Fundatie care sa sustina costul unei fertilizari

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

witchie poti fi un pic mai exacta? la ce studii de piata te referi?

PisiX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Pisix ai toata sustinerea mea si iti doresc multa bafta.Pupici

anca
poze nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

sa inteleg ca noua lege a sanatatii in care este inclusa si legea reproducerii asistate a fost aprobata?poate cineva sa posteze un link?
eu nu am gasit decat articole pe aceasta tema

"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)



SA O AJTAM PE BARBYE

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

pisix, cred ca inainte sa deschizi acest subiect ar fi trebui sa trimiti un mail la mirela@desprecopii.com in care sa spui: intentionez sa creez o fundatie care sa sponsorizeze FIV si as vrea sa pun cateva intrebari acestei comunitati. In urma acestor intrebari, vom face o platforma program pe baza careia va functiona fundatia. Daca nu va deranjeaza am sa postez la Aspirante.
Sau ma rog, ceva de genul asta.

Parerea mea.

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Atinge stelele cu mana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claui spune:

pisix, felicitari prntru initiativa! ma ofer sa te ajut, desi nu dispun decat de timp liber si cunostinte juridice! daca vei considera ca te pot ajuta cumva, nu ezita sa imi trimiti un mail.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

ancadragoman - multumesc frumos, am nevoie
cornelianeli - habar n-am :-)
witchie - mi-ai trimis doua mesaje diferite din care nu stiu exact ce vrei sa-mi transmiti; mi-ar placea sa-mi spui daca e ceva in neregula cu subiectul pe care l-am postat, sau locul unde l-am postat. Probabil ai observat, nu sunt tocmai veche pe-aici. Problema e ca nu am intrebat pe cineva inainte ? Sincer am vazut ca aici toata lumea pune intrebari referitoare la un subiect astaptand ca restul sa raspunda; in plus, e vorba clar despre o fundatie care ar interesa aspirantele, asa ca am crezut ca am procedat bine; si apoi, e o fundatie non-profit (si am vazut ca dc e foarte receptiv la lucruri de genul asta) deci nu mi s-a parut ca s-ar putea supara cineva. Sunt convinsa ca daca proiectul va demara, va fi o fundatie care va avea stransa legatura cu dc mai ales ca aici ...s-a nascut. Daca am gandit/ procedat gresit imi pare rau, intentiile mele sunt ... onorabile. Cat despre studiile de piata ... tot nu am inteles!
claui - iti multumesc mult, sunt convinsa ca vor aparea tot felul de situatii deci probabil te voi mai sacai cu veo intrebare-doua
Fetelor, sper ca cel tarziu luni sa va pot da ceva vesti grozave. Nu zic mai mult pana nu am toate confirmarile. Va rog nu uitati de sugestii de nume !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Pisix tot pe forum a luat fiinta si acea fundatie din Timisoara si i-a fost retras dreptul de a mai intra pe DC, Withie stie ce zice ca doar e moderator . Nu prof Munteanu avea ID pe DC ci chiar presedintele fundatiei care avea sotia in aceeasi situatie cu noi. prof Munteanu era presedinte onorific ei fiind in rel ff bune cu el.

Imi pare rau ca nu am timp sa iti scriu mai multe poate sapt viitoare dupa ce duc piticul la munte la bunici.


Multumesc frumos de urare crede-ma ca dupa 11 ani de tratamente stiu prea bine ce inseamna acest copil obtinut atat de greu. Ptr mine a fost o speranta in care am crezut si a devenit realitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Pisix,

Eu iti spun doar ce consider ca ar fi fost corect sa faci. Pe DC s-au nascut o multime de fundatii toate non profit. Dar frumos ar fi sa stie si adminii cine se mai naste si prin ce subforumuri. In mod cert nu au cum sa citeasca absolut tot ce se posteaza.
Atat.

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Atinge stelele cu mana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

PISIX e super idea cu aceasta fundatie,mai ales ca tratamentele sunt foarte scumpe, nu toate cele care au probleme de infertilitate isi permit tratamentele astea costoase!chiar am intalnit femei care nici prin gand nu le trecea sa decurga la o simpla inseminare din lipsa banilor....sa nu mai zic de fiv...una chiar mi-a spus ca va trebui sa-si vanda casa sa-si permita un astfel de tratament iar daca va ramane gravida va trebui sa-si tina copilul prin chirii......si dupa cum a mai zis cineva la acest subiect cred ca aceasta fundatie ar trebui sa acopere si alte tratamente nu doar cele de fiv ,de altfel tot ce tine de aceasta problema e foarte scump in toata lumea nu numai in Romania,pe mine ce ma enerveaza cel mai tare e statul roman de asigurari,care pur si simplu nu-i intereseaza,si culmea toata lumea contribuie si ei tot n-au bani...nu vreau sa continui ca ma enervez singura...
eu te sustin...in limita posibilitatilor!

WITCHIE eu cred ca PISIX a deschis acest subiect pe DC deorece i s-a parut mult mai serios forum decat altele care exista la ora actuala in Romania.
haideti sa ne unim toate si sa incercam sa facem ceva bun pt multe cupluri care sufera de aceasta cumplita cauza...si daca nu facem noi ceva cele care trecem sau am trecut prin asta atunci CINE???cele care fac copii si ii lasa prin spitale?sau case de copii?

nu va suparati pe mine dar cu cativa ani in urma mi-am dorit tare mult sa merg la Timisoara sa fac un tratament de FIV dar n-am avut posibilitatea materiala,si imi venea sa urlu de ciuda,de suparare...si a trebuit sa ma resemnez cu cateva tratamente de clomifen care mi-au adus numai probleme in loc de o sarcina.

claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

kla nici nu puteai spune mai bine


"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)



SA O AJTAM PE BARBYE

POZE

Mergi la inceput