Informatii utile Constanta (4)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna fetelor!

Madaluta, ma bucur ca esti bine si cred si eu ca sunteti taaare fericiti! cred ca in acelasi tip de salon a stan si verisoara mea anul trecut. E frumos si curat. Sa veniti curand acasa sanatosi si abia asteptam sa ne povstesti cum e Darius!
Maria, concediu placut si Sarbatori Fericite! sa-ti aduca noul An numai bucurii, sanatate si un bebe frumos asa cum va doriti!
Mamacita, tu ai lucrat cu dna dr Lutescu pana acum?sau fiecare medic lucreaza cu anumiti anestezisti? ca la ce-am citit despre tine, mi-ar place sa te am alaturi cand vine momentul!

Noi suntem bine, am inceput sa ma mai dau jos din pat, ieri am iesit un pic in oras si se pare ca e totul ok. Incerc sa nu ma obosesc prea tare, dar important e ca ma simt bine. M-apuc de aranjat casa de Sarbatori, pe bucatele , asa.


Andreea 10+
Punctuletzul meu

Pozele mele
Ajutati-l pe Andrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralina spune:

madaluta felicitari cred ca sinteti in al noualea cer....sa va traiasca bebe si sa cresca mare,sa fie sanatos!iar tie mamico iti doresc sa te refaci cit mai repede si sa vii cu povestea "marii intilniri"


pentru toate fetele si pentru noul an va doresc ce imi doresc si mie ,adica sa fiti si sa fie bb sanatos.
chiar daca nu postez va urmaresc cu interes,imi sinteti tare dragi.
alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

quote:
Originally posted by andicu
Mamacita, tu ai lucrat cu dna dr Lutescu pana acum?sau fiecare medic lucreaza cu anumiti anestezisti? ca la ce-am citit despre tine, mi-ar place sa te am alaturi cand vine momentul!



Am lucrat cu toata lumea,desi de obicei fiecare ginecolog are preferinte/aranjamente,dar,dat fiind ca sunt cea mai"batrana"de acolo si singurul medic primar,daca esti hotarata,fiecare pacient isi alege medicul.Asa am avut nenumarate paciente si nici un ginecolog nu s-a suparat,desi intentia lor initiala este sa te indrume catre anestezistul cu care lucreaza curent sau catre cel aflat in tura acea luna pe obstetrica.Madaluta pur si simplu n-a insistat,a fost bucuroasa ca dr.L.a acceptat cezariana

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Merci mult, Mamacita! desi mai am cale lunga pana acolo, ma gandesc f serios la ce mi-ai spus. Si sa stii ca ma bazez mult pe experienta ta din spital ca medic si ca mama, pt ca mai e vorba si despre medicul neonatolog implicat si asa mai departe...eu sunt Fecioara , de-aia care despica firu'n paispe si arunca buzduganul cu 5 ani inainte!

Andreea 10+
Punctuletzul meu

Pozele mele
Ajutati-l pe Andrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

madaluta sa fiti sanatosi si fericiti si te asteptam sa ne impartasesti din bucuriile meseriei de parinte.
Te pup si refacere usoara.
Se pare ca vom avea un carucior albastru ( ne-a zis Dantes sambata), asa cum ne-am dorit, dar cum niciodata nu se stie nu ne bazam foarte mult pe vestea asta, asa ca nu alegem inca numele.
Va pup pe toate si va doresc zile fertile celor care asteapta asta, sarcina usoara lui andicu si experiente frumoase mamacitei ( cu bb normal)

gabi

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Buna seara

Dupa cum stiti in dupa amiaza asta am fost sa iau rezultatul la spermograma. Nu a iesit foarte bine, insa a iesit mult mai bine ca data trecuta ceea ce este totusi ceva

Nr de spermatozoizi era atunci 80 mil, acum sunt 126 mil
La vechea spermograma erau 10% normali, acum sunt 30%
Mobili erau 30% acum sunt 40%

Si bineinteles ca nr lor fiind mai mare, automat si procentul ca nr este mai mare. Sincer va spun insa ca speram ca o sa fie si mai bine. Oricum mi-am repliat fortele rapid si mergem mai departe. Bine ca nu e mai rau. Ma sperie insa precizarile ca apar spermatooizi cu cap globulos, alungit, piriform, macrocefali si cozi incolacite. parca e vorba de povesti cu zmei si balauri... Oare spermatozoizii asta care nu sunt normali pot produce anomalii unui eventual bebe sau pur si simplu fiind asa anormali nici macar nu pot fecunda? Pentru ca bineinteles ca as prefera aceasta ultima varianta...

In drum spre casa m-am oprit si la policlinica cu plata si am facut o eco genitala, a costat 300.000 (programul era pana la 17.45) Se pare ca am un folicul pe ovarul drept (luna trecuta a fost stangul de serviciu) de 20 de mm, deci mai mare decat cel de luna trecuta. azi e ziua 14, poimaine o sa fac si eu un pregnyl ca sa fiu sigura. Poate, cine stie...



