Laparoscopie - 6

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daciovi spune:

Amely, si mie imi este teama dar atit am asteptat acesta interventie ca nu pot sa renunt acum.M-i sa propus sa fac laparo din 2002 dar nu l-am putut convinge pe sotul meu ca tr sa o fac.Ii este frica sa nu se intimple ceva cu mine in timpul anesteziei, are el un fix cu o verisoara care abia s-a trezit din anestezie.
Va tin la crent cu rezultatul operatiei dar numai de luni pt ca acasa nu am net.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floarea de colt spune:

draga daciovi , tinem pumnii !!
o sa fie totul bine!
sa de-a domnul sa ti se rezolve eventualele probleme si dupa aceasta interventie sa ramai imediat insarcinata!1
este exact ceea ce imi doresc si mie!!
si eu voi avea laparo luni dimineata.
sper ca voi trece cu bine!1
pupici !!
bafta!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delfinas spune:

Fetelor eu am facut laparo acum 2 saptamani si mi s-a parut o operatie destul de greuta si de serioasa. Acum astept CM, dupa care ovulatie si sper sa se agate. Eu refuz tratamentul pe care mi l-a dat dr, adica Zoladex. Acum beau ceaiuri si sper sa raman cat mai repede gravidutza. Eu am incredere ca o sa raman si asa ar trebui sa aveti si voi.
BAFTA LA TOATE si mult curaj penru cele care trebuie sa faca laparo..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papushel spune:

Buna, fetelor...am si eu o nedumerire...poate unele din voi au mai experimentat asa ceva...am constatat ca dupa laparo CM a tinut doar vreo 2 zile, fata de 5 cate erau de obicei..e cazul sa ma ingrijorez?...daca aveti vreo idee spuneti-mi si mie, va rog...pupici..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina25 spune:

Mie dupa laparo mi-a venit CM fix la 34 de zile si chiar la fel ca inainte.
Poti sa-l intrebi pe dr.T daca este vreo problema daca ti-a venit doar 2 zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciovi spune:

Fetelor, sunt foarte necajita.Astazi pe la ora asta trebuia sa ma pregatesc sa intru in sala pentru operatie dar iata ca va scriu mesaj de la birou.Ieri dimineata pe cind ma pregateam sa plec la Szeghed mi-au venit urati mai repede cu 4 zile.Asta este.Am sunat dr si i-am spus ca tr sa aminam laparo si ma reprogramat pe data de 11 iulie.Cind ma gindesc ca am de asteptat alte 3 saptamini nu imi vine sa cred.Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Amelie, dar macar ai pe undeva scris ce ti-a gasit si ce s-a rezolvat? N-am facut niciodata vreo operatie dar ma gandesc ca ar fi normal sa te trimita acasa cu o hartie in care sa scrie ce si cum; sau cel putin asa sper. Iti doresc sa-ti valorifici sansa la maxim si sa vina bebe.

Daciovi, nu fi suparata. Asa am patit si eu. Saptamana trecuta eram convinsa ca fac laparo sapt asta dar din pacate dr. a plecat in strainate. Maine poate aflu daca pot sa o fac si in z. 13, adica marti.
Si eu am vrut sa o fac mai repede, si am fost chiar suparata cand am aflat ca nu se poate; dar mi-a trecut. Cu o luna mai devreme sau mai tarziu... asa a fost sa fie.

Floare de colt, tu ce faci? Ai facut laparo? Sper ca esti bine. Te asteptam sa ne povestesti.

Va pup, Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariana1 spune:

Buna fetelor, stie cineva daca dr. Tutunaru face laparoscopii pana in iulie; eu am fost la el acum 2 luni si i-am spus ca vreau sa fac si mi-a zis ca pana in iulie este sectia de ginecologie in renovare si mi-a facut doar o monitorizare a ovulatiei luna trecuta.

Ariana1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floarea de colt spune:

buna laparoscopistelor...
sper ca nu supar pe nimeni ca ne intitulam asa..
mirela eu fac luni 26 iunie laparo.sunt programata.sper tare mult sa nu intervina nimic.pt ca luni as fi in ziua 9 de CM . si eu am un cm de 25 de zile ..prin urmare ..in ziua 10 sau 11 se produce ovulatia.deci is la limita.
cand o sa am din nou acces la net...sigur o sa va povestesc cum a fost.

am si eu o intrebare pt cele care ati trecut deja prin asta..
ce tre sa am la mine?
adica pe langa cele oblig. intr-un spital...prosop sapun periuta si pasta de dinti dou randuri de pijamale...imi trbuie tampoane ?sau nu stiu altceva???
stiu ca nu va dura mult internarea...poate in doua trei zile sunt acasa...insa....tot imi fac griji..sa am de toate la mine...

fetelor..va doresc spor la bebici..
pupam..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciovi spune:

Floare de Colt, iti doresc bafta si te rog sa ne spui cum a fost.
Daci.

Mergi la inceput