De cat timp incercati sa faceti bebe???

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Liano nu da mamicutzo ca doare.

Uite tocmai ce ma apucai din nou de tratament dupa o pauza de sarbatori. Un nou an, un nou incpeut vorba dr. mele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Salut toate aspirantele optimiste.Vreau si eu pe lista desi ar fi mai bine sa nu fim aici:)dar asta-i viata ,usoara,grea e a noastra.Deci prima sarcina 1998,am ramas din prima luna,septembrie 2006 tot asa din prima luna,noiembrie 2006 :avort spontan la 9 sapt,urmeaza pauza recomandata de medic de 3 luni dar eu n-am asteptat decat 2 si am incercat in ianuarie insa au venit uratii:)Cam asta ar fi povestea mea,sa vedem cate gravi o sa fie in februarie.A si apropos de calcule si zodii,calculasem si eu sa se nasca in iunie,sa fim toti 4 in sir indian,respectiv :sot-aprilie,Bogdan-mai,"bebe-iunie", iar eu iulie.N-a fost sa fie.Bafta tuturor.

mina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Lady mina - bine ai venit. Esti din Tarnaveni - si eu m-am nascut in Tarnaveni. Bine mi-s ardeleanca parata ca stau in Buc. de la 2 ani dar tot am bunicii acolo si macar de cateva ori pe an tot mai calc pe-acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Miramar,te salut ardeleneste "serus":).Exact din Tarnaveni dar din sept ne-am mutat in Tg. Mures insa mi-e drag sa merg "acasa":).Ma bucur mult ca mai gasesc pe cineva din zona pe forum.Te pupic si sper sa mai vorbim.

mina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Buna, fetele!
Mai primiti una pe lista. Eu incerc din octombrie 2005, nici nu stiu cand a trecut timpul asta. Da' sa speram in bine.
Va pup si raman pe aproape.
A... e prima oara cand scriu, da va citesc de 1 an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia25 spune:

buna,fetelor!primiti-ma si pe mine pe listuta.eu tot incerc de prin martie 2006,dar fara rezultat.anul acesta m-am decis sa insist si poate sa si reusesc.mult noroc tuturor si cat mai curand sa fim toate ca prea mult ne dorim!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Astazi am aflat si nu pot depasi socul: o fosta colega de servici, de care ma atasasem atat eu cat si alti colegi - stiam de ea ca e gravida, ca are probleme sa pastreze sarcina cerclaj, stat in pat etc etc. 34 ani, ultima oara vorbisem cu ea cand era prin luna a 6-a, din calculele mele trebuia sa nasca prin decembrie dar stiind-o cu probleme asteptam sa sune ea intai. Chiar daca aveam insa presimtiri negre - nici in cosmarurile cele mai adanci nu mi-as fi imaginat ce-am aflat astazi - a nascut, la 3 zile dupa insa copilul a murit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annaeliza spune:

eu incerc de un an de zile si sunt foare trista ca nu vrea sa vina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Miramar este ingrozitor ceea ce i s-a intamplat colegei tale...Doamne...cuvintele sunt de prisos!



Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Doamne, Miramar, mi se pare ingrozitor ceea ce i s-a intamplat colegei tale. Nici nu pot sa imi imaginez ce este in sufletul familiei. Sa le dea Dumnezeu putere sa treaca peste acest obstacol greu al vietii si sa le trimita o minune cat mai curand in viata lor.
Asa va urez si voua, sa va bucurati cat mai repede de un copilas in vietile voastre, si cel mai important, sa nu dezarmati.
Eu cand simt ca nu mai pot (desi eu nu astept de prea mult timp, dar mi se pare deja o vesnicie) citesc povestile de succes si atunci imi revine si mie speranta.

Doamne ajuta!
Anca.

Mergi la inceput