Pupici
Angelique
poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami2 spune:

Buna seara, constantencele mele dragi!
Nu stiu daca va mai aduceti aminte de mine...desi nu am scris de foarte multe ori v-am urmarit zi de zi cu sufletul la gura.
Am intrat sa va spun ca azi doi farmacisti mi-au dat doua teste de sarcina, ambele cu cate doua liniute...in sfarsit minunea s-a intamplat, SUNT INSARCINATA.Il asteptam pe puiul nostru drag de 1 an de zile dar Dumnezeu a vrut sa ni-l trimita ca un dar special de Craciun. Sunt foarte emotionata, inca nu imi vine sa cred. Ce pot sa spun e ca numai cu credinta in D-zeu am reusit, eram sigura ca nu o sa ne uite. Va multumesc ca m-ati ajutat in momente grele, desi voi nu ati stiut, si aveti incredere in Dumnezeu: minunea se va intampla.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

quote:
Originally posted by mami2

Buna seara, constantencele mele dragi!
Nu stiu daca va mai aduceti aminte de mine...desi nu am scris de foarte multe ori v-am urmarit zi de zi cu sufletul la gura.
Am intrat sa va spun ca azi doi farmacisti mi-au dat doua teste de sarcina, ambele cu cate doua liniute...in sfarsit minunea s-a intamplat, SUNT INSARCINATA.Il asteptam pe puiul nostru drag de 1 an de zile dar Dumnezeu a vrut sa ni-l trimita ca un dar special de Craciun. Sunt foarte emotionata, inca nu imi vine sa cred. Ce pot sa spun e ca numai cu credinta in D-zeu am reusit, eram sigura ca nu o sa ne uite. Va multumesc ca m-ati ajutat in momente grele, desi voi nu ati stiut, si aveti incredere in Dumnezeu: minunea se va intampla.



Sa fiti sanatosi si sa va bucurati de puiul mic pe care vi l-a dat doamne-doamne. Sa fie intr-un ceas bun. Eu una ma bucur ca am putut sa iti fim de ajutor, insa pacat ca nu postezi mai des, ca sa putem sa iti fim si mai aproape!

Cornelia, cand te intorci, ai de modificat listuta! Trebuie sa o treci pe madaluta de la gravidute la mamici si pe mami 2 de la aspirante la gravidute. La mai mare!

Pupici
Angelique
poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna dimineata tuturor!
Ce de vesti bune, asa de dimineata!
Mami2 felicitari, sa ai o sarcina usoara si bebelus sanatos!
Si te asteptam sa ne mai scrii, sa ne tii si pe noi la curent de evolutia sarcinii!
Gabiu iti doresc si tie sarcina usoara in continuare!
Cristina ma bucur ca spermograma a iesit mai bine, eu cred ca cu asa valori aveti sanse natural! cat despre ceea ce te framanta pe tine, cred ca cu forme ciudate nu ajung la ovul sa-l fecundeze, dar intreab-o si pe d-na dr., sa stim sigur. Iar folicul tau este destul de mare, asa ca puneti-va pe treaba!!
Mada sper ca ai ajuns deja acasa cu micul Darius, te asteptam sa ne scrii!

Eu am fost sambata la d-na dr. care a fost super de treaba si intelegatoare cand i-am zis ca vrem sa facem FIV in Ungaria si a zis ca ne ajuta cu cea mai mare placere cu orice vom avea nevoie pe parcurs, cu echo, consultatii etc. Mi-a zis ca mai are cazuri ca noi care au fost in Ungaria dar au ramas pacientele ei si cred ca vorbea de tine, Andicu ! Sper sa o luam si noi pe urmele tale!! ( eu si cu Cornelia)
Am facut papanic., analiza secretiei si chlamydia si maine ma duc sa iau rezultatele. Sper sa nu fie probleme. La echo s-a vazut si un folicul de aproape 20 mm si azi si maine ar trebui sa
Am facut aseara si un test de ovulatie dar abia se vedea a doua liniuta si mai fac unul azi.

Fetelor, va pup pe toate

Ioana


vreau si eu un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syl74 spune:

mami2FELICITARI!!!! Si sa fiti sanatosi tu si samburelul tau! Ai primit dela Mosul cadoul mult visat ! Sarcina usoara si un sau sanatos si mancacios peste 9 luni !
AngeliquedeS ma bucur pentru tine ca v-au iesit analizele mai bune ca ultima data ! Cred ca ai valori bune la analize, asa ca spor la "treaba " si Doamne -Doamne o sa aiba grija de restul ! Multa bafta !
Eu raportez :Z23(z9 DPO) dar au inceput sa ma doara sanii si sa mici dureri de burtik (care prevestesc CM-ul cu 2 zile inainte), sa ma fi dereglat ? Cm de 25 zile ???? Mai astept....
Pentru toate celelalte fete si dorintele sa vi le indeplineasca Mosul !!!!

Mergi la inceput