De cat timp incercati sa faceti bebe???

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Din februarie 2006,peste 2 luni se face 1 an...in aprilie s-a oprit din evolutie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nichi spune:

Buna fetelor ,ma primiti si pe mine?Eu in 1999 m-am casatorit din anul 2000 imi doresc bb.,iar din 2002 am inceput sa merg la dr.Problema mea ar ovulatia,dupa multe trat.si tot felul de dr. ,am gasit dr. bun si o problema ,prolactina f. mare am facut trat 8 luni acum e reglata ,cel putin in sept. era buna ,am facut si laparoscopie dar totul e bine ,sotul e in regula dar noi tot asteptam minunea ,in februarie ar trebui sa fac prima IA ,o sa vedem ,daca nu FIV fiindca viata fara copilasi nu pot sa mi-o inchipui,in dorul bb.meu,am botezat 3 copilasi(2 fetite si un baietel)iubesc si copilasii f. mult.
Scuze ca am scris atat dar lucrul asta pe mine ma face sa nu fiu fericita pe deplin,oricum sa inchei optimist sper sa ne intalnim toate la odisee si sa avem copilasi sanatosi si frumosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

buna fetelor,

eu incerc din noiembrie 2006, adica de 1 luna
sper sa se intample minunea cat mai repede

toma_lly
http://community.webshots.com/album/555481321kpzxPj
vine barza/sau nu http://tt.lilypie.com/zct-p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

buna!
eu incerc din 2003. am ramas in februarie 2005, dar din
pacate s-a oprit din evolutie la 8 saptamani. si de atunci tot incercam. am facut laparo, o IA anul asta in iunie ...si o gramada de analize.
urmeaza o noua IA in decembrie.
BAFTA, va pup!

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

ma primiti si pe mine?
eu incerc din 2000 ,de fapt de atunci am si inceput primul meu trat cu clomifen,in 1999 am avut 2 operatii dupa care mi s-a spus ca voi ramane mai greu graviduta aveam 20 de ani si ca sa nu las timpul sa treaca ca am mai auzit eu de femei care incercau de 10 ani si nimic am zis sa ma apuc de treaba cat mai repede si uite asa la 21 de anisori am inceput lungul drum al tratamenteleor....mama cand a auzit ca fac trat cu clomifen era sa ma batabine ca m-a aparat barbatulsi toata lumea imi zicea ca sunt tanara si am vreme dar parca am simtit ca nu trebuie sa renunt ca bebe se va lasa mult asteptat si exact asa a fost....sapt viitoare o sa va dau vestea cea mare si voi fugi la odisee ...doamne da!

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-ki spune:

bunaaaaaaaaa..eu incerc de luna trecuta DARRRRR noi nu ne protejam si asta cam de 7aniiiii acum m-am tratat si de anexita, acum sper si eu. va pipik si spor la treaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

kla 78 sa dea DD asa sa fie si sa ne iei si pe noi cu tine!!!

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia52 spune:

Buna fetelor!
Am stat pe ganduri daca sa scriu sau nu la acest subiect. Eu am varsta unei bunici, dar nepoti nu am. De ce? Pentru ca timp de 15 ani dupa ce m-am casatorit am asteptat sa vina barza... Greseala mea a fost ca m-am trezit cam tarziu sa consult un medic ginecolog (dupa 7 ani). Nu mi-am pierdut niciodata speranta... Dupa tratamente si investigatii de tot felul, dorinta mea cea mai mare s-a indeplinit. Exact dupa 15 ani. Dar stiti cum? La un moment dat am abandonat gandul de a ramane insarcinata... m-am detasat, aproape ca nu mi-am mai dorit... si atunci s-a intamplat minunea. (Probabil ca si pe psihic a fost ceva) dupa ce s-au facut reparatiile de rigoare... instilatii, tratament pentru anexita etc. Am auzit ca tratamentul cu branca ursului face minuni. Am citit in Formula As... Va doresc sa vi se indeplineasca dorinta de a fi mame!
Multa sanatate si sa va ajute Dumnezeu!
Lucia,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Ramona, am si eu o propunere:
daca ai putea aseza cumva listutza..sa zicem cronologic...


Oricum, eu imi fac curaj la gandul ca potrivit unui articol citit tot aici pe DC : "un cuplu fara probleme de fertilitate ar trebui sa procreeze in mai putzin de un an" .

Oare procentual cat reprezinta cei fara probleme de fertilitate? Ei sunt majoritatea sau minoritatea populatiei?



Nunta noastra: 29 iulie 2006


"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."
Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Salutare fetelor
Hop si io: din 2001 incercam sa aducem pe bebe pe lume si nu reusim Reusim sa ramanem insarcinati, dar pe puiut cel mic tot nu-l avem
Nu ne pierdem speranta, sa stiti!


Poze Laura

Mergi la inceput