Tarif dr. Poiana Nicolae de la Polizu: 200 USD

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Garofitza spune:

Cum am mai spus spus-o odata: Unde esti tu Tepes Doamne!!!
Va trebui sa treaca multa, multa, apa pe Dambovita, si cum se spune ca: Pestele de la cap se impute, totul ar trebui schimbat acolo, incepand cu undeva sus, sus si ras pana la ultimu.
Cum sa fiu nascuta de cateva ore si sa vina doctoru' cu milogu? Strigator la cer, nu alta. Dar femeile, saracele ce-s ele de vina ca trebe sa stea la mana doctorului/asistentelor/portalului/femeii de serviciu? Of, doamne!


Garo

Sanatate, ca-i mai buna ca toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginutaC spune:

asa e peste tot.Si in Ploiesti e la fel.Eu am nascut in 2001.In timpul sarcinii am mers la o doctorita la cabinet particular:plata la fiecare consultatie(+foarte multe mamici la rind),am fost programata pt cezariana(sarcina pelviana)la o anumita data.Bineinteles ca membranele s-au rupt cu2(doua)saptamini mai devreme,la ora21.30 imediat ce am ajuns acasa de la doctor.Am sunat,mi-a spus ca mai are pacienti si nu poate sa plece,sa merg la spital ca poate cine stie ajunge si ea.Am ajuns la spital,emotii si pe capul meu si pe al sotului.Dr-ita nu a venit,cea care era de garda nu vroia operatie,eu vroiam sa plec acasa.Pina la urma am intrat in operatie pe la 23.15 la care unul din dr(au fost 2)a spus:"pai ce asta e ora de operat?".Plus ca la maternitatea de aici se plateste si anestezistul,se platesc si asistentele din sala de operatie,apoi asistentele de la reanimare+cele de la salon.Eu m-am suparat pe doctorita care m-a operat(au fost o+un dr la operatie,dar ea a venit apoi in control)si i-am redus bugetul din plic.Avantajul meu ca nu am apucat sa dau banii inainte.am cheltuit atunci aproape 5mil lei,bani care ar fi fost utili pt bb Tot atunci i-am zis sotului meu ca daca mai vrea un bb sa il nasca el.Acum dupa doi ani totEU stept sa imi fac testul barza.Si daca iese + atunci ne punem pe strins bani.Ca daca nu.......
Sper sa nu va fi plictisit,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Scuze, Ginuta, ca te intreb, dar si eu sunt tot din Ploiesti si am nascut tot prin cezariana (la cerere)de doua ori, cu D-na dr. Cernat si am fost f.f.multumita. Imi poti spune cine e dr. care ti-a facut aceasta figura? De curiozitate... Si cine te-a operat pana la urma?

Va pup, Laura

Laura si bebitele: Bianca (3 ani si 11 luni) si Ramona (10 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elsa_ro spune:

Dragele mele dar ce ziceti voi ca dr.Poiana i-a cerut unei prietene suma de 100 $ pentru o cauterizare( avea o rana pe col)operatie ce a durat nici mai mult nici mai putin de 20 min.Ii pusese in plic 1 mil. si a intrebat-o daca a pus 100$.Cind a auzit ca nu, i-a spus sa nu-si faca probleme ...aduce restul data viitoare cind vine la control.Penal, nu????A fost primul doctor de care l-am auzit ca cere si nu se multumeste cu cei dai!Rusine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banti spune:

[size=1][green]Dragele mele, eu sint una din pacientele conf. Poiana de la Polizu, ca am nascut cu el in mai 1999, ca auzisem ca e foarte bun, si chiar este si nu ma pot plinge ca nu am fost tratata bine, ca el este si seful sectei de obst-gin la Polizu. Inainte nu era asa ciubucar, dar a devenit prea din cale afara. Sotului meu i-a spus ca tariful lui este 150 de dolari pt nastere normala, ca nu stiu ce mare chestie
mi-a facut ele, adica a scos-o pe fetita cu forcepsul ca sa iasa mai repede, "sa nu ma mai chinui inca o ora" cum zicea el, fara nici o problema e adevarat, si asta m-a bucurat. Banii a spus ca pot sa-i dau si la curusl zilei in lei, auziti ce tupeu!!Mi-e imi este tare simpatic, dar a intrecut de mult masura. Prin urmare la a doua nastere m-am dus la dr Lemnete, care nu cere nici bani, si are si un sulfet mare. Fiti deci avizate in caz ca mergeti la Polizu, sa nu intrati pe mina lui Poiana ca e jale, dar e drept ca e medic bun.[/green][/size=1]

Ioana

Mergi la inceput