Informatii utile Constanta (4)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

La multi ani , Ioana , si sa-ti dea Dumnezeu tot ce-ti doresti tu anul asta!

Fetelor, pot sa va spun ca la dna dr Lutescu s-a mai linistit, in sensul ca a facut ordine la programari si nu se mai asteapta 2 ore pana intri. Eram f mirata data trecuta ca am ajuns acolo si dupa 10 min. am intrat, pt ca nu era decat 1 doamna inaintea mea. Am intrebat-o pe dr cum de e asa liniste si a zis ca nu se mai putea; ca vrea si ea sa aiba timp pt fiecare pacienta, nu sa intre pe banda toate, ca ei nu-i place sa se grabeasca la consultatii. Acum merg iar joi si sunt curioasa sa vad daca a ramas asa. Ar fi super!

Felicitari inca o data proaspetelor gravidutze, Lulu si Mav,aveti grija de voi si multa sanatate pt voi si bebeii vostri!
Mamacita, ce a crescut Alexandru! tare dragalas este!



Andicu 13+

Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Buna dimineata.

Sunt pur si simplu plina de nervi. Am mers de dimineata la Synevo sa imi fac totusi analiza de BHGC, desi stiu ca e o aiureala intrucat ieri la pranz am facut un test de sarcina Femina si a iesit negativ. Dar piticii mei de pe creier nu ar fi putut fi calmati altfel, asa ca am facut-o si pe asta.

Nu era f aglomerat, am intrat la recoltare, mi-a pipait mana vreo 5 minute sa imi gaseasca vena, a bagat acul si pur si simplu m-a scociorat cu acum cateva minute bune, timp in care eu strangeam din dinti de durere. A chemat-o si pe cealalta asistenta si aia ma asista cum ma scociora prima. Cealalta m-a intrebat "Va e frica?" si i-am raspuns pe un ton adecvat "Nu, MA DOARE!!!! NU AR FI MAI BINE SA INCERCATI TOTUSI LA CEALALTA MANA DECAT SA MA CHINUITI ASA?!

Atunci mi-a spus "Dar nu aveti vene, doamna!" M-am enervat si le-am spus "ca sigur ca AM VENE, doar ca nu sunt foarte vizibile si asta e datoria dv sa le gasiti!"

Of, pana la urma au reusit dar nu va spun cum arata acum mainile mele.

Un lucru bun este faptul ca am aflat ca se pot obtine de la ei rezultatele pe fax.



Pupici
Angelique
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

buna dimineata
cris urata experienta,mai patesc si eu uneori asa si ma aleg cu niste vanatai urate...depinde de priceperea celei care recolteaza
cand primesti rezultatul?
eu iti tin pumnii stransi,in a cata zi a CM esti?poate e prea devreme pentru ca testul de urina sa se pozitiveze
mult succes

fetele care nu au mai scris de mult,maria,kerstin,ela,ce faceti?nu ne mai scrieti nimic?

"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)



my ticker


POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Rezultatul il voi avea astazi dupa ora 14, il voi obtine pe fax la birou. Sunt in ziua 34 a CM, luna trecuta a venit la 31 de zile. Eu nu mai sper, sunt numai stresata, si nervoasa si obosita (am petrecut aseara la Sf. Ion, la cumnatul meu si am ajuns acasa la ora 3 jumatate noaptea )

Pupici
Angelique
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Buna!
LA MULTI ANI!!!!
Am revenit si eu cu forte proaspete! Mi-a fost dor de voi!!!! Va sarut si va imbratisez pe toate!
Incerc sa recuperez.....sa citesc ce s-a mai scris in lipsa mea....
Angelique: Sa nu ne tii pe jar....sa ne spui si noua rezultatul. Eu iti tin pumnii!!!!!! Ce bine ca si-a facut efectul tratamentul si in ceea ce il priveste pe sotul tau.....eu consider ca e un rezultat bun avand in vedere un asa numar!!!!!
Madaluta: Te felicit inca o data!!! Sa fiti sanatosi si fericiti!!!
Lulu, Mav: Felicitari!!! Sa aveti un bb sanatos!!!!
Andicu: O sarcina usoara in continuare! Ai grija de tine si de bb!!!
Pup toate fetele!!!!!! Vreau sa urez succes celor care au inceput investigatiile pentru FIV!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Maine am programare la medic ,la CRISTUREAN .
SA IMI TINETI PUMNII!

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna fetelor.

Maria, bine-ai revenit! multumesc de urari, si tie, un an plin de realizari si cu sanatate totala!
Angelique si Lulu, multa bafta! sa ne dat vesti bune!



Andicu 13+

Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Rezultatul este negativ.

Imi e asa de rusine de mine ca am facut analiza. Doar v-am spus ca am facut si un test ieri si a iesit negativ. Moralul meu a ajuns undeva sub zero, are deja valori cu minus. Nu o sa mai fac nimic, nu o sa mai merg nici la doctor si o sa o las balta. Daca e sa fie, va fi. Ce a tinut de mine am facut, nu mai am putere sa ma mai zbat.

maria, eu nu consider rezultatul spermogramei unul bun, in conditiile in care dupa cum se vede, nici eu nu m-am reglat cum trebuie. luna trecuta am ovulat pe ovarul stang, dar luna asta a fost randul ovarului drept care are multe chisturi pe el. asa ca spermograma lui ar fi trebuit sa fie foarte buna ca sa avem sanse, altfel este un fel de ruleta ruseasca, daca nimerim sau nu ovulul meu cu un spermatozoid bun de-al lui.

Atunci ce o fi fost cu pata aceea din noaptea de revelion ca nu mai inteleg nimic.


Pupici
Angelique
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Angelique: Imi pare rau!!!! Stiu ca e greu dar.....TREBUIE SA MERGI MAI DEPARTE!!!! SA NU RENUNTI!!!!
Stiu ce inseamna sa-ti faci sperante luna de luna, sa fii deprimata atunci cand vezi ca au fost in zadar, sa simti ca nu mai ai putere.......e foarte greu......dar sa nu ne piedem speranta!!!!!
Suntem alaturi de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Angelique ,sincer imi pare rau ,tare rau ,te rog sa ma crezi ,dar te rog din suflet nu renunta sa speri !

Te rog sa ma crezi ,aproape 2 ani de zile ,luna de luna eram cu nervi la pamant de cate ori venea CM ...si acum 4-5 luni m-am decis !
Gata cu analize ,gata cu stres ,gata cu urmarirea temepraturii ,gata cu "aia nu ,aia nu ,aia da" nu m-am mai gandit deloc la un copil si m-am incapatanat sa imi "infloresc" cariera .M-am apucat de invatat ,de urmat cursuri ,mi-am umplut timpul cu alte lucruri si m-am relaxat fff mult ,m-am apucat de aerobic ,de cure de slabit ,ba chiar asteptam lunar CM .Era ceva normal ,imi controlam psihicul .
Si iata ca minunea s-a intamplat .

Stiu , este usor de zis ,dar sa stii ca si usor de facut .
Incearca sa te relaxezi ,ia o pauza de cateva luni , incearca sa vezi lucrurile cu alti ochi ,nu te mai stresa ,gaseste alte preocupari care sa iti umple timpul ,te rog ...si cine stie !
Si medicii spun : stresul dauneaza fertilitatii !

Iti tin pumnii si ma gandesc la tine !
Pupicei !


"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput