Oligospermie(26)- putini da'(ne)buni!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

WAW!adelamaria
Visez macar sa avem un sfert din ce aveti voi!
Chestia asta inseamna o viteza mai mica a gigeilor!
Poate iti faci o idee cu ce ar fi de facut citind
aici
Eu zic ca nu trebuie sa va faceti mari probleme!

dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

[red]Danyalo[/red], multumesc mult de tot pentru confirmare si pentru link!
Imi cer scuze, nu vreau sa supar pe nimeni postand aici; stiu ca sunt fete care au probleme cu spermograma sotului si chiar nu vreau sa demoralizez pe nimeni...va rog sa ma iertati de indrazneala...Dar adevarul e ca am avut o perioada tare grea, un an chinuitor si rezultatul asta vine ca o gura de aer proaspat, desi nu e perfect...Stiu ca voi ma intelegeti...uneori am sentimentul ca ma sufoc si nu mai pot lupta...dupa 2 ani de asteptare...Acum o sa incerc sa-i dau sotului Napraznic si Zinc...mai citesc si despre alte produse...Inca sper sa reusim...

Va multumesc din nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

adelamaria
Nu superi pe nimeni...stai linistita...Acum ca vin sarbatorile tristetea mea se accentueaza...deh...si mesaje ca ale tale ma trezesc putin din letargie...
Eu zic sa-i dai sotului daca te tine punga Zinc, acid folic, si Multi maca ( Forever). Cel din urma e mai scump dar cred ca merita! Eu abia astept sa-i refac spermograma!
Uite-ti mai dau un link aici
Si mai intreaba -daca stim raspundem la orice nelamurire!

dany
Edit: Nu merge link-ul...atunci iti spun sa citesti prima pagina de la azoopermie... gasesti acolo prospectul de la multi Maca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Buna
diseara merg la Dr T.
de abia astept sa vad ce spune (am scris in pagina anterioara rezultatele noastre de la spermograma..daca va mai amintiti de mine)
sunt putin speriata..am inteles ca trebuie sa-l intreb de Dr Soare..poate ne trimite la d-lui.
am o intrebare. cand am fost la giulesti mi s-a spun ca fara inseminare nu se poate sa avem bebe. intrebarea mea e: de ce trebuie sa astept vreo cateva luni sa o fac? acum nu se poate? nu sunt suficienti gigei pentru preparat? sau care e problema?
ideea e ca am intrat intr-o depresie..cred eu..pentru ca de fiecare data cand facem dragoste..nu ma mai gandesc la nimic..si gandul cel urat vine atunci cand imi spun..oricum nu se intampla nimic..
Doamne, sunt atat de bleaga..dar parca nici nu mai vreau sa ma mai stresez. pana acum ,luna de luna ma intrebam ce naiba nu am facut (ca stiam ca le facui pe toate) de nu a fost sa fie..
acum cand stiu care e problema..nu mai stiu la ce sa ma mai gandesc.
ideea e ca ma simt goala pe dinauntru, pustiita.
si fara putere. nu stiu ce as putea sa fac sa-l ajut.
el daca aude de medic se crizeaza ..sper sa-l pot convinge sa mergem amandoi. eu nu pot face tratament in locul lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titelu spune:

ADELA spermograma mi-i se pare buna,dar,tu esti O.k.?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Inuta, eu sunt absolut novice in domeniul spermogramelor...noi suntem abia la prima si sper sa nu mai fie vreodata nevoie s-o repetam...Voiam doar sa-ti spun sa nu disperi...Am citit despre fete ale caror soti au valori mult mai proaste decat cele ale sotului tau si care nu renunta, continua sa lupte! Stiu ca e al naibii de greu si ca uneori simti ca te sufoci, ca nu mai poti...iar daca sotul e putin mai incapatanat sau mai orgolios...e si mai greu...Dar nu trebuie sa renunti! Eu cred ca vitaminele si ceva produse naturiste l-ar putea ajuta pe sotul tau...Maca de la Forever L. e chiar foarte buna, cel putin asa spun fetele pe DC...iar eu am incredere in ele! Si tu trebuie sa ai incredere! Hai, trage aer adanc in piept si ia-o de la capat! Eu te inteleg ca ti-e greu...dar nu te poti opri!
Dany, momentan nu ma tine buzunarul sa cumpar Maca...Poate la sfarsitul lunii...Pana atunci...napraznic...sper sa functioneze!
Titelu, eu am HSG ok, hormonale ok, CM regulat la 28-30 zile si ovulatie confirmata ecografic si prin alte simptome...Si incercam de 2 ani...Cel mai tare ma tem de endometrioza...dar asta e deja un alt subiect!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Adela am luat maca sa-i ajunga pentru 3 luni..ca sunt cate 60 de comprimate si ia doua pe zi..
sa vedem ce ne mai da dr T
nu-mi pierd speranta..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Inuta, nu-l intreba pe dr.Tutunaru despre dr.Soare,pentru ca ei nu colaboreaza..asa ca nu-ti va da nicio trimitere..ba mai mult s-ar putea sa te intrebe: cine mai e si dr.Soare?( am citit pe site-ul lui la un moment dat,tot asa ii spunea o fata ca a fost la dr.S si nu i-a pus un diagnostic si el i-a raspuns ca nu stie cine e acest dr.S).Daca vrei sa mergi la el,trebuie sa-l suni direct pe el,nu iti trebuie nicio trimitere.Daca ai sa citesti in urma,la oligospermie, ai sa gasesti si nr.de telefon si adresa cabinetului sau, pentru ca s-au tot scris.Te si mult succes!
Adelamaria, spermograma voastra e foarte buna...mobilitatea e un pic sub limita,asa ca nu cred ca reprezinta o problema..totusi poti sa-i dai sotului niste naturiste si nu numai( ZN,naprasnic, maca,vit.C).

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Sheri, scumpa mea, se vede ca Dumnezeu ne pune rabdarea la incercare...dar pana la urma eu cred ca ne va intinde o mana de ajutor cand nici nu ne asteptam ...si ne va indeplini marea dorinta...

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

sherica Sunt de aceeasi parere cu nusy
O sa vezi ca vei reusi poate cand te astepti cel mai putin! Si vei avea nu unul ci poate 2 sau 3 sa compenseze pierderea ! Esti o luptatoare... si ai toate sansele sa reusesti... doar mai ai putintica rabdare!Te pup si astept sa vad cand actionezi din nou!

Mergi la inceput