** Mamici aspirante din nou ** (21)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns herra spune:

hello everybody!

Gina - tin pumnii sa devina mai accentuata linia a 2-a!

Ioana - LA MULTI ANI mamei tale - tarziu dar din inima!

deja incep sa am emotii pentru viitoarele mamici - nastere usoara Sim, Roandre, Gio!

anul asta a inceput cam greu pentru mine; deja sunt foarte obosita, stresata si deprimata; intr-atat incat nu prea ma mai gandesc la bb2...

dar voua va doresc numai vesti bune si va pup!

Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein
Cristina si Vlad

2007 - anul in care mi se implinesc visele toate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

felicitari Gina, am vazut si eu poza si se pare ca esti fericita posesoare a unui bb la bord

Eu cand am fost gravida cu fetita am facut test de sarcina la o luna si jum si imi iesea negtiv, de ce nici acuma nu stiu

quote:
Eu azi sunt in a 17 zi de la UM si am emotii mari pentru ca urmeaza perioada cea mai fierbinte care sper sa dea roade

Corectez:ieri numai prostii mi-au iesit pe gura,sunt in a 9-a zi de la UM



www.tickercentral.com/view/4ufc/3.png" target="_blank"> Mihaela si www.tickercentral.com/view/4ufc/4.png" target="_blank"> Amalia

"Respecta-te pe tine insuti, caci, daca nu, respectul pe care-l dai altcuiva nu are nici o valoare..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Ginaeu n-am vazut poza....nu se vede de la mine!
dar tot ma bucur si te felicit.....
sa dea DD sa fii si sa ia un BB anatos!


Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

Buna!!!!

Gina, tinem pumnii; si eu zic ca esti - eu am facut test in z 26 cu un test ieftin - Femina si a iesit. Deci zic ca la tine e mai mult ca sigur.

Multumesc fetele ca ne tineti pumnii; eu astept..si tot astept...o bufnea pe dr rasul unde m-a tinut vreo luna in spital ca nasteam prematur acum nu mai nasc hehe. oricum, mai sunt 2 sapt, asteptam, cu interes cand vrea sa vina bubulina.

VA pup

38 fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Daiopri,razi ei?!Hehehhh...Eu iti facui deocamdata galerie in ceea ce priveste sa iasa cu "nabadai si BB .Ca doar asa se fac copii... Da-i bataie acum, cat e fierul cald,esti tanara si poti duce mai bine.*Maine, poate fi prea tarziu.

Herra,capul sus.Nu lasa ca problemele inconjuratoare,sa-ti umbreasca soarele tineretii.Priveste viata,gandeste,si lupata cu optimism.Acolo in camaruta ta,descarca-ti povara sufletului Celui ce te-a creat,vorbeste cu sotul tau,cu cei de incredere si mergi tot inainte.
Si pentru mine acest an a inceput foarte greu.Daca ai stiii cat de greu...Iau insa fiecare zi asa cum vine iar, tot ceea ce imi doresc este: intelepciune.
Daca ne este dat sa vina BB chiar acum, sa vina caci, sunt sigura ca Cel care ne va da "mielul" ne va da si pasunea.
Astazi, inima mi-a fot ceva mai apasata insa cum pe 21 Ian' avem international worship day si trebuie sa reprezint cu sotul Romania,am pregatit un trio in ambele limbi Ro & Engl'.(voi canta cu sotul si cu un bun prieten de-al nostru)Cand am ales cantarea, nu m-am gandit ca cuvintele ei vor fi in primul rand o mangaiere/imbarbatare pentru mine dar iata ca, in seara aceasta m-am reintors de la cor ,o Gina cu forte noi.In memoria mea rasuna si acum aceste versuri:

"...Nu e problema prea grea sa n-o rezolve
Nu e durere prea grea sa n-o aline
Nu esti tu prea-mpovarat sa nu te ierte
Caci El este Domn pe pamant si sus in cer.
......."
Nu este munte prea-nalt ca sa nu-l miste
Nu e nimic prea greu pentru Isus
Luna si stelele-n cer El le-a creat
Pamantul si-ntreg universul e-n mana Sa!..."

La El totul este posibil.E un ajutor ce nu lipseste niciodata in nevoi.Oamenii la care uneori apelam ne pot dezamagi, insa El. niciodata.Aceasta, este una din adancile mele comvingeri privind in viata mea...
Inca o data, capul sus.Noi iti suntem alaturi.

