara de cordon daca nu nu determina modificari in ritmul cardiac al bebeului.In timpul travaliului situatia se poate schimba si circulara dispare uneori.

Mariana 32+
mama de Monica, Matei si Markus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

LA MULTI ANI 2007!!

Mav ce veste frumoasa pentru inceput de an nou, ma bucur pentru tine si-ti doresc o sarcina usoara si fericita!!
Sim draga, mie nu-mi vine sa cred ca mai ai putin si nasti si in acelasi timp ma bucur enorm pentru tine, pentru ca stiu cat l-ai asteptat!! Sarcina usoara in continuare si abia asteptam vestea cea mare, ca ai nascut!!
Mariana_1976 si tu iubita mai ai putin, o sa am emotii pentru voi doua!! Inca nu te-ai hotarat ce fel de nastere sa urmezi, stiu ca tu voiai cezariana, a ramas nastere naturala???

Va pup pe toate si va urez un an plin de impliniri, sa va bucurati in fiecare zi de copiii vostri(cele care au) si sa ramaneti gravidute (cele care inca sunt aspirante) cat mai curand!!!LA MULTI ANI!!!





Mergi la inceput