Dr Alexandru BADIU - vreau sa stiu...

Dr Alexandru BADIU - vreau sa stiu... | Autor: danat

Link direct la acest mesaj

Cat mai multe!
Eu abia l-am cunoscut, mi-a placut la prima impresie, dar as vrea sa stiu cum se desfasoara relatiile/ consultatiile cu dinsul.
Cat mai multe detalii, cu atit mai bine!
Multumesc fetelor care ma vor ajuta!

danat

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

O colega de a mea a nascut in decembrie cu dansul prin cezariana si a fost foarte multumita. Un lucru foarte bun: i-a dat numarul de mobil si l-a putu suna l orice ora. Si i-a raspuns la toate intrebarile. A venit la vizita i fiecare zi si totul a decurs normal. A fost foarte multumita colega mea. Am inteles insa ca ii dadeau spaga si la consultatiile de la CMU.



Ana Maria

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadyCM spune:

Am si eu o prietena care a fost urmarita de dansul si din cate stiu era foarte multumita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floare de Colt spune:

Draga Danuta,

Domnul doctor Alexandru Badiu de la Municipal, a fost medicul care m-a monitorizat pe toata perioada sarcinii(sarcina cu probleme) si cu care am si nascut acum 4 ani.
Pe forumul vechi a mai fost un subiect pe aceasta tema si au fost si pareri pozitive, dar si negative.
In ceea ce ma priveste, am numai cuvinte de lauda. Este unul dintre oamenii de care imi amintesc cu placere si cu adanca recunostinta.
Mi-a dat si numarul de telefon mobil, ca sa-l pot suna la orice ora.
Intotdeauna a fost dragut, amabil si rabdator si mi-a raspuns la toate intrebarile intr-o maniera care ma facea sa nu ma sfiesc si sa-mi clarific toate nelamuririle.
M-a ajutat in multe probleme, inclusiv dupa ce s-a nascut fetita mea, intr-o problema care tinea de pediatrie si nu de ginecologie.
Nu mi-a cerut niciodata nimic, iar dupa ce am nascut a refuzat banii pe care a vrut sotul meu sa-i dea, dar pe care a reusit pana la urma (sotul meu) sa ii bage in buzunarul de la halat.
Cand a inceput travaliul si l-am sunat si i-am spus cum ma simt, mi-a spus sa vin imediat la spital pentru ca o sa nasc. Era la policlinica cu plata, avea consulatii, dar mi-a spus ca o sa vina imediat. A ajuns la spital in acelasi timp cu mine; ne-am intalnit la intrare. A mers cu mine la internari, m-a consultat, m-a instalat apoi in camera de travaliu si mi-a spus ca o sa nasc spre dimineata. Era ora 19.30. M-a lasat in grija personalului de garda. El nefiind de garda a plecat acasa, dar le-a rugat pe doamnele respective sa-l sune imediat daca apare vreo modificare. Modificarea a aparut surprinzator de repede, deoarece eu am facut niste exercitii pentru dilatarea colului si m-am dilatat mult mai repede decat credeau toti cei de acolo. Mi-au verificat dilatatia si l-au sunat urgent pe doctor. In timp ce ma conduceau spre sala de nasteri a ajuns si el si la ora 3.24 de minute am nascut.
O sa povestesc mai multe la "Nasterea pe glob".

Eu zic sa ai incredere in el si sa-l intrebi tot ceea ce te framanta.

Te pup cu drag,
Camelia

Deschide poarta sufletului si vezi in tot ce te inconjoara splendoarea lui Dumnezeu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca spune:

Am fost si eu in primele luni de sarcina la doctorul Badiu la CMU dupa care am renuntat. Consultatiile au constat in a-mi da de facut o tona de analize care au costat vreo 2.000.000 de lei (analize care in Romania nu se fac gratuit) si ceea ce m-a determinat, pe mine, sa renunt a fost faptul ca mi-a dat tratament cu antibiotice, la care s-a adaugat si pretul destul de piperat al consultatiei. (400.000)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

quote:
Originally posted by ilinca

Am fost si eu in primele luni de sarcina la doctorul Badiu la CMU dupa care am renuntat. Consultatiile au constat in a-mi da de facut o tona de analize care au costat vreo 2.000.000 de lei (analize care in Romania nu se fac gratuit) si ceea ce m-a determinat, pe mine, sa renunt a fost faptul ca mi-a dat tratament cu antibiotice, la care s-a adaugat si pretul destul de piperat al consultatiei. (400.000)

ilinca


Intr-adevar, prima consultatie atat costa, dar dupa aia e 200000 de mii. Dar nu i-am dat nici un ban in plus. Mie mi-a placut de el, imi raspundea si la cele mai stupide intrebari.Te pune sa faci analize pt. asa trebuie, eu am avut primele 3 luni de sarcina in Germ,ania, inde mi-au facut gratis( de fapt plateam 50 de euro asigurare!) un milion de analize.E foarte dragut si binevoitor! Si m-a sfatuit si in legatura cu Bebe!


Sabina & Sofia Galagia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Haide fetelooor! Devin pe zi ce trece mai interesata si as vrea sa imi povestiti din experientele voastre cu dl dr Badiu.
Merci!

danat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendraghici spune:

Buna! Eu si doua prietene bune mergem la Dr. Badiu din 1991 si niciodata nu am avut ce sa-i reprosam. Ele au nascut amandoua cu dansul si au fost SUPER multumite. Eu, ce-i drept nu m-am mai dus de vreo 3 ani la el (din cauza programului meu f. incarcat si a distantei pana la spital) dar prietenele mele spun ca nu s-a schimbat absolut deloc, adica se ocupa cu aceeasi atentie de toate pacientele si nu conditioneaza actul medical de bani sau alte foloase. Eu sunt acum insarcinata si, desigur, ma voi duce la dansul. Am facut deja programarea la Centrul Medical Unirea pentru prima consultatie si sper ca totul sa fie bine, sa fie asa cum il stiu eu, ca altfel.... SANATATE SI SA AUZIM DE BINE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

Eu nu am o parere buna despre el, cum am mai spus aici pe forum, pt ca nasa mea a pierdut o sarcina cu el. A vazut-o in sapt 12 si a zis ca totul e perfect si la 3-4 zile a pierdut sarcina care era oprita in evolutie de cel putin o sapt. Va las pe voi sa judecati... Si la spital a lasat-o cateva ore pana a chiuretat-o, cu dureri mari... No comment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_ spune:

Eu voi naste cu el peste 2-3 saptamini, astept cu nerabdare... Doctorul s-a purtat super ok pina acum, am fost la consultatii doar la CMU, unde intr-adevar consultatia e 400,000 la inceput si 200,000 apoi, eu i-am dat mereu si plic suplimentar, dar senzatia mea e ca s-ar purta la fel de bine si fara. Nu am avut probleme, de cite ori l-am sunat la CMU cind stiam ca are consultatii a stat de vorba cu mine, numarul de mobil mi l-a dat dar pina acum n-am avut nevoie sa il folosesc. Mie mi se pare foarte degajat, dar cum eu ma iau uneori prea in serios de cind sint insarcinata, imi face bine atitudinea lui sigura si relaxata. Cam atit, va povestesc mai multe dupa ce nasc, ca atunci e hopul cel mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Draga Andra, ai hotarit cu el cum vei naste? Cuma decurs sarcina? inteleg ca bine, fara probleme! