Ova-mit si Maca?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Eu MACA am gasit la plafar cu 360 de mii 90 de pastile.

anca
http://www66.rockyou.com/slideshow-create.php?instanceid=41662922

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuca74 spune:

Recomand Maca de la Innovatics-dupa lungi investigatii si informari va spun 100% ca este mai in regula .Se poata comanda prin net,in 2 zile vine coletul la posta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

si eu mai demult luasem vitamaca care este cam frectie la picior de lemn;
efectele benefice ale celei de la Innovatics le-am vazut clar;

depinde de la un caz la altul dar pt. cele cu probleme mari de ovulatie sau calitate slaba, Ova-mit este foarte slab; iar la mine a doua luna a fost si mai rau, in loc sa se imbunatateasca ovulatia; in aceste cazuri trebuie stimulare cu ceva mai puternic gen menogon sau puregon(altfel va indopati cu hormoni fara sa obtineti rezultatul dorit), dar concentratia o poate stabili doar dr. in functie de FSH si dupa cum se prezinta foliculii in zilele 10-12-14

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

eu recomand la toata lumea Maca de la Innovatics.
eu am luat in luna iulie Maca de la Inovactis in combinatie cu Septilin de la Himalaya.dupa ce m-am chinuit un an si 10 luni cu tot felul de investigatii si tratamente hormonale in luna august am ramas insarcinata.acum nu stiu daca a fost efectul lor sau acum a fost clipa aceea magica in care Doamne Doamne ne-a daruit si noua un bebe.

Mcrissa 8+ bebe strumph-ul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Fetelor dragi,ia uita-ti ce-ma gasit eu aici cercetind pina in pinzele albe:http://www.ayurvedicherbsdirect.com/advanced_search_result.php?keywords=infertility
Va ,MONI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nucutza spune:

Fetelor, help!
De la CM urmator tre sa incep stimulare cu ovamit. Va trebui sa iau 2/zi, dar am uitat sa intreb daca tre sa le iau pe amindoua odata sau una dimineata si una seara.
Voi cum le luati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Nucutz, tot io iti raspund. Nu face prostia sa iei 2 pe zi, una iti ajunge. Prietena mea care a ramas cu IAD in Mai, a ramas dupa prima luna de stimulare, si ei i se spusese la fel sa faca, sa ia cate 2/zi dar eu i-am zis sa ia doar una ca e suficient si uite ca a ramas. Eu personal am luat cate una pe zi si am avut 2 si 3 foliculi mari (desi nu am reusit). Parerea mea, acum faci cum crezi, dar iti termini ovarele.

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nucutza spune:

Amzulico, sarŽna. Asa am sa fac. Pt. ca oricum, o sa ma monitorizeze si daca in prima luna nu sint satisfacuta, urmatoarea cresc doza. Ca la cit am asteptat, ce ar mai conta o luna-doua?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxica spune:

Eu am luat Maca o luna de zile si in ziua 10 am avut o sangerare. De atunci tot umblu pe la diversi doctori pt ca la ecografia din ziua 15 (dupa acea sangerare) mi s-a spus ca am un polip in uter (la Medicover) si m-au trimis la chiuretaj....
Cred ca tot de la Maca m-am si ingrasat... pt ca dupa ce am renuntat la Maca am inceput sa revin la greutatea normala...
Referitor la aceste probleme am tot scris pe acest site insa nu am primit nici un raspuns...
Multumesc fetelor care, daca s-au lovit de aceste aspecte, vor scrie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nucutza spune:

Ruxica, ia mai zi de polip? Cind te-a diagnosticat? Te-ai dus la chiuretaj cumva?

Mergi la inceput