Superpacientele visatoare si gravidutedr.Moisa

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Teo, nici nu stii ce zi buna mi-ai facut...imi vine sa plang de bucurie! Spre rusinea mea de nedescris, nu citisem din urma si nici la subiectul FIV, si nu stiam ca esti insarcinata... si eu n-am fost aici sa te felicit!!! Te rog sa ma ierti! Mor de ciuda! Doamne, ce fericire! FELICITARI din toata inima, sarcina usoara si frumoasa si bebei sanatosi! Meriti din plin draga mea!

Yuuupppiiiii!!!!!!.....

"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

My baby development

Poze cu bebe

22 si David Cristian



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Amely iti multumesc pentru felicitari. Mi-am dat seama ca nu stiai de vestea mea cea buna, dar nu trebuie sa iti faci complexe. Cred ca ai avut probleme importante si nu ai avut timp sa citesti. Chiar nu este nicio problema. Stiam ca esti alaturi de mine.

Teodora
7+
Poze

Aniversare 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bety spune:

Buna, gagici!
E o caruta de vreme de cand nu am mai intrat pe forum si am vazut multe surprize!
Pe Teo am felicitat-o in particular, abia ieri, ca atunci am aflat...asa ca Amely, nu esti singura.
Eu...ce sa va spun...sunt zombi, dar o zombi fericita!
Bubulina e o minune; inca nu am apucat sa transfer pozelele de pe aparatul foto, dar cand voi reusi, o sa pun cateva sa o vedeti.
Am vazut ca ati aflat ca minunea s-a produs pe 06.12. pentru ca sa a fost sa fie...cu peripetii pana la sfarsit!
Pe 06.12, dimineata - de fapt cu noaptea in cap, pe la ora 1, m-au apucat contractii dureroase - nu avusesem din astea pana atunci (v-am spus ca am avut toate simptomele din carti, la asa NU - de la greturi pana la dureri de mijloc, tensiune, puls mare...etc) care nu au vrut sa treaca pana la 3.30. Dimineata am sunat-o pe dr si mi-a spus sa ma urc rapid in masina si sa ajung la Giulesti, sa ma puna pe amestec litic cateva zile, ca era prea devreme - intrasem in saptamana 37. Cand am ajuns acolo, au aparut contractiile la 10 min si m-a oprit pentru cezariana. Operatia mi-a facut-o la 19.30.
Nu va povestesc de ea, ca acum imi aduc aminte doar de niste dureri cumplite dupa, cand trebuia sa ma dau jos din pat si sa merg la bubulina din 3 in 3 ore. Am stat intr-o rezerva, cu conditii bune. Bubulina a fost ffff bine ca a vrut sa vina atunci, pentru ca avea cordonul in jurul gatului cu ditamai nodul, adica...nici nu vreau sa ma gandesc la ce s-ar fi putut intampla, daca mai statea pana la 39-40 de saptamani. S-a nascut cu 2650 g si 49 cm, a iesit cu 2350 g si am recuperat excelent - duminica avea 3270 g si 52 cm, adica intr-o luna a luat aproape 1 kg, in conditiile in care un copil care nu se naste prematur, ia 750-800 g. Avwem plamani tari de tot si un tignal adevarat la foame. Au tabarat si colicii, asa ca mami si tati sunt zombi prin casa!
Deci, astea sunt vestile despre noi.
Promit, ca daca ma lasa macar sa dorm, ca sa pot fi odihnita, voi intra mai des sa vad ce faceti.
Va pe toate-toate si sa nu uitati, ca inima mea e cu voi...Liano ai auzit fata draga?!
Aileene, pupa-l pe Alexandre.
Gravidutelor, aveti grija de voi si de burtici, iar aspirantelor...nu va lasati!

"Oamenii buni au parte de lucruri bune."
Beatrice cu bebelina la bord
Poze dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

si io'st in urma cu stirile, Tea felicitari si o sarcina super usoara

Bety felicitari si tie pt printesa. Sa fiti sanatoase si fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bety spune:

Am pus poze in "zuzel si familia".

"Oamenii buni au parte de lucruri bune."
Beatrice are bebelina mult doritaPoze dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

bety sa-ti traiasca fetita si sa fie sanatoasa si fericita
amely, ma bucur ca sunteti bine si bb e ok, despre placenta nu stiu ce sa zic, eu cred ca nu trebuie sa-ti faci griji
thea_m pupa sambureii si spune-le sa creasca mari la mami in burtik, te pup si eu
noi fetelor avem un carucior albastru asa ca suntem tare mandri si fericiti, va pup pe toate

gabi

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Bety m-am uitat la poze si este o dulceata, mai ales cand doarme. Inca nu-mi dau seama daca seamana cu mai sau cu tati ( desi pe tati nu-l cunosc personal), dar uite ca acum iti poti tine visul in brate si cred ca nimic nu poate fi mai frumos si mai sublim decat sa-l privesti cum doarme, cum zambeste.
Marina iti multumesc pentru felicitari. Ce mai fac Mariuca si Mihai?
Gabiu felicitari pentru caruciorul albastru! Sa iti traiasca printul si sa creasca mare si sanatos mai intai in burtica la mami.Si multumesc pentru urari.
Pup moisicile!

Teodora
8+
Poze

Aniversare 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

betycooooo am vazut printesa..sa'ti traiasca..bree da ce samna cu tasu
teo ma bucur ca ai doi,,felicitarii..
va pupacesc pe tote..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Ce mai faceti fetele frumoasele? Ma mai tineti minte? Iaca am am venit si io pe aici, nu de alta dar n-am avut internet, am fost ca in codru .

Am pus POOOZEEE cu Eileen la primul ei Craciun. Avem 6 luni, stam in fundulet, papam o gramada de bunatati, radem toata ziua si o iubim pe mami mult de tot!
Va pup si eu, ma duc, ca ma cheama.

FELICITARI pentrun cei doi baietei!!

Eileen Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

cum am putea sa te uitam Alexia..???? sa traiasca printzesa tare mumoasa e..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput