E adevarat! Se intampla cand nu ne asteptam!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Eu dupa ce 3 luni mi-am facut teste de ovulatie si monitorizari, in luna in care nu am mai facut nimic si m-am gandit ca oricum nu am cum sa raman gravidutza ptr ca avea sa fiu la ovulatie in ziua cand eram pe drum spre Romania, uite ca DD mi-a dat o lectie si mi-a demonstrat ca numai cand vrea el, apare minunea.
Asa ca azi cand am facut testul de sarcina si asta ptr ca ieri trebuiau sa apara uratzii si nu au aparut, iar mie niciodata nu mi-au intarziat, am ramas uimita cand am vazut in fatza ochilor un plus mare si albastru.
Deci apare cand ne asteptam mai putin. Acum cred din suflet asta. O sa tzin minte toata viatza aceasta lectie.


Nana, aspiranta la titlul de mamica!
Mami si tati te asteapta, !
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Prerea mea sincera este ca daca ti-ai pus ceva in gand si vrei cu orice pret nu ai cum sa nu te mai gandesti!
Pe mine ma dispera toata lumea (am ramas insarcinata dupa 2 ani si jum de analize, inseminari, HSG, histeroscopie, perfuzii, analize la greu etc, etc si dosar depus pt FIV) ca sunt prea disperata, ca sa nu ma mai gandesc, ca sunt stresata etc. Cum Doamne iarta-ma sa nu te mai gandesti, daca numai asta iti doresti? Eu aveam gandul asta permanent in mine, indiferent ce faceam... si cred ca m-as fi mintit pe mine in primul rand daca as fi sustinut ca macar pentru o clipa nu m-am gandit si la asat!

Este adevarat ca am ramas insarcinata intr-o luna cand nu ma asteptam, exact inainte de inceperea tratamentului pt FIV, cand totul era pregatit pentru asta. Am plecat 2 in concediu...si ne-am intors 3. Cred ca tati lui bb s-a gandit ca e mai frumos sa-i spuna Mayei ca a fost conceputa in Caraibe, si a fost el prezent, nu pe hol...:)

Pupicei, Ingeras de Maya Maria (16.12.2006)

Mergi la inceput