prea tanara pt a deveni mamica?-2

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

neatza fetelor
ayna si iepumic:asa e ,nu trebuie sa disperam.sa fim optimiste si va veni si bebele la timpul potrivit.
o zi de luni cat mai buna va doresc.
pupici dulci


vreau si eu un bebitz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

O zi si o saptamana bune va doresc!
Eu as vrea sa va povestesc ceva, dar v-as ruga sa nu radeti de mine. Eu sunt convinsa ca sunt . De ce? Sunt in Z34, am sanii mariti si durerosi (dar asta nu-i un semn, poate fi si o intarziere), mi-e o greata continua de 9 zile(dar nu vars, doar imi sta stomacul in gat cand ti-e lumea mai draga). Dar cu toate ca nici unul nu este vreun semn concludent, eu sunt convinsa. Sunt nebuna, este?
Atat va rog, nu radeti.

Poze
Viata nu se masoara cu numarul de respiratii pe care le aveti, ci in
momente care iti taie rasuflarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

hello la fete ce faceti?
eu am fost asa de ocupata cu casuta cu santierul ce ein ea de m-a prins o raceala ...dar lasa ca trece...
Vali...vad ca nu mai amanati proiectul bebe..ca ziceai ca faceti o pauza dar vad ca mergi mai departe...iti urez bafta la prestat si ca luna asta sa fie norocoasa pt voi....
kitty...ce m-am bucurat ce ai spus...si eu vreau sa fii insarcinata sa ne dai o veste buna...asa la inceput de saptamana..iti doresc sa fie asa cum iti doresti tu...sa auzim numai de bine fetelor...va pupic

Nunta noastra:19 august
Poze
Luna de miere...mult asteptata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Kitty_nic, daca nu ai alte probleme medicale, e posibil sa fie semne de sarcina dar, daca ai mai citit pe aici, multe fete au avut "simptome" datorate autosugestiei, pentru ca asteptau asa de mult veste cea mare....insa intarzierea este cel mai relevant semn, daca tu ai un CM regulat. Eu zic sa mai astepti putin si sa incerci un test.


Iepumic
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/ankadam_2000/album?.dir=97ad
All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

kity_nic:de ce nu faci tu scumpa un test de sarcina,ca ar trebui sa iasa.
tin pumnii si te asteptam cu vesti bune


vreau si eu un bebitz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

neatza fetele...vali,ce cautai pe net la 11 noaptea...ai iesit mai devreme de servici?
Kitty,fa mama un test de sarcina...sa ne dai o veste ca ne tii cu sufletu la gura...eu una is nerabdatoare...te pup
pupici si tie vali,ayna,iepumic...spor la prestat si va astept numai cu vesti bune...

Nunta noastra:19 august
Poze
Luna de miere...mult asteptata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

neazta fetelor
pupici dulci si o zi buna

vreau si eu un bebitz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

fetelor, din pacate am facut azi dimineata un test si a iesit negativ. de venit tot nu mi-a venit, dar atata doat ca eu sunt distrusa.
Si nici n-am stat sa ma gandesc la asta, sa stiti. Ba chiar asteptam sa-mi vina ca trebuie sa fac dozarile hormonale, sa fac HSG, asa ca nu prea cred sa fie autosugestie (sau poate ca actioneaza fara ca eu sa stiu)
Va pup pe toate si astept vesti bune de la voi

Poze
Viata nu se masoara cu numarul de respiratii pe care le aveti, ci in
momente care iti taie rasuflarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

kitty..cum ti-am mai spus si la simptome de sarcina...si cum a mai zis si maria ...mai stai cateva zile si mai fa un test de sarcina sau mai bine du-te si fa o ecografie ca eu sunt sigura ca esti ...tinand cont de simptome..de greata..sanii durerosi si mariti...


Nunta noastra:19 august
Poze
Luna de miere...mult asteptata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

kitty iti tin pumnii,pana nu vin rushii ai toate sansele.
bafta multa.
am fost si eu azi la doctor,si mi-a dat sa imi fac analize pe 1 iulie,adik cand voi fi z 21.
urmatoarele analize:
tsh
fsh
lh
prolactin
progesterone
testosterone
oestradiol
voi ce credeti?aveti idee tb sa fie si sotul cu mine?
pupici dulci

vreau si eu un bebitz

Mergi la inceput