hsg si histeroscopie

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Eu am facut Hsg la Giulesti si am dat in februarie la ecografista(care este f de treaba) 500 de mii si asistentului 100 de mii.Asa mi-au zis si mie fetele care erau in spital si mai facusera.
Succes si stai linistita ca durerea este suportabila.Pup

anca 16+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldolina spune:

Anca, Multumesc pentru raspuns! incepusem sa intru in panica pentru nu stiam ce sa fac dar intre timp mi-au mai raspuns si Fiv-oasele mele. Sa-ti traiasca BB, sarcina usoara in continuare si la termen. La cat timp a aparut bebe dupa histeroscopie? Ai facut tratament? Scuza-ma ca te intreb, sunt si eu curioasa. La noi nu se stie cauza infertilitatii si cu toate tratamentele, analizele, IAS-urile si Fiv-urile facute, nimic. Nu-mi ramane decat sa sper ca voi reusi la ultima incercare de FIV sau sa se intample o minune si sa raman gravi pe cale naturala, candva, cat mai sunt 'in garantie'.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Eu am ramas in luna in care am facut HSG ...
Daca ai intrebari sunt aici si iti tin pumnii

anca 16+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldolina spune:

HSG am vrut sa spun...OK. Multumesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catnec spune:

[size=2]Desi urmaresc subiectele de pe site de aproximativ 2 ani, nu prea am avut curaj sa intru in discutii.
Am mare nevoie de ajutor. A facut cineva histeroscopie operatorie? Spuneti-mi si mie ce inseamna asta.
Am un polip pe uter care trebuie scos si sunt programata la operatie la dr.Tutunaru. Va rog daca a-ti facut aceasta operatie , povestiti-mi si mie.Imi este tare frica. Ma intereseaza de asemeni la doctor cat se da, la anestezist. Va multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catnec spune:

Buna seara, Aldolina! Ai facut histeroscopie sau HSG(histerosalpingografie)? Cum a fost? Sa-ti ajute Dumnezeu sa-ti indeplinesti visul.Daca ai timp poate imi povestesti si mie; eu sunt programata curand la histeroscopie si-mi este o frica de mor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Catnec nu te speria ca nu-i d... asa de negru.Uite niste informatii minime.
http://www.dictionar.romedic.ro/histeroscopie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaMar spune:

buna dimineata fetelor!
am fost ieri la dr , trebuia sa fac o HSG.
Am ajuns acolo si asistenta m-a intrebat dacaa ma stiu alergica la medicamente. Am spus ca nu stiu si a zis ca mai bine facem un test. Mi-a facut testul si am iesit ca sunt alergica. A fost norocul meu ca m-a intrebat ca altfel puteam face soc anafilactic si muream pe masa. Dr a concluzionat ca imi iau adio de la clasica HSG dar ca incearca sa-mi faca doar cu ser fiziologic. Asa ca eu am fost "aparatuL". Mi-a injectat serul si eu trebuia sa spun ce simt, daca ma doare si daca simt ca lichidul se duce spre trompe. Niste dureri groaznica, sincer, aveam crampe puternice si curgeau apele pe mine. Simteam eu ceva in partea dreapta, i-am spus doctorului, insa pt ca nu a putut vedea, a zis ca ii pare rau dar ca ne vom intalni la o laparoscopie. Sincer,de laparoscopie nu mi-e asa frica ca atata timp cat sunt anesteziata...nu prea ma mai intereseaza.
Sper ca nu v-am plictisit, dar va rog, aveti mare mare grija, cereti sa vi se faca testul inainte de HSG sa vedeti daca nu sunteti alergice la acele solutii care se folosesc.
daca mai vreti sa stiti ceva..cu draga inima va raspund

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teomaria spune:

Catnec, poate te ajuta asta polipi vaginali

vine barza?
poze familia mea
Daca vrei sa primesti..., invata sa daruiesti
“Tout ce qui arrive, arrive toujours pour une raison”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micky spune:

Buna!
A facut cineva histeroscopie la Euroclinic?
Cat Costa? In ce consta inteventia? Se face cu anestezie generala?

Mergi la inceput