Informatii utile Constanta (4)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Va salut dragele mele...Of ce dor mi-a fost de voi..imi lipsesc zilele in care intram mereu aici si vorbeam... Acum mi-a ramas reflexul de a deschide netul dimineata la cafeluta...dar timp de scris ..nici vorba...Nu stiu cum trece ziua, caci Darius e destul de cumintel, dar tot nu am timp... Nu stiu ce ma voi face de luni cand va incepe Cip serviciul....
Felicit noile si le urez sarcini usoare si o nastere deasemenea....
AngeliquedeS: vrei bataita? De ce lasi "redusul " sa ia hotarari pt voi? Asa usor renunti? Inseamna k nu-ti doresti bb cu adevarat...Trebuie sa faci totul pt bb...Dar cel mai mult trebuie sa ai rabdare...Te staim mai luptatoare si mai optimista..sau m-am inselat...Sper sa aud vesti mai bune data viitoare cand mai intru aici...
Ioana: la multi ani si sa traiesti cu numele...( scuze de intarzierea urarii)

cornelianeli,maria08, mamacita,andicu :

Voiam sa confirm si eu ce spunea Andicu despre d-na Lutescu si ordinea de la cabinet...In decembrie am fost de vreo 3 ori la dansa si niciodata nu erau la usa mai mult de 2-3 paciente. Nu stiam cauza, dar acum imi raspund...

Apropo de ovule ...si eu am folosit Tricomicon in luna in care am ramas insarcinata+ spalaturi cu ceai de galbenele...( 5 zile dupa CM).Mi-au fost indicate pt k au un continut de antibiotic si sunt cicatrizante...si galbenele la fel...Acum nu stiu dc au avut vreun rol sau doar coincidenta, dar v-am spus asa...k sa stiti...



Madalina +Darius Cristian 3 sapt+

poze Darius,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:


ati fost atat de dragute si mi-ati urat toate cele bune.....
azi am avut dureri puternice, am sangerat... si dupa ce am aflat de la echo ca s-a oprit in evolutie (la 3 sapt.)... am varsat toate lacrimile, nu mai am cuvinte........
maine voi face primul chiuretaj din viata mea......
sunt daramata.
bine ca-l am pe sebi... si in curand vom serba 3 anisori.
stiu ca trebuie sa fiu tare, pt el.
nu astept cuvinte de consolare... oricum situatia este tragica pt mine....
imi pare tare rau sa va dau si eu o veste proasta..........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Mav, IMI PARE ATAT DE RAU! Nici nu am cuvinte sa iti spun... Ma bucurasem atat de mult cand am auyit ca esti insarcinata cu bb 2, mai ales ca stiam ce mult iti doreai asta. Dumnezeu sa iti de tarie sa depasesti momentul si sa mergi mai departe. Spui ca nu astepti cuvinte de consolare, dar nu ma pot opri sa nu incerc sa te alin. Pierderea unei sarcini este de mii de ori mai tragica decat faptul de a nu ramane deloc insarcinata...

Se pare ca a fost o zi nefericita astazi... Madaluta si celelalte fete, m-ati certati, va multumesc pentru asta fiindca daca te implici, inseamna ca iti pasa. Va simt foarte aproape. Nu stiu ce voi face insa cred ca ma voi detasa o perioada de toate astea.

Adevarul este ca ma simt pedepsita de Dumnezeu pentru toate momentele in care spuneam ca nu vreau copii, pentru toate momentele in care spuneam ca nu voi fi o mama buna si ca nu ma vad sa imi doresc vreodata acest lucru. Cred ca sentimentul acesta de vinovatie m-a facut sa traiesc si mai acut fiecare esec.

Eu nu sufar cand imi vine ciclul. Am ajuns sa imi doresc sa imi vina, pentru ca absenta lui inseamna dereglare ceea ce e un lucru si mai complicat. Nu stiu ce as mai putea face mai departe. Desi am un timp mult mai scurt decat incerc sa raman insarcinata, doar un an, a fost un an intens pentru ca inca din prima luna de incercari au iesit la iveala problemele cu care ne confruntam amandoi. Anul 2006 a fost la foc rapid, medici peste medici, analize, medicamente, ecografii, durerile infioratoare pe care le-am suportat in timpul tratamentului cu aloe, numaratul zilelor, sexul la comanda, frustrarea ca nu cumva sa pierd minunea ovulatiei care se pare ca nu s-a produs intr-un an decat o singura data, disperarea la rezultatul spermogramei, stiti prea bine ce vreau sa spun, ca ati trecut si voi prin asta.

Poate ca nu sunt asa de puternica cum ma credea Madaluta, dar mi se pare ca prea m-am canalizat pe calea aceasta, nu mai traiesc decat in cicluri menstruale care nici macar acestea nu mai apar. Am obosit. Trece viata pe langa mine fara nici un rost. Voi aplica sfatul lui lulu, imi voi canaliza energia spre alte lucruri si cum o vrea Dumnezeu. Voi intra pe forum pentru ca nu pot sta de-o parte si imi sunteti mult prea dragi, dar cam atat.

Rog moderatorii sa ma ierte ca ce am scris eu aici numai informatii utile nu sunt, din contra, sunt foarte demoralizatoare...



Pupici
Angelique
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

cristina, multumesc din suflet!
...si eu ma simt vinovata.... dar sunt prea tulburata sa ma pot exprima acum....
te rog, nu-ti pierde credinta si curajul!


Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

mav ...stiu ..cuvintele nu isi mai au rostul ,dar sincer IMI PARE RAU!
Fii tare si plina de speranta!



"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

mav imi pare nespus de rau, iti doresc sa treci cat mai usor peste incercarea asta grea
angeliquedes, nu-ti pierde speranta, continua sa crezi ca minunea se va intampla si ai sa vezi ca lucrul asta va veni pana la urma. Crede-ma, stiu cat de greu este luna de luna sa ai teste negative si depresii peste depresii. Cand vei vedea un test pozitiv mai ca n-o sa-ti vina sa crezi si sigur iti vor tremura picioarele de emotie. Iti doresc ca lucrul asta sa ti se intample cat mai curand. Daca te poti relaxa este cel mai bun lucru pe care-l poti face ( din pacate eu n-am putut sa ma relaxez )
Fetelor, nu va pierdeti speranta, se intampla minuni

gabi

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

buna dimineata
mav imi pare tare rau,nu stiu daca cuvintele isi mai au rostul....trebuie sa fii puternica si sa mergi mai departe,vei reusi!!!!
cris este valabil si pentru tine,stii vorba mea "fiecare luna e un nou inceput" este foarte adevarat ca iti este greu,si mie imi era mult mai greu cand era alex acasa,si luna de luna vedeam teste negative.....acum m-am obisnuit cu ideea
hai,capul sus uite un si nu te mai gandi la ce ai zis inainte ...
lulu cum a fost la dr.cristurean?
mada pentru voi
gabiu,andicu pe burtica
maria bine ai revenit.voi ce-ati mai facut?

"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)



my ticker


POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

MULTUMESC! Va multumesc tuturor!
Adun toate gandurile vostre bune si sper ca va fi bine.
M-am mai linistit (atat cat se poate in situatia data), insa ma doare capul tare inca de aseara.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

cornelia, la ora 17.00 am programare la doctor , deci revin cu vesti pe seara!

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

quote:
Originally posted by lulu77

cornelia, la ora 17.00 am programare la doctor , deci revin cu vesti pe seara!

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"


scuze, credeam ca ai fost aseara dorm pe mine...
mult succes


"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)



my ticker


POZE

Mergi la inceput