Tarif dr. Poiana Nicolae de la Polizu: 200 USD

Tarif dr. Poiana Nicolae de la Polizu: 200 USD | Autor: marene

Link direct la acest mesaj

Asta ca sa va duceti pregatite dragele mele, in caz ca o sa nasteti cu dansul. I s-a dat 100 USD, insa a doua zi a abordat-o pe proaspata mamica si i-a spus ca el are tarif de 200 USD, nu 100 cum ii daduse sotul acesteia.

Aaaaa...si am uitat sa va spun: mamica s-a internat la ora 22.00 cand deja incepusera contractiile, iar el a venit la 8.00 (la program normal de lucru). Binenteles ca mamica a nascut la 8.30 ca sa aiba motiv sa cotizeze, nu????

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

Beeei da scump ii nenea doctoru ista! Vorbesti de nastere sau de cezariana? Mama mamii lui! Sanatate proaspetei mamici si refacere usoara. Si crestere usoara la bebelic!

Dana
And, yes, I am a blonde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobita spune:

Mai ce scirbos a ajuns Poiana, e medic bun nu zic, dar .....
O colega a anscut cu el in 1997 si a avut numai cuvinte de lauda si nici nu i-a impus o anumita suma.
Cred ca s-a ajuns domn doctor.

Sa fim fericite
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=224&cid=229

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaM spune:

In drumul meu pentru a gasi dr pt cezariana, am dat si de acest domn doctor Poiana, care afland ca vreau sa fac cezariana la cerere, neavand nici o baza reala...mi-a spus ca ma costa intre 350 -400 USD,si asta se intampla in 2001.
Va pup...

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana904 spune:

400$?? Bai, astia au innebunit de tot!!Eu am dat in 2001 150$ ptr. cezariana (ce-i drept programata) la dr. Constantinescu la Municipal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adi spune:

Buna!
Si eu tot la Polizu voi naste, daca imi ajuta Dumnezeu, dar cu dr Branescu. Stie cineva cam ce tarife are? Mi-e mi-a lasat o impresie buna ca medic, dar as mai vrea si alta opinie. La consultatie ii dau 300.000.
Oricum pretul acestui medic Poiana este iesit din comun.

Multumesc, Adina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaM spune:

Pai draga Diana..eu tot la Municipal am ajuns La D-na Dr. Rosca Carmen..careia i-am dat 100 USD...si tot pt cezariana la cerere..
va pup

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petruta spune:

Hai ca s-au porcit unii . Ce daca sunt buni!? Bun simt au? Cu ce sunt mai deosebiti?! Si eu am nascut la Filantropia cu medic bun, sef sectie, dar nu a fost nesimtit, a roit pe linga mine trei zile inainte si alte trei dupa nastere, cit i-am dat ( plata dupa nastere) anul trecut a fost multumit si am vazut ca acorda aceeasi atentie si la altele care au dat mai putin, cit si-au permis . O prietena a mea care a nascut cu el l-a platit dupa externare ca atunci a avut bani si nu s-a suparat.
Sanatate

Petruta &bb Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bettina spune:

Mai sa fie.........si eu tot nu pricep de ce se vaita " doctorii" de salariu......la asa o spaga...........
Nu mai am cuvinte.........

Copilul e ca si copacul, cand de mic se stramba, anevoie se mai indreapta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela P spune:

Mai fetelor, eu ma ingrozesc de-a dreptul cand vad atata spaga si nesimtire la doctorii, asistentele din Romania. Pai pe voi va costa mai mult sa aveti un copil decat ne costa pe noi aici, si asta incepand de la vizitele medicale pe timpul sarcinii, nastere, postpartum , pana la accesorii si produse pt copii. E tare nedrept.

Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marene spune:

Nasterea a fost normala, fara complicatii, foarte usoara......de aceea v-am spus ca Poiana a venit la 8.00 si ea a nascut la 8.30.

ceea ce m-a frapat pe mine a fost tupeul maxim pe care l-a avut sa mearga la tipa la cateva ore de la nastere (era capiata saraca, nici nu stia pe ce lume se afla) si sa-i spuna ca sa mai aduca sotul 100 USD de acasa. E drept ca e un medic bun, nimic de zis, iar proaspata mamica a stat intr-o rezerva singura, dar chiar daca platea rezerva tot nu ajungea la fabuloasa suma de 3.3 mil. lei, fiindca a stat numai 3 zile.

Mergi la inceput