Concurs de frumusete al aspirantelor optimiste !

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

am reusit sa le vaz si eu..cu toate ca's cobza de racita..asa ca va rog sa ma iertati de intarziere..
sunt ok!!mie mi'au placut!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!!

"tine aripioara asta, voinice, si cand ti-o fi mai greu...sufla..."


"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Ioana, cand anunti rezultatele? Sa fim pe faza cu felicitarile pt castigatoare !

Pentru Barbye - una dintre noi. Trebuie sa ajuti !
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472

Doneaza o carte pentru un copil din Basarabia :
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77639

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Da Ioana - anunta tu rezultatele, in calitate de initiatoare a acestui subiect.

Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Ok fetelor a venit ziua cea mare, ziua anuntarii rezultatelor!! A fost un concurs frumos, fiecare a spus ce-a simtit si se pare ca de undeva de sus, doi bebelusi au auzit deja rugaciunile mamicilor lor si au coborat pe pamant sa le spuna pentru prima oara: MAMA!! Cea care a iesit Miss viitoare mamica, a castigat de doua ori: un premiu aici si altul in burtica, iar noua ne-ar place sa credem ca i-a facut bine acest concurs si ca va primi cu drag si un premiu de suflet de la noi! Toate declaratiile au fost foarte frumoase si a fost foarte greu sa o alegem cea mai frumoasa! Deaceea s-au propus si alte premii, adica mentiuni, iar pe locul II avem doua concurente la egalitate de puncte. FELICITARI INCA O DATA TUTUROR CONCURENTELOR! semneaza : JURIUL

