** Mamici aspirante din nou ** (21)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Mai, ce mamici harnicute! Tare ma bucur cand ne strangem toate pe aici.

In primul rand FELICITARI, GINA!!! sa-ti dea Domnul sarcina usoara si un pui sanatos la termen! Ce frumos ca s-a deschis iar sezonul gravidutelor! De fapt, era timpul, ca suntem 3 care asteapta sa treaca la mamici.

Draga mea Roandre iti multumesc tare mult pentru vorbele tale pline de caldura! Dupa cum spui, de data asta cred ca puiul tau isi va face aparitia inaintea celui pe care il pot eu. Cred ca ai semnale din ce in ce mai clare ca drumul se apropie de punctul pe care il asteptai. Ma rog sa mearga totul repede si sa ai o nastere usoara si puiut sanatos (macar nasterea sa fie rapida, la cat de mult ai avut de dus in astea 9 luni!). Iti trimit numarul meu de telefon pe PM si daca ai cum, m-as bucura sa aflu cand iti vei vedea minunea.

Ioana la multi ani si din partea noastra pentru mama ta!

Elyanne iti multumesc din suflet pentru urari! Ce bine ca nazdravanii tai stau cumintei si asteapta sa mai creasca. Or sa treaca repejor si saptamanile astea. Rezista, noi suntem aici si te incurajam cum ne pricepem mai bine si sa-ti fim alaturi.

Mamidevladut bine ai revenit! Chiar ma intrebam de ce nu mai treci pe la noi. Sper sa fie cat mai scurta asteptarea ta si sa vina puiul dorit cat mai repede.

Paxela multumesc mult! Sa dea Domnul!

Herra imi pare rau sa aud ca-ti este greu. Uite asa ma simteam eu inainte sa aflu de puiul mic din burtica, apoi toate s-au schimbat si oricat de gri ar fi fost in jur, eu nu mai aveam gand decat pentru minunea care mi se intampla. Asa ca trag speranta ca si puiul tau este aproape si o fi doar norul dinaintea soarelui. Hai, curaj, trebuie sa treaca ce e greu!

Mami Irinel sa te auda Dumnezeu! Iti multumesc din tot sufletul! Ce mai face Danut? Chiar mi-e dor sa ne mai povestesti de el. Ai mare dreptate: diferentele ne fac sa-i iubim pe cei de langa noi, pentru ca altfel ar fi o plictiseala continua. Tu iti cunosti sotul cel mai bine, insa unii oameni au tendinta de a cadea in stari depresive din care ii poti scoate doar printr-un soc. Nu spun sa incerci asta, dar poate are nevoie sa fie putin ajutat sa depaseasca incercarea la care v-a supus viata. E usor de zis si imi imaginez cat de greu e de facut. Stiu ca vei gasi cea mai buna cale de a-i aduce iar linistea si bucuria de a-si vedea familia implinita.

Noi, cum ne stiti...saptamana 40 si se pare ca ne-am obisnuit unul cu celalalt asa de bine ca nu ne mai saturam de stat impreuna. Inca sunt la munca, desi sper ca de luni macar sa muncesc de acasa. In orice caz, sunt recunoscatoare puiului ca a avut rabdare sa-l astepte pe tati.

Va pup si va doresc o zi linistita!

Simona 39+ si Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Si uite ca tot am uitat ceva:

Bun venit Asi!!! Am vazut pozele: sunt tare frumoase. Se vede ca ati avut o vacanta reusita! Iar Razvan este pe masura ce creste tot mai frumos.

Simona 39+ si Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Buna fetelor,
Iata-ma din nou la apel! Citesc tot ceea ce ati scris si parca, visez.Nu-mi vine sa cred ca mie imi sunt adresate: "felicitari pentru sarcina"!!!
Cred in continuare ca testul minte - ar fi prea frumos sa fie adevarat.Si sa va spun de ce.
Anul trecut mi s-a mai intamplat ca un test sa-mi arate o a 2-a liniuta ca in testul recent pe care tocmai l-ati vazut si, pana la urma s-a dovedit ca a fost departe de adevar.Ne-am bucurat degeaba...
De acceia acum,nu stim inca ce sa credem si nu indraznim sa ne bucuram.E prea devreme.
Oricum, va multumesc si apreciez tare mult ca-mi sunteti alaturi in astfel de momente,pentru suport si pentru ca ati mai inveselit nitzel' atmosfera pe aici.Va pe toate.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Multumesc fetelor.Intr-adevar Razvan e tot mai frumos si mai nazdravan.Sunt o mamica foarte mandra.

