CEZARA BUCUR

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lavv spune:

Stiti un numar de telefon pentru programari, eventual un program la dr. Cezara Bucur - dar la Giulesti? Am dat cautare dar nu am gasit nimic .
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anny spune:

224.93.76, 224.93.92 sunt telefoanele de la Spitalul Giulesti. Daca suni acolo o sa-ti dea cu siguranta telefonul de la centrul de planificare.
Programul Cezarei nu il stiu (pana acum eu am fost programata luni, dar probabil ca are si alte zile cu consultatii). Dupa cum iti spuneam este super ocupata si probabil ca o sa astepti cel putin 1 luna ca sa ajungi la ea.
Pana atunci ar fi bine sa iti faci toate analizele, macar te duci cu rezultatele la ea si merge treaba mai repede.
Eu asa am procedat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns milana spune:

doar obisnuitul "vazut" este 400.000 lei (la centrul medical unirea). mi-a spus secretara lor cand am telefonat pt programare.
pt celelalte preturi ar fi bine sa suni la ei. daca ti-e in drum si poti trece pe la ei, vezi ca au sediu la romana (in spate la eva) si la unirea spre piata alba iulia)
e scump dar nu as avea rabdare sa stau la coada la spital

quote:
Originally posted by clara

am uitat sa va intreb si de preturi.
daca stie cineva....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns milana spune:

www.unireamedical.net/start.html
in bara rosie de sus alegi "schedule" si ai lista medicilor si orarul lor (ai si adresele cabinetelor + nr. de tel.)
pe cezara o gasesti la ginecologie

quote:
Originally posted by Lavv

Stiti un numar de telefon pentru programari, eventual un program la dr. Cezara Bucur - dar la Giulesti? Am dat cautare dar nu am gasit nimic .
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cam spune:

La Centrul Medical Unirea un control ginecologic, un test Papanicolau si un examen de secretie m-au costat 1300000 lei in luna ianuarie. O metoda nu prea ortodoxa de a te programa la dr. Cezara Bucur, este aceea de a ajunge la asistenta ei de la Giulesti cu care, evident, trebuie sa fii "atenta".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roisin spune:

Centrul Medical Unirea
Bd. Unirii 27, tel: 327.11.88
Str. G. Enescu 12, tel: 212.05.67 (68,68,70)

Spitalul Giulesti, Centrul de Planificare Familiala, tel. 224.93.74

La CMU programarile se fac cu aprox 2 saptamani inainte, la Giulesti cu aproape 2 luni.

Cu doamna doctor m-am intalnit o singura data, la Giulesti, si am fost primita cumva in regim de urgenta, in urma unui diagnostic dat la spitalul Filantropia "dezlipire de placenta, iminenta de avort".
Desi nu eram pacienta dansei, si avea seara plina de programari, m-a primit fara probleme, mi-a facut ecografie amanuntita, control la fel de amanuntit, mi-a citit toate analizele, pe-ndelete, am stat de vorba, a fost calda, blanda si glumeata, numai buna de pus la rana.

Saptamana aceasta, joi, am programare facuta la CMU, asa ca am s-o revad, poate revin cu amanunte dupa aceea, in caz ca mai este nevoie.
Anny, si eu sper sa nasc cu dansa, si tot la sfarsit de august. :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns milana spune:

buna roisin :))
tu nu ai vorbit inca cu ea pt nastere?
eu am sa o cunosc de abea pe 9 aprilie si as vrea sa o intreb imediat daca ma va asista la nastere sa nu (vreau sa stiu cum sta treaba ). crezi ca este prea devreme sa vorbesc despre acest lucru?

- 5 saptamani

quote:
Originally posted by roisin
[Saptamana aceasta, joi, am programare facuta la CMU, asa ca am s-o revad, poate revin cu amanunte dupa aceea, in caz ca mai este nevoie.
Anny, si eu sper sa nasc cu dansa, si tot la sfarsit de august. :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roisin spune:

Milana, nu am vorbit atunci de nastere, pentru ca n-am vrut sa ma intind prea mult in conditiile in care nu aveam programare facuta si mancam din timpul altor paciente (de fapt, cred ca am mancat doar din timpul Cezarei).

Sper sa vorbesc de treaba asta joi, dar la cat ma stiu de nauca si ametita, e foarte posibil sa uit... musai trebuie sa-mi fac lista cu intrebari.
Eu zic ca nu e deloc devreme sa vorbesti despre nastere, e un lucru foarte important pentru tine, si e bine sa stii la ce sa te astepti. Oricum, prima mea impresie despre Cezara a fost excelenta, cred ca poti vorbi deschis cu ea orice te framanta. Sa te astepti la glume subtile, e o tipa foarte haioasa, eu eram atat de stresata ca n-am prins unele poante si m-am cam strambat pe alocuri.
Multa bafta, iti dau de stire ce-am mai aflat dupa sedinta de joi.

Ai grija de tine si de bebe, pupici la burtica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns milana spune:

ufff, merci roisin. sa ma tii la curent cu vizita ta de joi de la cezara. trebuie sa ma pregatesc sufleteste :)). cand ma gandesc cat mai am de asteptat....
pt tine si

- 5 saptamani

quote:
Originally posted by roisin

Milana, nu am vorbit atunci de nastere, pentru ca n-am vrut sa ma intind prea mult in conditiile in care nu aveam programare facuta si mancam din timpul altor paciente (de fapt, cred ca am mancat doar din timpul Cezarei).

Sper sa vorbesc de treaba asta joi, dar la cat ma stiu de nauca si ametita, e foarte posibil sa uit... musai trebuie sa-mi fac lista cu intrebari.
Eu zic ca nu e deloc devreme sa vorbesti despre nastere, e un lucru foarte important pentru tine, si e bine sa stii la ce sa te astepti. Oricum, prima mea impresie despre Cezara a fost excelenta, cred ca poti vorbi deschis cu ea orice te framanta. Sa te astepti la glume subtile, e o tipa foarte haioasa, eu eram atat de stresata ca n-am prins unele poante si m-am cam strambat pe alocuri.
Multa bafta, iti dau de stire ce-am mai aflat dupa sedinta de joi.

Ai grija de tine si de bebe, pupici la burtica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anny spune:

Fetelor,

Cezara este adepta nasterii normale, dar daca sunt probleme stati linistite ca nu va lasa fara cezariana. Eu am fost la ea de 2 ori pana acum dar mi-a lasat cea mai buna impresie pe care am putut-o avea vreodata de un medic.
Intr-adevar este bine sa discutati si daca veti naste sau nu cu ea ....ca de, e normal ca omul sa-si mai ia si concediu. Ideal, din punctul nostru de vedere, ar trebui ca ea sa nu isi mai ia concediu niciodata, dar sa fim constiente ca e imposibil.

Va pup

Mergi la inceput