Eco morfologie la Mat. Giulesti

Eco morfologie la Mat. Giulesti | Autor: twety

Link direct la acest mesaj

Eu am sa merg saptamana viitoare la Maternitatea Giulesti pentru eco de morfologie. Am programare la Dr.Dinu Albu stie cineva sa imi spuna cum este si care sunt preturile.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Maadi spune:

Buna Twety,
Si eu am facut eco de morfologie tot la Giulesti la dr. Albu. Este un doctor foarte bun in ceea ce priveste ecografiile, desi este putin cam rece si pe toane. Trebuie sa ai rabdare, la inceput nu-ti v-a spune nimic pana nu reuseste el sa faca toate masuratorile si sa vada tot ce trebuie, dupa iti v-a explica si tie, deci te tine putin pe jar. Daca vrei poti sa-i ceri sa inregistrezi ecografia si poze o sa-ti scoata el vreo 2. Eu i-am lasat 600.000 lei, avand in vedere ca la Medicover o ecografie facuta tot de el este 1.600.000 lei.
La ce dr. esti la Giulesti?
Sanatate multa si asteptam vestile bune.
Pupici,
Maadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns twety spune:

Cum adica i-ai lasat 600.000 lei nu este un tarif standard si cand sa intamplat asta? Eu nu sunt inscrisa la Giulesti ci la CF2 unde este minunat la o dr. care a lucrat in Giulesti. Poti sa imi spui cam de ce ar trebui sa il intreb daca este in regula?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maadi spune:

Draga Twety, de regula la eco de morfologie din Giulesti nu au acces decat cele internate in spital, din cate am inteles eu. De aceea se si asteapta mult, mai intai sunt pacientele din spital, dupa care urmam noi. Deci nu este un tarif fix. Am aflat de la alte persoane care au mai fost cam cat se cotizeaza.
Eu am facut ultima eco anul acesta in aprilie.
Eu nu am intrebat nimic, dr. mi-a spus tot ce trebuia - daca bb este bine dezvoltat ptr. varsta lui, daca este baietel sau fetita, cum este pozitionat, mi-a aratat inimioara, stomacelul, minutele, piciorusele, etc.
Sanatate,
Maadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns o alta maria spune:

cum ma 600.000 lei, nu pot sa cred. Intr-o zi cred ca nu o sa mai putem merge nici acolo pentru o ecografie cele care avem mai putini bani. Eu am fost deja de 3 ori la dr.Albu si i-am dat 100.000 si a fost multumit.Am avut ceva probleme la inceput cu bebica, nu crestea, arterele uterine si ombilicale nu erau suficient dezvoltate si nu era alimentat bine bebe. De aceea a trebuit sa monitorizez sarcina o data la 2 saptamani, dar fara sa stau tot acest timp in spital. Dr. meu a vorbit cu Dr Albu si m-am dus la el la ecografie.
Bafta multa si daca ii dai bani, mai bine ii dai inainte poate e mai dragut cu tine. de obicei eu merg cu doctorita, si el vorbeste cu ea nu imi spune mie direct, dar am vazut ca unei fete care a fost inaintea mea (eu eram de fata sa ma dezbrac)nu i-a spus nimic a scris doar pe hirtie.
bafta si un bebica sanatos va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maadi spune:

Draga Maria si eu m-am dus tot cu recomandare din partea doctorului meu, care este tot din Giulesti, si tot de la el am primit informatii cam cat sa cotizez.Mai lasat masca cu ce-mi spui tu. Nu stiu ce sa mai cred?
Sanatate multa,
Maadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns twety spune:

I-ai dat tu 100.000 lei sau ti-a spus el ca atat vrea ca nici mie nu imi vine sa cred pentru ca dr. mea mi-a zis ca costa cam 1.000.000 lei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adi spune:

Buna,

Eu merg la Polizu la un medic care m-a trimis la Dr Albu la echo de morfologie. M-a atentionat ca o astfel de echo costa 1.600.000 si ca ma trimite in spital sa ma coste mai putin... asa ca i-am dat 1.000.000. Am stat mult in cumpana cat sa dau ... atat am dat.

Sanatate, Adina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns o alta maria spune:

Eu cand am fost acolo la ecografie prima data era o doctorita, Cred ca Cezara Bucur cu o pacienta si aceasta a intrebat cat sa dea si ea a zis ca 100 000 e suficient, ca ea voia sa dea mai mult. Iar eu inainte de a intra, cand a venit doctorita mea am scos 100 si am pus-o in plic si am intrebat-o daca e bine si ea a zis ca da. in plus fetele internate nu prea cotizau sau cotizau cate 50 000 ca eu de cate ori am fost am tot vorbit cu ele sa mai aflu cate ceva despre spital, doctori,sarcina, nastere.....
Acum m-ati dezorientat nici eu nu mai stiu cum ar fi mai bine, dar oricum nu se compara ecogafia de la Giulesti cu o ecografie de la Unirea sau Olimp, nici ca atentie a doctorului, tratament, discutii, posibilitatea de a urmari si tu ecografia, eu la Iosup mai aveam un pic si ma bagam acolo in monitor, cu sotul meu cu tot, si am discutat am povestit, tot nelamuriri, probleme... tot, pe cand la dr. Albu nici nu indraznesti sa zici ceva, da sa-l mai rogi sa intoarca monitorul sa-l vezi si tu pe bebe, sau sa-ti puna sonor sa-i auzi inimioara, doamne fereste. Si singurele cuvinte pe care mi le-a adresat mie de fiecare data au fost cand m-a intrebat data ultimei menstruatii si pe urma daca stiu ca e baiat. Noroc ca a vorbit cu doctora mea si eu auzeam ce ziceau ei, dar am vazut la alte fete la care eram si eu cand le consulta, de obicei ma chema cu o persoana inaintea mea sa ma dezbrac ca era iarna, nu le zicea nimic, uneia in luna a 7a nu ia zis, ce-i drept nici ea nu a intrebat, nici macar sexul copilului, si a dictat asistentei destul de putine informatii despre copil.
Bafta multa, si acum dupa discutiile voastre cred totusi ca suma ar trebui sa fie undeva pe la mijloc.
Bafta multa si multa sanatate,
Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns twety spune:

Am fost ieri la Albu si mi-a descoperit la BB un chist coroidian pe partea stanga de 0.74cm. Atat de bun a fost cu mine cum nici nu ma asteptam, mi-a explicat ce vede, ce se poate face, am inregistrat si pe caseta. Acum nu stiu ce o sa fac dar astept ca poate se resoarbe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns o alta maria spune:

Bafta multa si multa sanatate tie si lui bebe.
Ai grija menajeaza-te si incearca sa nu fii suparata, nu iti va face bine nici tie nici lui bebe. Curaj si sper ca la urmatoarea ecografie totul sa fie bine.

Mergi la inceput