Oligospermie(26)- putini da'(ne)buni!

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Sherry- doamne ce fain arata gravidutza aia la semnatura...si io vleauuuuu...
da, e un pas inainte da' tot FIV facem , poate chiar ICSI ca is tare blegi, saracii...si colac peste pupaza io-s cu ovare polichistice , PRL marita ....sper sa se prinda si de mine un embrionas macar de data asta , ca chiar ca am ajuns la limita reabdarii.


galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iazminn spune:

Sheri, sotul meu are oligospermie. Deci nu am nici o sansa cu GIFT? Oricum, cred ca e mai buna ca o inseminare, nu? Ma gandesc ca are mai multe sanse( ca si pretul e mult mai piperat, nu? Eu am facut si FIV cu ICSI si nu a fost sa fie( de fapt cred ca a fost ceva dar s-a oprit din evolutie intrucat am avut BHCG 17 la 2 sapt de la ET).Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Iazmin, poate a fost problema la tratamentul de sustinere? Injectiile cu progesteron fac minuni pt implantare. Valoarea ta arata ca s-au prins, ori s-a oprit ori n-a fost progesteron suficient? GIFT costa 1000 euro, FIV+ICSI la Giuly 1400, si e cu sanse mai mari decat GIFT-ul.

Shery 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alessia1 spune:

Sherita am spus ca sunt 38.000/mm3.
nu stiu ce inseamna asta, nu stiu daca e acelasi lucru cu 38.000/ml cum spui tu
doctora de la laborator mi-a spus ca ar fii bine sa incerc o IA
de atunci nu m-am mai dus la medicul ginecolog pentru ca vreau sa-l schimb
eu mergeam la o dr. iesita la pensie(la cab. ei particular) si m-am gandit ca oricum nu o sa pot sa merg pana la sfarsit cu ea asa ca ce rost mai are sa continui
in prezent sunt in cautare de doctor si efectiv nu stiu incotro sa o apuc
pupici multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinanico79 spune:

Buna
Va citesc de catva timp si mi-am facut curaj sa va scriu si eu. Sunt alaturi de voi si ma bucur alaturi de cele cu semnatura pe care speram sa o adaugam toate in coada mesajului.

Acum aprox. 2 luni am primit si noi diagnosticul de oligozoospermie si de atunci e jale mare in familie. Parca nici nu mai avem chef de prestat . Zilele astea ovulam si nici nu avem chef de nimic.... Si asa ...poate e iarasi degeaba...iar sperante...iar dezamagire la sfarsitul lunii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Buna, fetelor,
de ieri de cand am primit rezultatul la ultima spermograma facuta de sot nu incetez sa ma mir si ne este frica sa ne bucuram :de la 200.000/ml dupa 3 luni de tratament sotului i-a iesit 34 mil /ml. Mentionez ca spermogramele a fost facuta la acelasi laborator si de acelasi dr.
Noi inclinam sa credem sa Multimaca a facut treaba asta(desi a mai luat si alte naturiste) , dar vom repeta spermograma, e prea frumos sa fie adevarat !
Bafta multa tuturor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

uauuuuuuuuuuuu ,Carry ! Acu' treci repede la treaba si vino cu o veste buna.


galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Da, Galuscuta, trec la treaba...adica la FIV
Pana acum stateam cu emotii ptr ICSI ma temeam ca nu vom gasi mare lucru , acum ne-a mai venit inima la loc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Carry - atunci iti tin pumnii sa reusesti .
si eu il fac pe al treilea....

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Galuscuta....sa te ajute Dumnezeu sa fie si ultimul !

Mergi la inceput