Ova-mit si Maca?

Ova-mit si Maca? | Autor: alinanic

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor,
Imi cer scuze ca nu am mai intrat de mult pe forum dar nu prea am avut timp.
Am si eu o problema. Am facut luna trecuta stimulare cu Ova-mit si am luat si Estrofem pt ingrosarea endometrului. Am facut o inseminare la Giulesti dar din pacate nu am ramas insarcinata. In paralel am luat Aloe Berry, Nature Min si Fields o Green de la Forever Living. As vrea sa incep si un tratament cu Maca deoarece, cu tot tratamentul luat, in ziua 13 aveam endometrul doar 5.2 mm si un singur folicul de 17 mm (dupa vreo 8 zile cu 2 Ova-mit/zi). Credeti ca pot lua Maca in paralel cu Ova-mit? Ma gandeam ca fiind supliment nutritiv nu am ce sa patesc. Voi ce parere aveti?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Pupici.Intra la "Naturiste si homeopate"si poate acolo te lamuresti .

anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinanic spune:

Multumesc Anca, dar deja am citit si nu m-am lamurit. Ma mai ajuta cineva? Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Alinanic nu e bine sa combini Maca cu produse alopate. Maca e un reglator hormonal iar Ovamit din ce am citi din sub de mai jos stimuleaza ovarele. Poti incerca o luna numai cu Maca si ai sa vezi ce rezultate ai. Rezultate bune se vad dupa 3 luni de Maca. Dc le combini e posibil sa te dereglezi mai rau. Ovamint dc stimuleaza ovarele inseamna ca are hormoni in el . Maca vrea sa regleze hormonii din organism si dc gaseste hormonii aia in plus incearca sa-i scada. Eu asa gandesc dar rog fetele sa intre si sa spuna dc gresesc. Sunt fete care au asociat Maca cu alte naturiste care contin hormoni si au spus ca s-au ingrasat. Eu si inca alte cateva fete care au luat maca fara alt ceva nu ne-am ingrasat.
Citeste despre Ovamit aici:

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=50203

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=27643

Miki

Barbye are nevoie de noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana MC spune:

fetelor dragi,

imi spuneti si mie va rog ce este Maca? oare pot gasi asa ceva aici?

va multumesc

Oana si Matei (25 februarie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinanic spune:

Oana, despre Maca poti citi la
http://www.innovatics.ro/ro/index.php?page=maca
Te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geany_bc spune:

Am gasit toate informatii despre MACA in linkul trimis de tine, dar nu am gasit ceva care cred ca intereseaza pe toata lumea, nu numai pe mine, pretul care e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

In jur de 300000 stiam eu ca este!

"La vita e bella"
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinanic spune:

Despre pret, ce pot sa spun? Aveti grija de unde cumparati Maca. Eu am luat teapa. Am luat de la farmacie si am dat 47 RON si dupa aceea am descoperit ca exista si cu 28 RON. Cauta pe google. Sunt firme care-ti livreaza produsele acasa. Am inteles ca cele de la Innovatics sunt cele mai bune. Bafta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atena_grecu spune:

Draga Alina,
stimularea cu Ova-mit nu isi face efectul imediat. Eu am facut stimulare 6 luni si abia dupa a treia luna a inceput sa-si faca efectul. In a 8-a luna, deci a doua dupa ce am terminat stimularea, am ramas insarcinata. Medicamentul acesta isi face efectul inca doua luni dupa incheierea tratamentului. Eu am pierdut sarcina - s-a oprit in evolutie.
Probabil ca daca l-ai intreba pe medicul tau despre tratamente naturiste, nu ti-ar recomanda.
Daca aceasta combinatie pe care vrei sa o faci ar fi foarte buna, atunci ar recomanda-o si ei si am fi toate gravide, nu???
Daca Dumnezeau vrea sa ne dea un copil, ni-l da si fara medicamente.
Fii optimista! Stimuarea cu Ova-mit da roade iar medicii de la Giulesti sunt foarte buni!
Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinanic spune:

Multumesc pentru incurajari Atena. Asa m-am gandit si eu si am intrerupt Maca atunci cand am inceput cu Ova-Mit. Mai fac inseminare luna asta si apoi o sa fac o pauza de vreo 2 luni, adica noiembrie cand suntem in post si decembrie cand sunt sarbatorile. Si o sa iau Maca in perioada asta. Sper sa reusesc sa raman insarcinata. Va pup pe toate si multa bafta.

Mergi la inceput