Pareri despre profesorul Ancar de la Pantelimon

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

si eu am fost diagnosticata cu sindrom antifosfolipidic,tot la fundeni si toata sarcina am facut clexane de 0,4ml.am fost pacienta dr urleteanu,care era tot la spit pantelimon si era mana dreapta a dr ancar.vb la trecut,pt ca dr urleteanu a emigrat in suedia acum ceva tp...pe tp sarcinii am fost de 4 ori internata in spital si am auzit tot felul de lcr despre dr ancar...in primul rand,am inteles ca de multe ori nu vine at cand nasti,chiar daca ai fost pacienta lui,pt ca e mereu pe la congrese,conferinte,in vacanta in strainatate,etc.plus ca eu insami am fost consultata de cateva ori de el si mi s a parut a fi un om f rece,f dur,care trateaza pacientele ca pe niste animale.plus ca e si seful sectiei de obstetrica si a impus niste reguli absurde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

nu trateaza pacientele ca niste animale, n-am putut rezista sa nu intervin in acest punct, nu ca moderator, ci ca fosta pacienta a dumnealui.. este adevarat ca nu debordeaza nici la comunicare si nici la buna dispozitie. este ursuz si iti explica numai daca il intrebi. insa atunci cand te consulta este temeinic si precaut. cand eram insarcinata am avut probleme in trim. II si am fost nevoita sa ma internez in puterea noptii. a doua zi a venit la prima ora sa ma vada.. era intr-o sambata! dupa 3 ani de incercari esuate, si o sarcina cu probleme, am reusit sa am un copil datorita dumnealui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheyla spune:

Nu pot sa cred ca acest om poate fi laudat. din nou vin si pun o simpla intrebare: cum se poate ca un medic ginecolog sa nu vada un fibrom uterin de 5 cm? nu se poate ca un medic de "talia dansului" sa nu vada asa ceva!!!
toate cunostintele mele care au trecut din "greseala" prin cabinetul dasului nu au putut spune: DA-II MULTUMESC DOMNULUI DOCTOR-ACUM MA SIMT BINE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Buna
Fetelor mati uimit si eu sunt pacienta Doctorului Ancar am fost o data la el al Medsana si mia dat o lista de analize pemtru FIV mia zis cand am rezultatele sa merg la el .Nu stiu ce sa fac mie frica de ce am citit la voi dupa ce ca dau o gramada de bani sa ma trateze si asa de urat si mie frica ca nu reusesc .Nu stiu ce sa mai zic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Eu am o impresie foarte proasta despre Ancar, am ramas doar cu niste resturi din ovarul stang, dreptul l-am pierdut. Asa credeam si eu ca e doar necomunicativ dar stie despre ce e vorba, totusi se pare ca a fi din topor si necomunicativ sunt cele mai mici defecte.
Eu am facut FIV la medsana, am facut hiperstimulare si vesnic imi spunea ca situatia e sub control, chiar s-a enervat si a tipat la mine (ma rog s-a rastit) ca stie el mai bine cand am zis ca as prefera o doza mai mica de puregon. La 40 de foliculi cat am avut si la cat eram de umflata cred ca se vedea din avion ca sunt probleme si nu aveam nevoie de 4 puregon/zi. A fost nevoie sa ajung in coma la spital. Am o taietura cat toata burta pe lungime si e un miracol ca mai traiesc. Si evident dupa aia sa mi se spuna ca materialul clientului a fost prost.
La Medsana mi-au facut o singura perfuzie cu albumina, un borcanel, pe motiv ca sunt prea slaba si n-am nevoie de mai mult. Restul, cateva zeci, mi le-am cumparat din banii mei cat am stat internata 10 zile la terapie intesiva la Pantelimon. Nici macar un telefon de la Medsana sa vada daca mai traiesc. Asta ca fapt divers.
Nu mai spun ca mi s-au facut transfuzii cu rh pozitiv, eu avand negativ si nu mi s-a facut vaccinul anti-d iar acum stau cu inima cat un purice, insarcinata fiind, si sper sa ajung macar la 7 luni. Evident, am mers la alti medici cu care pot comunica. Daca veti medici cu titluri foarte ocupati dar care "stiu" tot, Ancar e ideal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefi289 spune:

Mie nu mi s-a parut deloc ursuz,poate ca am venit la Medsana recomandata de Ancar -fiul,profesorul mi-a facut inseminarea {din pacate nereusita }dar s-a purtat cu mine foarte bine,vorbeste calm si mie mi-a raspuns la toate intrebarile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Fetelor am o mate rugaminte dupa tot ce am citit pe forum ma-m speriat de dr Ancar va rog sfatuitima si pe mine unde sa merg .Cred ca nu conteaza daca merg la alt medic cu toate analizele facute.Va multumesc din suflet.Si daca puteti sami spuneti si mie de unde ati loat voi tratamentul de la ce facrmacie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Mihaele, si eu am fost pacienta dr Ancar.La noi diagnosticul este unul sec, azoospermie. Ne-a zis sa facem dosarul FIV, dupa care sa revenim.Totul costa anul trecut in jur de 4 000 euro.Mi-am facut un set complet de analize, sotul la fel la clinica lor, la MEDSANA.Dar ceva m-a impiedicat sa mai mergem la dansul.....nu stiu ce, poate intuitia.Nu pot sa spun ca am fost foarte multumita de dumnealui.Acolo este o BANCA de facut bani....e exact ca un mar care arata frumos, dar in interior e putred.Nu mi-a explicat foarte multe.Poate ca este foarte competent, poate ca nu mai are rabdare, dar macar asistenta dumnealui putea sa ne explice mai multe.Noi ne-am documentat mai apoi pe internet si am aflat ce inseamna FIV.Eu te sfatuiesc sa iti asculti inima si in functie de ce iti dicteaza ea, sa alegi.Repet, eu nu am avut vreun esec cu dumnealui ca sa il denigrez acum,ci pur si simplu intuitia mea mi-a spus ca nu este pentru mine.In functie de cum a reusit fiecare sau nu cu dumnealui, parerile vor fi impartite.Asa ca.....tu alegi.

Mergi la inceput