Ce barbat bun am!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

quote:
Originally posted by klavier

[quote]Initial creeata de sorana

Vreau sa ma laud cu el - ca sunt f. mandra.

ehe, pai inseamna ca al meu e tezaur de stat!

e la fel de priceput cu Adriana cum sunt eu, o schimba, o hraneste, o imbaiaza, o plimba, o culca (aici sunt totusi mai tare decat el... la mine nu plange si adoarme singura, la el plange ca sa o ia langa el in pat si adorm amandoi), o duce la piscina etc etc

sunt chiar un caz singular?

Adriana




Ai vostri sunt incepatori fata de al meu!
Lasand la o parte faptul ca tine toata gospodaria( gatit, spalat, la curatenie avem o femeie), cand am nascut ai mei erau plecati din tara si mi-a facut toate supele si ceaiurile posibile, venea de 3 ori pe zi la spital.Primele 3 saptamani el a facut baita Sofiei, o adormea la el pe burta ca sa ma odihnesc eu in alta camera, o spala si o imbraca, mi-o punea la san( eu am avut cezariana si prima saptamana nu prea ma miscam repede)
Acum eu sunt in anul 5, am de compus o groaza, plus ca in sesiune am avut 10 examene!
Ce credeti ca a facut sotul? A preluat-o de la A la Z mai putin alptatul ca sa pot eu studia la pian si compune, ca de invatat invatam cand dormea ea.Si acum o duce la plimbare si o ingrijeste de cate ori il rog. Principiul lui e ca eu am nevoie de ajutor mai mult ca el, ca sa-mi termin cu bine facultatea.
Ce parere aveti de minunea mea?

Sabina & Sofia Galagia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cspeana spune:

ehhe dar ce sa mai zic de al meu ca noi nu avem aici pe nimeni sa stea cu ele asa ca ne descurcam amandoi sotul meu le i-a pe fete cea mare are 2 si 6 luni si cea mica 7 luni si se duce cu ele unde are de mers si cu vanul si mie imi lasa masina rosie hi hi .... si ma duc singura si ma mai..... relaxez am un sot fetelor ca daca lumea intreaga as fi cautat nu as fi gasit pot sa zic ca am un sot si tatios superrr model si este diferenta intre noi de 10 anieu am 24 si el 34 asa ca sa o tina tot asa nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginutaC spune:

Sa fiti fericite.
Si sotul meu sta cu fata-atunci cind nu are incotro;
Si sotul meu o schimba,acum o pune pe olita-cind nu are incotro;
Si sotul meu ii da sa manince,dar doar o lingurita pt ca "de la el nu vrea".
In schimb ii place sa o culce pt ca amindoi adorm foarte repede.
Iar pentru al doilea copil i-am spus ca fac hirtie prin notariat.Si atunci sigur nu mai are incotro.
Dar eu il iubesc si asa chiar daca o sa ramin cu scrisul.
Si sa ne traiasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izu spune:

Cred ca sot ca al meu nu mai exista.Cand fetita mea a implinit 6 luni (acum are 2 ani si 2 luni), eu am fost nevoita sa incep serviciul iar sotul meu a fost nevoit sa stea cu fetita.Ei... ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Pai sotul meu e profesor si are ore de 2 ori pe sapt., in rest sta cu Sofia si eu imi vad de treburi.In plus, el face de mancare si spala rufele.Mereu!!!Asa ca ...v-am luat!

Sabina & Sofia Galagia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Fetelor, sa va traiasca sotii si bebeii si sa ma laud si io cu al meu chiar daca nu avem un bebe inca. Al meu gateste mai bine decat soacra-mea, imi aduce si mancarea in pat daca am chef, ii place sa mearga la cumparaturi are rabdare si gusturi bune, io nu am nici una nici alta, ma rasfata, e un sot si un om minunat, ma gandesc ca atunci cand o sa avem un o sa fie si mai si.
Multi pupici si cate o pentru voi.
Oana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzulica spune:

[blue]Nici noi nu avem bb inca , dar el are dintr-un mariaj anterior si desi stiu cat de bine isi intra in rol , de-abia astept sa-l "testez" ! Multa bafta , Oana ![/blue]

Mergi la inceput