E adevarat! Se intampla cand nu ne asteptam!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

Mai fetelor, explicati-mi si mie cum faceti voi sa nu va mai ginditi ca vreti bebe. Eu pur si simplu nu pot sa nu ma gindesc. Am o multime de alte probleme si bucurii si griji, dar de gindit la bebe parca ma gindesc non-stop. E ceva mai presus de vointa mea. Stiu, spuneti ca sa incercam sa ne relaxam si sa nu ne mai gindim, dar cum sa facem asta? Poate doar prin hipnoza sau ...
Deja ideea asta cu "bebe vine cind te astepti mai putin" a devenit ceva gen "haideti sa gindim pozitiv"....
Nu sint trurli, dar nu eu pot sa apas pe buton si sa "sa ma astept mai putin".
Fetelor cu astfel de experienta, explicati-ne si noua celor mai stresate, cum sa "ne gindim mai putin"? Asteptam sfaturi practice.

Multumesc anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

FELICITARI RALLUCA!!!
Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!
Fetelor am intrat la "vine barza" si sa vedeti ce a plouat cu , le felicit pe toate -dutele si sper sa ne ia si pe noi cu ele la odisee.
la toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Felicitari Raluca.

Dar nici la mine nu se adevereste treaba asta cu stresul. Eu am fost operata in dec 2003 de endometrioza, sotul era ok si am asteptat. Am zis ca dupa operatie totul va decurge usor si nu va mai fi nici o problema. Nu am mai facut nici un test, nimic. Dar iata ca dupa 3 ani in care nu m-am gandit prea mult, dar tot nik. Anul asta m-am apucat iar de analize, chiar am facut 2 inseminari nereusite.
Eu va doresc multa bafta sa va iasa intr-un final si sa fim si noi familii fericite si implinite.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samadhi spune:

Felicitarile mele Raluca, si ma alatur tie totodata !!!!!

Nu poti uita !!!! Cum sa uiti ? Parca intreba cineva mai inainte.....
La mine a fost cam tot asa..... sunt aproape 2 ani, de cand incercarile in zadar parca continuau si iar continuau sa fie..... ma stresam poate si eu cu metode diferite cu faptul de a astepta sa nu mai am ciclu si altele..... si de la sfarsitul lui noiembrie a inceput tensiuni mai mari...... trebuia sa ne mutam, intr-un apartament mai mare, iar fiica mea de 4 ani in acea noapte a facut febra peste 40, toate lucrurile impachetate, cauta supozitoare fugi la medic, fa mutarea cu un copil bolnav, a doua zi fugi iar la medic, febra nu scadea, diagnostic aprindere la plamani, trimitere urgenta in spital, spitalizare o saptamana, si apoi fara speranta nu am mai crezut in nici o sarcina, practic imi luasem gandul de la asta vazandu-mi fiica bolnava..... eram la capatul puteriilor si nu mai doream nimic. Fortele proprii erau secate, iar apoi in decembrie dupa toate astea ........ care au fost mai multe rele decat bune, pe 5 sau pe 6 decembrie candva, s-a intamplat aceasta minune de a ramane insarcinata dupa 2 ani de incercari. Pe 20 decembrie inainte de Craciun cand trebuia normal sa imi vina ciclu si ma simteam cam ciudat de cateva zile ma hotarasem sa-mi fac un test, desi cu tragere de inima pentru ca ma asteptam la aceiasi dezamagire ca pana acum....... sa nu fie nimic, si totusi nu a fost asa, 3 testuri de sarcina toate pozitive, iar eu perplexa nu stiam ce sa cred cu un sot in culmea bucuriei !!!!! Mi-a trebuit cateva zile sa cred ca e real ceea ce vad si simt. Minunile sunt minuni pentru ca tocmai nu stiim cand si cum se intampla, asta e parerea mea !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia_sampetru spune:

FELICITARI RALUCA!!!! Inca o proaspata gravidutza , sa dea DD sa ai o sarcina usoara , la termen, si bb sanatos.Ma bucur pentru voi Raluca din sufletel!
Deci, cand te astepti mai putin , atunci e sa fie.... de multe ori am auzit asta, dar nu credeam, insa experientele voastre ma fac sa-mi schimb parerea.
Seara placuta tuturor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

wawww sunteti deja 4 care ati ramas cand nu v-ati asteptat.....RALLUCA,GABGABRIELA,MADALINAD,SAMADHI FELICITARI !

asa am zis si eu ca ma detasez dupa ce de Mos Nicolae in urma unui fiv mi-am facut testul si a fost negtiv cat o casa de mare,dar nu pottttttttt,si cred ca dupa cativa ani de trat la mine nu are de-a face stresul dar totusi imi place sa spersi sa ma imbarbatez cand vad ca ati reusit cand nu v-ati asteptat.

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osteffy spune:

Asa am patit si eu ........dupa ani de tratamente si analize ma saturasem si am zis stop ,nu mai fac nimic ,daca vine bine ,daca nu asta este ......ei bine dupa inca 2 ani de asteptari (in total 8 ani fara bb si cu speranta) minunea sa intamplat,am aflat chiar in vinerea mare ca sunt insarcinata ..........bb sa instalat bine ,bine la locul lui fara tartament.....si uite acum are deja 1 anisor si suntem tare mandrii de el.

Felicitari pt.bb si pt tine,sa ai grija de puiu tau mic si frumos.
Numai bine iti doresc .

stefi si rares-andrei(08.12.2005)
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

eu n-am uitat cum asteptam in fiecare luna poate-poate acum apare bb... tocmai de aceea - cu toate injectiile in frigider si cu programarea la FIV in urmatoarele zile, am zis ca trebuie sa incercam si.. surpriza, am ramas cu injectiile

dar trebuie sa recunosc ca MA ASTEPTAM, mereu asteptam, doar ca parea imposibil..

bafta, sa auzim de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

inca 2 pe lista....pai incep sa fiu mai optimista si sa nu ma mai tot gandesc numai la fiv-urisi tratamente,

felicitari TIA SI OSTEFFI,sa va traiasca minunile si sa va bucurati de ei!

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

ralluca, felicitari pentru
sa ai un bebe frumos si santos

Mergi la inceput