Premiul I si titlul de Miss viitoare mamica - AMELY: "Dragul mamii îngeras, mi-e asa de greu să exprim tot ce simt, tot ce as vrea să-ti spun atunci când ne vom întâlni, într-o zi... Fiindcă si tu mă cauți, stiu asta cu toată fiinta mea. Te visez adesea, în visele mele te-am sărutat de sute de ori, te strâng la piept si plâng... si nu mă mai satur de fericirea de a te putea tine în brate... Iar în zori mă trezesc cu sufletul pârjolit de dorul tău. Mi te-am închipuit de atâtea ori: mic, fragil, cu un chip de heruvim si un zâmbet care ar putea schimba lumea... Lumea mea.
Să-ti spun cât te iubesc, e prea putin. Dar iti promit că vei simti asta din prima clipă când vei intra în viata mea, iar zâmbetul tău va fi mai valoros decât tot aurul din lume. stiu că atunci când ne vom întâlni, întregul univers ne va aparține, iar steaua mea norocoasă va zâmbi, căci îsi va fi împlinit menirea.
Pe curând, dragul meu, până când ne vom întâlni..."
Premiul II - PICCAFLOR : " Tu vei fi un copil special... în ochii mei si ai lui tati vei fi fără cusur... vei fi icoana noastră! Te vom astepta atât cât va fi nevoie... fără să ne pierdem niciodată speranța si credința... iar când tu vei fi pregătit să vii la noi, îngeras iubit, vom fi aici cu brațele deschise si cu inima inundată de un sentiment ce nu poate fi decris în cuvinte: DRAGOSTE! Noi te vom iubi necondiționat, indiferent de modul în care vei decide să intri în viața noastră... dacă nu vei sta 9 luni la mine in burtică, n-are nici o importanță... tu te vei naste din sufletul meu, burtica e doar un detaliu...Mă gândesc la tine zi si noapte... mă gândesc că poate tu existi deja în realitate, nu doar în sufletul si-n gândul meu... poate tocmai ai împlinit o lună sau poate ai deja 5 ani si la fel ca mine si ca tati, astepți si visezi la ziua când ne vom întâlni... Nu-mi pasă dacă esti fetiță sau băiat, dacă ai ochii migdalați, pielea albă ca laptele sau ai culoarea ciocolatei... mă rog la Dumnezeu doar să-ți dea sanatate si să vegheze asupra ta până în clipa în care ne vom întâlni... pentru că din clipa aceea, vom veghea în 3 asupra ta: Dumnezeu, mami si tati... pentru TOTDEAUNA!"
Premiul II TABITHA : " Iubitul meu bebelus, timp de o săptămână mi-ai luminat viața, m-ai făcut să fiu mai bună, mai înțelegătoare, mi-ai dat un rost in viață. si totusi nu a fost să fie de data asta. Dacă am greșit eu cu ceva, iartă-mă. si sper că îngerasul de Sus să te fi luat în brațele lui. Te-am văzut pe casetă... si am plâns... si apoi m-am gândit că cine stie, Dumnezeu vrea să mă mai pună puțin la încercare. si cred că are tot dreptul. O să astept să-mi revin si voi începe iar să te caut cu disperare. Așteaptă-mă, te rog! Voi veni să-ți ofer tot ce am eu mai bun în mine, dragoste si înțelepciune, si sănătate, o viață linistită... Îți voi da totul."
Premiul III - CATHY: " Puiul meu iubit! A mai trecut o lună din nu stiu câte, fără ca tu să intri în viața mea. Cred că Golgota mea este să te astept, să te visez, să lupt pentru a te avea. Cineva acolo sus mă pedepsește, poate pentru o vină care nu îmi aparține, si pentru asta sufletul meu este pustiu. Mă afund în noapte si în lacrimi. Trec desertul meu, urc Golgota mea, si par să nu se mai termine si simt cum încetul cu încetul peste sufletul meu se asterne o noapte adâncă. Nu mai simt nimic, parcă totul în mine începe încet si sigur să moară. Încerc să mă ridic, dar mereu ceva mă depărtează de tine, si trebuie mereu si mereu să o iau de la capăt. Te visez, îți vorbesc, simt cum cresti în mine în fiecare zi. Îți simt fiecare mișcare si fiecare bătaie a inimii tale micuțe. Simt cum mă iei de mână si cum te cuibăresti in brațele mele pentru ca nimeni si nimic să nu iți poată face rău. Nu te pot avea decât noaptea, atunci când sufletul tău micuț se contopește cu al meu, atunci când toate grijile si toată durerea mea dispar pentru câteva clipe, adevăratele mele clipe de bucurie. Orice ar fi, oricât de multe deserturi si Golgote voi avea de depăsit, iți promit că mami te va găsi într-o zi. Îți promit că la un moment dat nu vei mai fi un vis frumos de câteva clipe. Îți promit că nu vei mai fi un suflet micuț care isi asteaptă rândul acolo sus pentru a lua drumul fericirii. Îți cer doar să ai răbdare, asa cum mami si tati au, si orice ar fi să nu încetezi să ne iubești, pentru că noi te iubim si te dorim atât de mult. Până când ne vom revedea, ai grijă de tine îngerasul meu, pentru că atunci când va veni vremea noi vom avea grijă de tine. si chiar dacă nu voi avea niciodată sansa să te strâng în brațe, nu vreau să uiți că tu vei fi mereu copilasul meu, iubirea mea si alinarea mea. Nu mă uita și vino la mine în fiecare seară. Mami te asteaptă până la sfârsitul lumii. "
Mentiunea 1 - MELUTZICA : " Zi si noapte mă gândesc la tine, zi si noapte visez la tine, momente de tristețe, clipe de lungi asteptări imi răscolesc sufletul îndurerat. Dumnezeu mi te-a dăruit pentru un timp foarte scurt; te-am ocortit cât am putut eu de bine si te-am iubit din toată inima si cu toată ființa mea; se pare însă că nu a fost îndeajuns pentru că ai plecat de la mine... mult prea curând si prea subit luând cu tine toată bucuria vieții si tot sensul meu de a trăi... Totusi, speranta, cât de mică, într-un colțisor al inimii a rămas, si te astept în continuare cu cea mai mare dragoste; îți promit că voi face totul pentru tine indiferent cât de greu va fi. Iubitul meu copilas, mămica si tăticul tău sunt aici pentru tine si vom fi mereu atât cât va dori Dumnezeu."
Mentiunea 2 - PITICUL: "Draga mea fetiță, te-am visat de atâtea ori. Te stiu cum arăți, ai ochii mei mari si părul frumos al tatălui tău. Îți plac povestile si de-abia astepți să te faci mare, să mergi la scoală, să înveți limbi străine si să iei premiul întâi. Mami promite să iți facă frumoase coronițe din flori la fel cum îi făcea si ei bunica atunci când era de vârsta ta. Esti o fetiță zglobie, ne-am jucat si am râs de atâtea ori împreună. Cred că ai venit în vis să ne jucăm împreună pentru că stiai că îmi este foarte dor de tine si că am adormit plângând. Tu stii că mami te asteaptă în fiecare zi .Tu stii că tati te iubeste si vei fi prințesa lui. Promit că n-o să fiu geloasă. O să ne jucăm împreună si o să ne plimbăm. O să avem grijă de tine. Vei avea o viață frumoasă. Până când te hotărăsti să vii lângă noi te rog să mă mai vizitezi în vis. Poate asa va fi mai usor. Poate asa nu îmi va mai fi atât de dor de tine..."