PS.Ce-ar fi sa creem si noi o adresa e-mail comuna ?!Cred ca ne-ar fi de un real folos.Ce zice-ti?!
Brrr, vai de mine cat este ora la mine!!! Eu mananc, va scriu si am cam uitat de ceas. Iooiii,astazi e a 3-a seara cand mananc asa tarziu!Fug sa ma spal si apoi Pe curand.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

Gina felicitari, sarcina usoara si bebel sanatos si mancacios
de acum spor la pofte, greturi cat mai putine, efort nu si asteptam rezultatul peste 9 luni

Nastere usoara Sim, Roandre, Gio

Roandre , ziceai ceva de 34 de sapt, he he se pare ca bebe 2 nu a vrut sa fie ca tine, inca putin si ajungi la termen

Alexa31+ si Silviu ( 27.11.2004).......poze, poze2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidevladut spune:

Nu am mai scris demult la acest subiect dar va citesc constant si ma bucur cand una dintre mamici vine cu o veste super.Acum nu m-am putut abtine sa nu scriu cand am vazut ca Ginuta e insarcinata.Pentru mine ea e o mamica aparte de care ma leaga amintiri si placute si mai putin placute. Noi doua am inceput primul capitol la mamici de mai-iunie (de fapt ea, eu am aparut la cateva zile), si din pacate tot amandoua am parasit odiseea. Astazi ma bucur nespus sa vad ca Gina e din nou insarcinata si parca imi da si mie o unda de speranta.
Gina, FELICITARI!!!!!!!!! sa iti dea Dumnezeu o sarcina usoara si un bebe frumos si sanatos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Da Irinel ... a mai trecut o saptamana. Am schimbat prefixu... am reusit sa ajung la 30 de sapt. Inca un pic... inca 6 sapt. macar.

Ioanatugs Minunea se va intampla, mai devreme sau mai tarziu, pentru ca iti doresti atat de mult. Sunt sigura de asta.

Gina si eu zic ca e bb. Ai facut si destul de derveme testul. Eu l-am facut la 31-32 de zile si tot stearsa era a doua linie... si sunt si doi bb-ei.
Inca nu zic nimic... astept sa fii convinsa ca e bb... si facem galerie...

violeta69, mihaela amalia bine ati venit. Tinem pumnii sa vina repede bb2.

Herra sa treaca perioada asta repede... si poate bb vine cand te gandesti mai putin la asta...

Sim mai e atat de putin... ascultator bb-le tau... Vad ca sta cuminte pana termina mami toate treburile.
Frumoasa surpiza... La cat mai multi ani impreuna, fericiti!

Asi am vazut pozele... f. frumos. La multi ani si voua, cat mai fericiti!

Despre mine... astept a treaca timpul, sa maitreaca inca o saptamana... sa ma duc la consultaite, la eco si analize, sapt. viitoare... Cam asta fac... Acum sunt in deplasare la mama, ca la noi acasa e santier in lucru Si o sa mai fie vreo doua sapt. cred. Cam asta ar fi... Nimic nou.




Eliana & (30 sapt.) si Elena (23 octombrie 2004)www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">
S-a mai nascut o stea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

multumesc, fetelor, Gina si Eliana, pentru incurajari.

Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein
Cristina si Vlad

2007 - anul in care mi se implinesc visele toate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Hai mai Gina ca e bb sigur!!!! Felicitari...hai ca era nevoie de o noua graviduta aici! De la cine iei stafeta, sa stim care naste prima...hihihi.

Herra, hai capul sus si spor la bb2...lasa stresul si problemele deoparte.

Paxela, asa e...am stat si m-am protejat atat ca sa nu fie si bb2 prematur si uite-l acum ca nu mai vrea sa iasa. De vreo 3 zile am contractii dureroase de zic ca gata, a venit marele moment dar dupa vreo 3 ore se opresc. E precum picatura chinezeasca...ma chinuie bb putin cate putin pana la marele moment. Sambata ma duc la dr la control si vedem noi cum mai e treaba pe acolo.
Eu una de abia astept sa scap pt ca oricat de mult mi-am dorit sa ma bucur de sarcina asta nu am reusit caci m-am simtit f rau. Dar nu-i nimic, o sa ma bucur apoi de bb si o sa uit tot ce a fost greu timp de 9 luni.

Ioanatugs, la multi ani pt mamica ta draga!

Asi, ai avut o vacanta pe cinste...f frumoase locurile pe unde ai fost!

Sim, frumoasa surpriza ti-a facut sotul...dar o meriti din plin pt ca esti un om deosebit.

Va pup pe toate de la un capat la altul....


Mihaela (37+) si Alexia- Maria26 august 2004

Utile pt burtici, viitoare mamici

Mergi la inceput