Laparoscopie - 6

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:


Va spuneam ceva timp in urma ca pe 24 aug voi face laparo, ei bine s-a amanat si iata ca am facut-o joi si sunt placut surprinsa de procedura si mai ales de medic. Daca nu ar fi indepartat aderentele cred ca nu as fi avut deloc dureri, oricum e prea mult spus dureri, poate mai degraba disconfort.
Medicul spune ca s-a desfundat trompa, lichidul de contrast a trecut fara probleme si ca avem verde la bebic. Ma rog sa fie adevarat si sa se intample cat mai curand dar nu numai mie ci si tuturor aspirantelor la burtica. Sotul e in al noualea cer de bucurie si deja se gandeste pe cand am putea incepe actiunea . Si eu ma bucur dar mai moderat, nu de alta dar cu cat am mai multe sperante cu atat va fi depreasia mai mare daca nu se v-a intampla curand.
In concluzie nu e de speriat laparo, deci fetelor fiti barbate si optimiste si va veni si randul nostru intr-o zi, nu-i asa!


Bianca
http://www.costinkara.go.ro/Ai_sa_fugi/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Bianaca_B, si eu am facut laparo tot joi!!
Ma bucur ca ti-a rezolvat trompa, si ale mele erau ambele infundate, acum totul e ok!

Poze1Poze2
Sa o ajutam pe Barbye

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

felicia ce coincidenta! Si io ma bucur ca s-au rezolvat trompitele tale, iti tin pumnii si sper sa trecem cat mai curand la mamici tot impreuna

Bianca
http://www.costinkara.go.ro/Ai_sa_fugi/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Fetelor sa-mi tineti pumnii,marti merg la cluj pt laparoscopie....imi este putin groaza dar o sa treaca...ne auzim dupa operatie.
LAVINIA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mormelvio spune:

Lavinia: ai aflat care este pretul unei laparo in Debrecen??? Daca da, te rog sa mi-l spui si mie sa stiu la ce sa ma astept. Mersic si recuperare rapida la Cluj.

poze
http://community.webshots.com/user/mormelvio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Mormelvio vezi ca ti-am trimis un PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuca74 spune:

LaviniaN iti tin pumni sa reusesti! La ce medic mergi? As veni cu flori la tine miercuri dar din pacate voi fi plecata din Ro pana joi dupa-masa.Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Tzuca, pt operatie merg la dr.romeo micu...dar iti spun drept ca in continuare m-as duce la o femeie,barbatii sunt mai rigizi ,iar cu femeile mi se pare ca se comunica mai bine.
tu la ce medic mergi?
sti ceva despre dr. Puscas din cluj?

Te pup si mai vorbim dupa operatie,
LAVINIA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Buna fetelor!
Sunt noua pe aici, am scris pana acum doar la "Aspirante ..."
Sunt programata pe 23 noiembrie la dr. T , la Eias. As fi recunoscatoare oricui imi poate da sfaturi aici sau pe PM legate de operatie, mai ales daca a facut laparo cu dr T ....Multumesc anticipat!
Felicia -multumesc inca odata !Cum te simti ?Pupici!

P.S. Poate va mirati ca operatie este pe 23 noiembrie...dar dr T e fff aglomerat, nu poate opera deecat o fata pe zi si nu mai avea loc decat in 15 noiembrie,insa mie cam atunci va trebui sa imi vina uratii ( de n-ar mai veni....) asa ca m-a programat pe 23 noiembrie...

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cicicuta spune:

Buna gagicutelor!
Am si eu o intrebare care stie...la cat timp dupa operatia de laparo iti revine ciclul, este normal la cate zile il aveai inainte sau poate sa fie dereglari mai mari? Am o prietena care a facut laparo si primul ciclu i-a venit de abea dupa 6 saptamani...asa e normal sau nu?

Mergi la inceput