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472" target="_blank">Pentru Barbye - una dintre noi! Trebuie sa ajuti!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

FELICITARI TUTUROR
Toate suntem invingatoare in lupta noastra pt bebe si AMELY ne-a aratat ca se poate.
Sa dea DD si subiectul asta sa ne aduca ingerasii la care visam toate si dupa care plangem toate.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michellex spune:

Felicitari tuturor frumoaselor ce au participat/jurizat si fie ca premiile oficiale sa fie insotite si de un premiu pe care sa il primim toate: bebelusul mult visat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Dragelor... m-ati lasat fara cuvinte... am intrat intamplator sa felicit castigatoarele, iar cand am citit mi s-au umplut ochii de lacrimi... Va multumesc din suflet, dar consider ca TOATE suntem castigatoare la acest capitol, iar premiul din burtica va veni rand pe rand, la fiecare. Mi-au placut enorm absolut toate delaratiile voastre si fiecare a avut ceva emotionant, unic.

Va felicit din toata inima si nu-mi doresc decat sa va vad curand fericite si burtoase!

Pe 6 octombrie este ziua mamei mele, dar promit ca am sa fac tot posibilul sa vin si sa va vad macar putin, doar v-am spus ca eu ma simt inca o aspiranta, cu voi, iar forumul meu de suflet ramane "Asteptand un ingeras..."

Doamne-ajuta tuturor!






"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

"Pentru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472" target="_blank">BARBYE- una dintre noi! Trebuie sa ajuti!"

My baby development


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Felicitari tuturor! Ramane sa stabilim exact cand ssa ne intalnim - vineri pe 6 octombrie ramasese parca!

Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Felicitari tuturor! Amely, Picca, Tabi, Cathy, Melu, Piticul si toate celelalte participante!
Desi toate simtim acelasi lucru, le felicit pe fetele care au reusit sa prinda gandurile si sperantele noastre in cuvinte asa de frumoase!
Fie ca fiecare sa-si primeasca premiul mult visat!

Poze1Poze2
Sa o ajutam pe Barbye

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Felicitari tuturor cistigatoarelor, participantelor si juriului!
Si felicitari speciale pt Amely care ne-a umplut sufletul de speranta!
Sa dea Dumnezeu ca fiecare fata de aici sa-si poata indeplini cit mai curind arzatorul vis de a fi mama!
Imi pare rau ca nu voi putea fi si eu la intilnirea de pe 6 oct,insa voi fi alaturi de voi cu gindul si cu sufletul!



Pentru Barbye-una
dintre noi!Trebuie sa ajuti!

Mergi la inceput