** Mamici aspirante din nou ** (21)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teomaria spune:

Gina FELICITARI.Ma bucur mult pentru tine. N-as vrea sa par pisaloaga ,dar poate ne dai cateva amanunte din ciclul acesta, ai facut ceva mai aparte??!!
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Gina...ce emotii mi-ai dat!!
acum ca a ramas pozitiv nu pot decat sa ma bucur pt tine si sa te felicit!!!
cat despre funie,s-ar putea sa fie pt cine se nimereste....




Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

Gina, felicitari din toata inima!!!

vezi ce inseamna un capitol deschis cu hotarare!?

Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein
Cristina si Vlad

2007 - anul in care mi se implinesc visele toate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Bun venit pentru Gabitzam si Mina! Sa aveti cat mai curand parte de bucuria de a va tine in brate puiutii asteptati!

Gina draga ma bucur tare mult pentru ca este pui mic acolo in burtica. Sa dea Domnul sa creasca maricel si sa vina pe lume sanatos, la termen, iar tu sa ai o sarcina usoara!

Gio ma rog sa ai nastere usoara si sa vii repede acasa cu puiut sanatos si cumintel!

Mariana maine merg la doctor sa vedem ce ma sfatuieste. Mie nu mi-e greu sa mai tin minunea asta mica inca o saptamana sau mai mult, insa ma tot gandesc la imbatranirea placentei, la cantitatea redusa de lichid si n-as vrea sa aiba de suferit dragul de el. Eu ma simt excelent si n-am motive (altele decat curiozitatea) sa ma grabesc. Asa ca o sa-mi intreb maine dr. ce parere are si cum sa facem sa fie bine pentru puiut mic. Colul era de saptamana trecuta moale si scurtat mult, asa ca cine stie...poate o fi aproape.

Cornelia draga chiar ma gandeam la tine zilele astea. Iti multumesc tare mult pentru vorbele tale pline de caldura, inseamna foarte mult pentru mine. Of, of, sper sa treaca repede febra puiutilor. Pe mine ma invatase o dr sa pun o felie de lamaie peste vaccin ca sa nu faca noduletz si sa cedeze mai repede durerea.

Daiopri multumesc pentru incurajari! Sper sa te auda si sa-si faca un pic de curaj.

Mami Irinel pe Ruxi n-am lasat-o pana la termen pentru ca imi pleca doctoreasa in concediu si ea mi-a cerut sa aleg: fie provoc nasterea, fie alearga sotul dupa ea sa o aduca. Si cum era in preajma Sarbatorilor de iarna imi era teama ca zapada si aglomeratia sunt riscuri prea mari ca sa trec si prin asa ceva. Asa ca mi-a provocat nasterea la 39 de saptamani si 3 zile, insa draguta de Ruxi ar mai fi stat. O sa vad ce-mi spune maine doctorul...ma astept sa ma sfatuiasca sa asteptam inca o saptamana. Sa vedem... Drept sa spun parca (odata ajuns la termen) ar fi mai bine sa-mi programez drumul la spital pentru ca mi-as putea lasa in ordine viata de acasa...pe Ruxi cu cineva si nu as sta cu stresul ca mi-au ramas lucruri care trebuiau facute si n-am apucat. Stii sentimentul... Sa vedem...

Va pup si va spun ca de obicei sa aveti o zi linistita!

Simona 39+ si Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Gina felicitari!

Mina si Gabitzam bun venit si sedere cat mai scurta !

Ioana sper ca in curand sa se rezolve problema.

Sim

Gio nastere usoara!



Razvan(07 martie 2004) si mami

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

Gata m-am operat, mi-a reparat trompa la microchirurgie si am sanse 80 la suta sa raman natural.Vreau sa va zic ca extrauterina mai era acolo chiar dupa aproape 7 luni.Operatia a fost destul de dificila pt ca de fapt a facut doua operatii intr-una laparascopie unde a vazut ce se afla si a curatat ovarele de aderente si microchirurgie unde mi-a curatat trompa uitandu-se cu microscopul.Mucoasa trompei este buna si acum e permeabila asa ca mi-a recomandat sa ma apuc de facut copii.Mi-a zis ca s-au facut studii si ca imediat dupa operatie sansele de a ramane gravida sunt cele mai mai.Eu am ramas blocata stiind ca la fiecare operatie mi-a recomandat pauza cel putin 10 zile dupa ce ieseam din spital.Am mai vorbit cu o prietena de-a mea care este doctor ginecolog tot aici in Germania si ea la fel mi-a zis sa ma apuc de facut bb,insa mie mie teama sa nu-mi plesneasca operatia mai ales ca este taietura mare ,plus ca 20 la suta mai ramane posibilitatea unei extrauterine.E adevarat mic dar ramane.Deocamdata ma mai gandesc important este sa-mi revin caci din 7 operatii asta a fost cea mai grea si cea mai mare,plus ca am avut si drena.Va pupic pe toate va doresc sa va dea Dumnezeu bble mult visat!

Cristian - 31 mai 2005 "CEL MAI DULCE PRINT"
Cristian din burtic pana la mot
Cristian 13-15 luni,poze
Poze noi 16-19 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Gio a nascut-o pe Eva, 39s, nastere naturala, 3150g, Apgar9, Felicitari Gio, sa va traiasca printesa si sa creasca mare!
Bebe Eva, bine ai venit pe lume, sa-i bucuri mereu pe mami si pe tati!


Cornelia, mamica luiEduard(21.06.2004) si a lui Eric(13.07.2006)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

GIO felicitari!!!
sa va traiasca EVAsi sa fie sanatoasa,frumoasa si cu mult noroc!

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

quote:
Originally posted by denisa73

Gata m-am operat, mi-a reparat trompa la microchirurgie si am sanse 80 la suta sa raman natural.Vreau sa va zic ca extrauterina mai era acolo chiar dupa aproape 7 luni.Operatia a fost destul de dificila pt ca de fapt a facut doua operatii intr-una laparascopie unde a vazut ce se afla si a curatat ovarele de aderente si microchirurgie unde mi-a curatat trompa uitandu-se cu microscopul.Mucoasa trompei este buna si acum e permeabila asa ca mi-a recomandat sa ma apuc de facut copii.Mi-a zis ca s-au facut studii si ca imediat dupa operatie sansele de a ramane gravida sunt cele mai mai.Eu am ramas blocata stiind ca la fiecare operatie mi-a recomandat pauza cel putin 10 zile dupa ce ieseam din spital.Am mai vorbit cu o prietena de-a mea care este doctor ginecolog tot aici in Germania si ea la fel mi-a zis sa ma apuc de facut bb,insa mie mie teama sa nu-mi plesneasca operatia mai ales ca este taietura mare ,plus ca 20 la suta mai ramane posibilitatea unei extrauterine.E adevarat mic dar ramane.Deocamdata ma mai gandesc important este sa-mi revin caci din 7 operatii asta a fost cea mai grea si cea mai mare,plus ca am avut si drena.Va pupic pe toate va doresc sa va dea Dumnezeu bble mult visat!

Cristian - 31 mai 2005 "CEL MAI DULCE PRINT"
Cristian din burtic pana la mot
Cristian 13-15 luni,poze
Poze noi 16-19 luni



ei,bine ai revenit printre "mamici"!
si spor la treaba....
o sa aiba DD grija de tine

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Gio - FELICITARI PENTRU MICUTA EVA!
Ce nume frumos!

Mergi la inceput