Azoospermie - cap 5-

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalalili spune:

Sa dea Dumnezeu sa-ti implineasti toate aceste planuri, mai ales cel cu !
Nu am facut analize hormonale. Cine ti le indica ?
Se face oare si fara trimitere la cab particulare?
Spermocultura a facut sotul. Ia iesit o infectie dar a tratat-o.
Scuze pentru nestiinta mea dar fiind noua aici nu cunosc multe .
Te rog sa-mi spui daca multi maca este un medicament ce se gaseste in farmacii. Daca da e scump? Marita sa incerc si eu sa-l iau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalalili spune:

Am uitat sa-ti spun innainte de a da polipul afara mai simteam din cand in cand mici dureri la contact dar nu intotdeaun. Probabil in functie de cum il atingea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Lalalili analizele hormonale le poti face si din proprie initiativa. Noi fetele de aici stim ce analize recomanda un dr specializat in infertilitate. Eu zic sa faca analizele care le-am enumerat eu mai sus ca sa stii dc sta bine cu hormonalele. De ex in caz de FSH mic se da pregnil, dc e mare nu se poate face nimic, dc testosteronul e mic se da tribulus terestris si Zinc,..... si asa mai departe. Poate reusiti o imbunatatire a situatiei. Spermograma unde a facut-o? Sa stii ca rez difera de la un lab la altul. Ati repetat spermocultura dupa ce a facut tratam cu antibiotic?

Ce mi-ai spus despre polip imi confirma faptul ca tb sa fac o histeroscopie neaparat.


Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalalili spune:

Miki Scuze pentru nestiinta mea dar fiind noua aici nu cunosc multe .
Te rog sa-mi spui daca multi maca este un medicament ce se gaseste in farmacii. Daca da e scump? Marita sa incerc si eu sa-l iau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

quote:
Originally posted by Avalon
i-a dat sa faca investigatii suplimentare, chlamydia din sange si anticorpii antispermatozoizi. O sa le faca pt ca nu are de ales!!! desi acum intre noi fie vorba nu cred ca o sa-i iasa chlamydia pt ca eu am facut analiza de 2 ori si mi-a iesit negativ...


Avalon
si mie si sotului ne-a iesit negativa Chlamidia din sange dar a iesit pozitiva la mine in secretie si asa am descoperit ca de fapt aveam chlamidia. Am facut amandoi tratament . Eu zic sa nu te bazezi numai pe analiza din sange.

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalalili spune:

MIKI Ar fi bine sa faci histeroscopie, creste sansele sa ajunga gigeii unde trebuie.
Nu e deloc complicata, mai mult dureaza cat se pragateste dr decat operatiunea in sine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

In ce consta histeroscopia? e aceeasi cu histerosalpinografia?
sunt dureroase ?
eu nu am facut si mi-e teama ca pentru IA trebuie sa fac hsg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

quote:
Miki Scuze pentru nestiinta mea dar fiind noua aici nu cunosc multe .
Te rog sa-mi spui daca multi maca este un medicament ce se gaseste in farmacii. Daca da e scump? Marita sa incerc si eu sa-l iau?

Lalalili Multi maca se gaseste numai la distribuitori FLP. E putin mai scumpa adic aproape 1 mil dar dc cunosti pe cineva care e distribuitor ti-o poate procura cu mai putin. Cand zici ca vrei sa incerci inseamna ca o vrei pt tine sau pt sot? Multi maca e f buna pt barbati dar pt femei e buna si maca de la Innovatics care e mai ieftina 280000 lei.
Inutza HSG e dureroasa iar histeroscopia e de 2 feluri :investigatorie care ti-o poate face cu sau fara anestezie locala(depinde cum vrea dr) si histreroscopie operatorie cu anestezie generala. Intra la sub histeroscopie si acolo vei citi mai multe. Aici suntem of topic.
Fetelor o sa deschid un alt capitol.

Miki

Mergi la inceput