Laparoscopie - 6

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BIENCUTA spune:

ce faci mickyduta?dama am avut probleme cu scurgerile ale dupa operatie dar au tinut cam 4-5 zile.despre repausul sexuam si eu am tinut 8zile dar daca nu ai probleme nu este nici o chestie .te poti pune pe treaba.si la mine a trecut ziua si eu la fel ca si tine am pierdut luna aceasta dar stii ce am auzit ?ca dupa laparo cam 3 luni nu este indicat sa faci copii .nu stiu cat de adevarat este dar eu una nu tin cont si nu ma feresc.mai ales ca ma chinui de atata timp!ce o vrea Domnul.
te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Biencuta eu sunt foarte bine, chiar am fost la servici azi, numai simt nimic, dar nici firele nu le-am scos.

La mine nu a curs absolut nimic. Acum astept sa imi vina. Cred ca am pierdut luna asta, nu am prestat.

Eu am vorbit cu doctorita mea si luna viitoare fac IA, asa ca nici vorba de pauza. Eu stiu ca endometrioza asta se revine destul de repede, asa ca numai vreau sa pierd nici o luna. Am sa fac IA in fiecare luna.

Tu cum te simti? Tu ai o saptamana in fata mea.

Te pupic si iti urez bafta.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BIENCUTA spune:

micky si eu ma simt bine.si eu am fost la treaba azi dar e cam greu prima zi dar sunt bine.
sa ai bafta la IA si sper sa reuseasca din prima.
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Buna fetelor.
Eu trebuia sa ma operez azi laparo cu dr. T la Elias dar s-a amanat operatia pe saptamana viitoare pe data de 30 deaorece dl. dr. a trebuit sa plece din tara....astept cu nerabdare sa trec de acest hop al vietii mele si sa stiu pe ce drum trebuie sa o apucam eu si sotul meu....Ma bucur ca voi v-ati revenit repede dupa operatie,sper sa aveti vesti cu II cat mai curand!
O seara frumoasa tuturor!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Buna ziua tuturor!
Fetelor am deschis un subiect intitulat:"Gravidute dupa laparoscopie". Va rog daca se poate sa va inscrieti pe listuta cele care ati reusit sa ramaneti gravide dupa laparo, sa scrieti ce s-a "reparat" in timpul operatiei si ce tratamente ati urmat. Multumesc anticipat.
Bafta tuturor si gravidutelor multe felicitari si bebelasi sanatosi si voiosi!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Biencuta ce mai faci?
Ai mai facut ceva dupa laparo?
Mie mi-a venit dupa 30 de zile de la ultima menstra si 21 de zile supa laparo.
Acum urmeaza sa fac IA, m-am programat pe 15 decembrie pentru monitorizare la Giulesti, apoi cand imi spune dr. fac IA.

Pupici
Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristind spune:

Buna fetele!!! Eu am facut laparo pe 27nov, eram chiar in z27, poate chiar 28 si pana in ziua de azi nu mi-a mai venit. S-a mai intamplat la careva sa intrazie asa de mult. Azi sint z40 si parca nu vrea sa vina. Va pupic!!

kristin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

kristin tu ai facut laparo aproape de venirea menstrei?
Eu am facut imediat dupa CM. Daca era bebe la tine in burtica?
Este normal sa iti intarzie, trebuie sa se refaca organismul. Cum am scris mai sus, mie mi-a venit dupa 21 de zile de la laparo.
Ce vei face mai departe dupa aceasta laparo?

Pupici si multa bafta.
Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristind spune:

Da Micky am facut in z28, daca era bebe...nu stiu...tot ce se poate. Acum astept sa imi vina si ma apuc de treaba cu speranta ca va veni minunea .

kristin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

buna!
kristin n-am vrut sa raspund la subiectul dr T, pt ca nu eram sigura ca ai facut laparo in ziua 28. nu am citit din urma.dar
cand citesc aici nu pot sa nu raspund. cred ca l-au innebunit banii sau nu stiu, nevoia de afirmare. dar nu va ajunge celebru asa...el este cunoscut doar datorita acestui forum. in rest nu prea s-a auzit de el. acum un an nu facea laparo decat pana in ziua 10, maxim 12 si atunci bombanea...e inadmisibil ce se intampla. daca erai insarcinata? el nici macar un ovul nu vroia sa compromita, dar o sarcina?
vorba feliciei, daca se apuca si de fiv, chiar ca o sa dea rasoleala
din aia number one. ce da acum, adica de vreun an, dar ce o sa fie ...
kristin, bafta! nu stiu ce sa zic.
acum imi pun intrebari...nu mai are rost sa discutam.
va pup!

danotino

Mergi la inceput