Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru-19

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Maria tu z27 asa e???Ai8 CM fix de 28 ??

hai Mariaaaa!!!
Ce ar fi sa intrati in mai multi ( tu si sotul tau)?

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Maria, nu te mai stresa cu temperatura... poate iti primesti mai devreme cadoul de la Mos Craciun... Ce frumos ar fi!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Fetele, am si eu o intrebare:
cu ce frecventa cheama Tutu la eco in timpul monitorizarii: din 2 in 2 zile, in fiecare zi...cum?

multam!

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Iyoana, 2 zile! Din z 10 in general, pana cand e sigur ca s-a produs ovulatia.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylinca spune:

Iyoana, pe mine ma cheama din ziua a 9-a la un cicul de 27-29 zile. La ultima stimulare am fost din ziua a 8-a pentru ca asa era program la cabinet. In ziua a 12-a la un folicul de 22,5 si endo de 7,7 mi-a dat pregnyl.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Iyoana depinde de lungimea CM-ului tau, daca e de 28 te cheama din z 10 din 2 in 2 zile pana va observa ca foliculul s-a spart si va observa corpul galben, in acelasi timp in functie de dimensiunile foliculului probabil ca iti va da pregnyl care va ajuta la maturarea lui si va va spune cand sa prestati...CSD (contact sexual dirijat ) Tu mergi de luni?Ti-ai facut programare?Prima data te cheama la cabinet si apoi la spital la ora 7.30.Sa ne tii la curent cu valorile tale!Pupici multi si baftaaaaaa!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Multumesc frumos pentru raspunsuri!

Kora, m-am programat luni la 16h10 pentru prima runda. O sa fiu z11 (asa mi-a zis el la un CM de 30 zile). Cum adica prima data te cheama la cabinet si apoi la spital? De ce?

Valiiiiii, unde esti astazi???

pup



iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Felicia: Multumesc! Ce mult mi-as dori sa vina Mosul.....
Kora: Nu e regulat...luna trecuta mi-a venit la 29 de zile, dar s-a intamplat si la 30 zile....
Eu nu ma supar....imi face placere galeria ....dar nu prea am sperante...dupa 2 ani si ceva de dezamagiri..
Va pup!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Buna ziua fetelor, in sfarsit imi merge si mie internetul!! Of, cat am suferit ca nu a mers. Dar am mai citit pe diagonala de la birou.

Kristind, mii de felicitari, imi pare atat de bine! Nu te gandi la nimic rau, nu ai ce sa faci decat sa te bucuri si sa speri ca totul va fi bine. Si va fi, stiu eu.

Eu sunt bine, bb are 8 saptamani si 2 zile, ma simt foarte bine si mi-am luat rezultatele analizelor. Bune. In rest, nimic, astept sa plec in vacanta in Franta, chiar daca facem 2 zile sau 3 pe drum, vrem sa ne mai oprim un pic, oricum ma bucur.

Kora si Maria, astept rezultatele, sper ca bune da?

Marinush scump?

Va pup pe toate de 100 de ori.

8+

bb mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Eu va spun deja un week-end excelent!
nu o sa intru pe DC in week-end pt ca mergem la tara sa-l taiem pe "Ghita"! iar luni sunt toata ziua in bucuresti...la Tutu.
poate reusesc sa intru luni seara sa va spun ce valori mi-a gasit.

sa auzim de bine si poate mai rasar ceva gravidute pana atunci!

va pup pe toate fare exceptie!

iyoana

Mergi la inceput