credit pt locuinta

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Am intrat eu la ei pe site acum un an si cand m-am dus la banca mi-au spus altceva aia de la BCR, de ats ava intrebam cazuri practice.merci de raspunsuri.

Cait
Home is where heart is...my heart is far away from here..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Cait, suma despre care ti-am spus mai sus este corecta si reala in cazul unei anumite banci. La alte banci nu stiu sigur, din cauza aceasta am specificat "(dar depinde si de banca, dobanzi, comisioane, etc)", iar calculatoarele de pe net sunt pur orientative, dar de cele mai multe ori rezultatele nu sunt cele reale.

Oana si bebe Andrei (18.02.2005)
Poze cu minunea mica, Andrei
www.desprecopii.com/forum/classDetail.asp?id=2763" target="_blank">Cu ce se ocupa sotul meu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Mai NU SE POATE? Nu stiu ce s-a-ntamplat, nu se poate sa fi "gresit" prin eu stiu ce minune persoana care ne-a incheiat contractul, fiindca la semnat am stat aproape 2h cu copilul la sediul lor... Nu se poate...
Oare conteaza ca lucrez la stat?!!? Nu-mi dau seama, dar te rog chiar sa-mi scrii pe Messenger sa vorbim , nu inteleg ce s-a-ntamplat... In adeverinta de salariu intr-adevar parca nu scria nimic de CIC , era doar trecuta indemnizatia pe post de salariu pe ultimele 12 luni. Te pup... si chiar nu inteleg...

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

In adeverninta de salariu mi-a scris contabila veniturile pe ultimele 3 luni, adica 783 ron, si undeva a scris ca sunt in CIC... nu mai stiu exact unde... Nu era un loc special pentru asta, insa aia de la banca mi-a explicat unde sa treaca... Numai din adeverinta aia reiese ca sunt in CIC. In cartea de munca nu vor sa treaca alea de la fortele de munca pt. ca, zic ele, banii asti sunt pt. bb, de parca noi, mamicile traim cu aer ... ca sa nu vor sa facem credite in perioada asta... Le-am explicat celor de la banca treaba asta, ca imi cerusera initial sa fie trecut si in cartea de munca... si au spus ca merge si fara... Eu am putut sa fac credit (nu este pt. locuinta) doar pe perioada cat este CIC-ul... Poate daca il face sotul si se adauga si venitul tau este alta treaba...

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Alex are nevoie de ajutorul nostru!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62864" target="_blank">Bazar pentru Alex


Eliana si Elena – 23 octombrie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Raspund aici pentru Floare de colt. Eu am luat in iulie credit imobiliar (nu ipotecar) de la BCR, 12500 euro la un salariu de 8 milioane. Numai ca mi s-a luat in calcul pentru rata, 50% din salariu, ceea ce acum nu stiu daca mai este valabil.

http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floarea de colt spune:

buna tuturor..multumesc frumos de raspuns cata si leti.si alma..
am intrebat la bcr chiar ieri..si intr=-adevar venitul nostru este cam micut..pt ca la ei 1000 ron imi pot da vreo 10600 eur.simplu..dar nu de ajuns...prin urmare...slabe sanse...
prob. este ca acest venit net este doar al meu..sotul nu lucr. cu carte de munca..desi la negru are si el aceasi venit...dar nu ne ajuta cu nimic la banca treaba asta..
asa ca...ne-am gandit la urm.chestie..facem un credit pt nevoi pers. care ar putea fi in jur de 4000 eur la venitul nostru..si mai facem in acelasi timp un credit imobiliar...care am vrea sa fie undeva la vreo 12 mii eur...dar nu stiu la ce banca as putea lua aceasta suma ..bcr-ul iese din calcul ...imi dau prea putin 10600 eur...
a mai facut cineva asa ceva??
si ce banci dau sume mai mari totusi...
pupic..si merci de ideii...


nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

floarea de colt daca faci un credit sa zicem cel pentru nevoi personale, la al doilea credit se va lua in calcul rata de la primul... se v-a scadea din venituri si in functie de cat iti ramane vor calcula celalalt credit. Exista baze de date si chiar daca nu faci ambele credite la aceiasi banca sau daca nu le spui ca mai ai uncredit, tot au cum sa verifice.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Alex are nevoie de ajutorul nostru!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62864" target="_blank">Bazar pentru Alex


Eliana si Elena – 23 octombrie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floarea de colt spune:

merci ely de raspuns...eu am inteles ca ...ai o perd. de gratie de cam 2 sapt in care poti contracta ambele cre4dite..adica ...bancile raporteaza creditele pe care le au la un birou de credite..care este ca o baza de date pt toate bancile acolo ei verifica daca mai ai sau nu alte credite...deci daca faci ambele credite cam in acelasi timp..nu e posibil sa te gaseasca..am inteles ca au fost pers.care au luat un credit pt nevoi pers.ca sa il constiuie avans pt un credit imobiliar..ambele crecite facute cam in aceasi perd. de timp;...deci se poate..sau cel putin asa am inteles eu...
poate sunt pers. care au procedat asa..pe dc..
asteptma sfaturi..

nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

floarea de colt, stati cumva cu parintii? te intreb fiindca, daca raspunsul este pozitiv, mai aveti si o alta varianta.

Oana si bebe Andrei (18.02.2005)
Poze cu minunea mica, Andrei
www.desprecopii.com/forum/classDetail.asp?id=2763" target="_blank">Cu ce se ocupa sotul meu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nana_sim spune:

Eu am luat credit de la Domenia Credit, 22.000 euro pe 15 ani cu rata de 170 euro / luna. La calcularea veniturilor mi-au luat in considerare, pe langa salariu, si veniturile din dividende si diverse alte contracte civile.
Ei iau in considerare si venituri "neconventionale" si pe ale partenerului de viata cu care nu esti casatorit. Acelasi lucru se practica si la ING. Desigur, pun cateva procente la dobanda fata de bancile traditionale!

Mergi la inceput