credit pt locuinta

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns floarea de colt spune:

amaya...nu locuim cu parintii...deci nu se pot lua in calcul veniturile lor...nu prea stiu la ce se refera veniturile neconventionale..pt ca..sotul meu nu lucreaza cu carte de munca sau contract civil..e vb de o echipa de particulari de amenajeri interioare deci...nu avem la mana nimic care sa dem.veniturile aduse de el...



nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deanny spune:

Floarea de colt, din cate stiu eu, mai nou, bancile raporteaza creditele la biroul de credite in aceeasi zi, deci trebuie o sincronizare perfecta; inainte mergea, dar acum nu sunt sigura, poate te ajuta cineva care a facut lucrul asta de curand.
Succes,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliann spune:

Floarea de colt, ca sa imprumuti o suma cat mai mare, trebuie ca perioada de imprumut sa fie cat mai mare, din ce sapaturi am facut eu, banca romaneASca da pe max 30 ani, asadar, si suma pe care ti-o dau ei creste. inconvenientul este ca dobanda e mai mare, dar ... nu asta conteaza acum, nu?ci banii pe care vrei sa-i obtii.
noi o sa luam creditul de la alpha bank (am aflat din aceasta discutie de la andora) intrucat fata de bcr noua ne dau cu 3000 euro mai mult fata de bcr, iar rata este si mai mica.
ce pot sa-ti spun este ca la 19 mil iti da 25 mii euro pe 25 ani.
asa ca du=te si intreaba.
si intradevar si noi avem prieteni care au constituit avansul pt locuinta dintr-un imprumut pt nevoi personale.
succes

Lili si Serban (17 iunie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floarea de colt spune:

lilian merci pt rapsuns....serban il va chema si pe viitorul nostru baietel...:) sa iti traiasca puiutul...si multa bafta cu creditul...
probabil...ca o sa iau la rand toate bancile existente la ora asta in suceava....pt ca sunt unele cum e alfa bank care nu au inca sucursale aici...o sa incercam toate variantele..si in fct.de banii pe care mii dau si de rate o sa alegem in final...
mutumesc tuturor pt raspunsuri si mai asteptam idei..sfaturi...
sarbatori frumoase!!!

nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliann spune:

multumesc si iti doresc sarcina si nastere usoara
da, asa e cel mai bine sa te duci la absolut toate bancile si sa-i intrebi la veniturile voastre ce suma va da
bafta multa

Lili si Serban (17 iunie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliann spune:

pt cine este interesat/a, banca ABN AMRO cumuleaza si indemnizatia (de fapt, dintre indemnizatie si salariu ia suma cea mai mica) la salariul sotului pt obt. credit ipotecar.
ei dau credit ipotecar de 1 luna si plus ca ia in considerare salariul din adeverinta (adica salariu + sporuri + prime etc) si se face o medie din ultimele 3 luni.
asa ca eu sunt superincantata.

Lili si Serban (17 iunie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moana spune:

dar la cec ati incercat? caci atunci cand am intrebat eu (acum vreo 2 luni) dadeau sume maricele.

oana

Mergi la inceput