Ova-mit si Maca?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinanic spune:

Nucutza, eu am facut stimulare cu Ova-mit cate 2 pe zi, luate amandoua odata, seara si abia am reusit sa obtin cate un folicul. Doar in prima luna au fost 2, in rest numai unul. Eu acum sunt la a 3-a luna de stimulare si am facut si 2 inseminari. Acum sunt in asteptare. Doza de Ova-mit o stabileste doctorul in functie de rezultatele de la dozarile hormonale. Eu am intalnit in spital fete care luau numai o jumatate de pastila si aveau rezultate mai bune decat mine. Oricum eu am observat ca abia luna asta am avut scurgerea aceea vascoasa ca albusul de ou care anunta ovulatia. La mine problema e ca am endometrul cam mic. Pacat ca trebuie sa fac pauza pana in ianuarie. Sper totusi sa raman dupa ultima inseminare. Am simtit eu ca a fost mai bine decat cealalta, dar mi-e teama ca endometrul era cam mic (5.5 in ziua 17). Dar nu se stie niciodata. Poate am noroc. Va pup pe toate si multa bafta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nucutza spune:

alina, multumesc. Banuiesc ca-ti da ceva pt. endo dupa IA.(utrogestan sau duphaston).
Multa, multa bafta. Poate de data asta ai noroc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinanic spune:

Multumesc pt incurajari. Pt endometru mi-a dat inainte de IA estrofem. Lunile trecute am luat si duphaston, dar luna asta mi-a zis sa nu mai iau ca ovulul meu s-a dezvoltat mai greu si a trebuit sa-mi faca IA in ziua 17. Duphastonul il luam din ziua 15 si mi-a zis sa nu iau Duphaston inainte de IA. Nu stiu ce sa mai cred. Sper sa fie bine. Oricum, daca nu raman luna asta in noiembrie si decembrie o sa incerc cu Maca si branca ursului. Poate am mai mult noroc asa.
Sa va povestesc ceva.In august am fost in Moldova sa vizitam manastirile si am vorbit cu un preot de la Manastirea Sihla. Acolo s-au intamplat multe minuni. Preotul ne-a facut o slujba si ne-a binecuvantat sa avem copii. Si ne-a mai zis sa tinem post 40 zile si sa citim Acatistul Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Acatistul Sfintilor Mihail si Gavril (cand unul cand altul) tot 40 zile. Si in toata aceasta perioada sa zicem de 30 ori pe zi "Doamne intoarce la bunatate si la rugaciune pe toti vrasmasii mei". Cele 40 zile de post a zis ca ar fi bine sa fie intr-un post. Si cum pana acum nu prea au fost posturi, m-am gandit sa incerc acum, in postul Craciunului. Sotul meu nu poate sa tina post asa ca o sa tin doar eu. Acatistele nu trebuie citite de amandoi, a zis ca unul dintre noi. Asa ca tot eu o sa citesc si acatistele. Incercam si asa poate ne ajuta Dumnezeu.
Va pup si va astept cu vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andam_mail spune:

buna seara. din a cata zi dupa ciclu se ia ovamitul?

Mergi la inceput