Gina felicitari!Sper sa arate tesul 2 liniute si in continuare sa nu fie alarma falsa.

Mariana am facut cam 650km de la Cluj la Viena.In cam 7 ore am fost acasa.

Ioana saptamana viitoare cred ca vin la Bucuresti si neparat vreau sa ne vedem.

Cu burticile roandre si sim nu indraznesc sa zic sa ne vedem dar poate vin cu flori la maternitate.





Razvan(07 martie 2004) si mami

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teomaria spune:

Ma primiti si pe mine?
Am mai intrat si pe la alte subiecte, dar cred ca locul meu ar trebui sa fie aici. M-am hotarat sa scriu caci am vazut ca Gina M (tiza mea, pe care o admir enorm pentru curatenia sufleteasca de care da dovada) are deja un test pozitiv , ceea ce ma face sa sper si eu la unul. Gina M te-am urmarit de cand ai ineput sa scrii si m-a durut tare mult cand ai pierdut sarcina, caci practic m-am revazut pe mine in povestea ta. Am si eu 2 ingerasi( Teodor - 7ani1/2 si Maria - 6 ani) si ne mai dorim enorm de mult unul, dar n-am crezut niciodata ca voi suferi un avort, fie el si spontan, la 6S in saptamana patimilor. De-atunci tot incercam , dar minunea nu se mai intampla.Cel mai mult ma doare sufletul cand Maria se roaga in fiecare seara la DD sa-i dea o surioara si ma intreaba pe mine de ce nu vine, ca ea se roaga ...asa-i de dulce. Intr-o zi am sa va pun poze(daca reusesc)
Luna asta m-am dereglat tare, in Z29 sau Z30 am ovulat .Acum sunt Z37 (Z7-8 DPO)mai am de asteptat, dar sperantele sunt mici caci TB nu-i asa grozava 36,8. Luna viitoare dr. a zis sa fac o HSG poate s-au infundat trompele in urma chiuretajului.La toate 3 sarcinile am ramas repede : pe Teo dupa 2 luni , pe Maria la primul ciclu cand inca alaptam, iar la a 3-a dupa 2 luni (dar DD a avut alte planuri - era totul prea perfect, ar fi trebuit sa se nasca in decembrie de Sf. Neculai si numele ar fi fost Nicoleta, cred)

Gina poti sa imi spui ce TB ai, poate iti dai seama mai usor daca e sau nu,Eu cred sincer ca e. Am facut multe teste lunile astea si nici unul n-a iesit ca la tine - doar cand am ramas...A propos , ai facut ceva mai deosebit lunile astea fata de celelalte?
Te pup dulce si DD sa aiba grija de voi toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

buna ...mamici aspirante din nou!

in primul rand bun venit teomaria!
imi pare rau de ce s-a intamplat,dar ai speranta,DD stie de ce si sigur va mai fi un BB daca asa va doriti...poate chiar acum

Gina iti tine pumnii sa fie II definitiv....

sim, roandre tinem pumnii sa fie o nastere usoara si un BB sanatos tun

elyanne ,multumesc pt urari....asa zic si eu ,sa vina repede si sa fie sanatos/sanatoasa!

va pup pe toate si va dores un weekend perfect!



Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Daiopri,da scumpa imi zic americanii usor numele,ei pronuntaa D'ilia,deci nu Delia,dar m-am obisnuit si chiar asa am inceput sa-l pronunt si eu cand ma prezint la lume.Hai....da-i batai ca nu e pierdut inca timpul pentru fabricarea,conceperea unei balante de 2007.De ales sexul nu se poate caci ....nu se vede in eprubeta.imi doream cu ardoare fetita si prima data si l-am intrebat pe doctor dintre cei 2 e transferati care e fetita si mi-a raspuns :"the louder one",adica ala care tipa mai tare.....Acuma,ce o iesi....sanatos sa fie si de e baiat,uite asa avem o scuza sa mai incercam o data pentru fetita si sa am 3 prunci,si daca si cel de-al 3 lea e tot baiat atunci musai trebuie sa mai fac unul ca sa nu fiu soacra cu 3 nurori,deci dupa cum vezi sunt foarte determinata sa fiu mami de fetita.

Gina,fa scumpa un test de sange ca sa te convingi si sa te linistesti ca esti graviduta,chiar daca nu iti vine a crede......Eu sunt convinsa ,nu am nici un fel de dubii ca esti si nu sunt singura de aci care spune asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Fetelor,numai ce m-am trezit.
Am repetat testul si s-a dovedit ca am avut dreptate. Este negativ sigur.V-am spus eu ca cel dinainte pe care l-ati vazut si voi, minte!Acum haide-ti sa vi-l arat si pe ACESTA(Test#2) sa va comvingeti facand o comparatie atenta cu cel dinainte(test#1)!
V-am spus eu sa nu va grabiti in a ma felicita.Acum asta este! Ati mai inveselit atmosfera.
Asa dar,ma apropii de iesirea din cursa luna aceasta privind optimista la, noua luna ce imi sta in fata.
Va

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Teomaria,bine ai venit printre noi!
Sper ca mult doritul BB sa vina mai curand in viata ta si fie ca, sederea ta aici sa fie cat mai scurta.
In ceea ce priveste starea sufleteasca,secretul este ca, fac curatenie in viata/inima mea constant.Nu sunt cu nimic mai buna decat cei din jurul meu.Diferenta dintre mine si unii este ca eu,imi cer iertare Taticului Ceresc ori de cate ori, constientizez ca am gresit si sunt, iertata.
Si Rebecca fetitza noastra, ne bate la cap cu BB.
Ea stie ca BB creste in burtica si vine pentru ca mami si tati se iubesc mult.
Zilele trecute la masa a venit iubitoare la mine, mi-a mangaiat burtica si a pupat-o!
Luata prin surprindere fiind,i-am explicat ca BB, nu este inca in burtica pentru ca tata nu l-a pus acolo, la momentul potrivit.(Phuiii,ce explicatie de moment pe intelesul ei i-am putut da...!)
La faza aceasta s-a intors adanc intristata spre sot si i-a spus cu o seriozitate ce ne-a lasat fara cuvinte: "Tata,de ce nu ai pus BB in buta' la mama hmmmm...?!"
Draga de ea,stie ca BB a fost in burta si nu mai este!Mai stie insa ca, trebuie sa vina curand si asteapta...
Chiar cu o zi inainte de avortul spontan, pe cand sangeram si stiam ca nu se mai poate face nimic,am fost la magazin si in timp ce noi cautam sa cumparam ceva hainute pentru ea si micutza Jessica, a venit si mi-a adus un costumas micut de nou nascut ptr'baietel, tare incantata zicand:
"Uiteee mama ce frumoaaasa eteeee'...cumpr-o la BB"... Mi s-a rupt inima de durere la faza aceea...Am iesit urgent din magazin,mi-am ascuns fata si am plans de m-am spart... Offf, a trecut si greul acela!
Copilasii inteleg mai mult decat noi ne putem da seama si trebuie sa fim f' atenti cu ei.
Nu-i usor sa treci pe aici insa, ma bucur ca sunt 'un om incercat.
Va si doresc sa auzim numai de bine.


POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna mamici dragi!
Asi abia astept sa te cunosc!

Eu nu stiu ce am si de la ce m-am dereglat, dar ceva nu e in ordine cu mine. Eu sunt prin z12, sau 13 si normal ar fi sa fiu la ovulatie, dar eu am sangerari de 4 zile incontinuu. Luna asta mi-a venit menstra prin z32, a durat doar 2,3 zile si s-a oprit, pentru inca 4 zile. Insa de prin z9 a inceput sa curga din nou sange rosu aprins, nu mult dar constant. Nu stiu ce sa fie, mi-am facut si beta HCG si mi-a iesit 0, am facut si o dozare de prolactina si e in limite normale, deci nu mai stiu ce sa fac. Sa fie oare de la faptul ca am luat cate o aspirina pe zi??? Acum cateva ore am facut o injectie cu vit K si speram sa se opreasca, dar tot mai am pete rosii. Am programare la Tutunaru, dar pt. saptamana viitoare, sa astept pina atunci, poate se opreste de la sine??? Voi ce ma sfatuiti sa fac?? Nu am vrut sa va spun problema mea, pina acum, pentru ca am crezut ca e ceva trecator, ca e doar o sangerare mica la ovulatie, cum am mai avut in trecut, dar se pare ca nu e deloc asa. Nu stiu ce sa fac!






Mergi la inceput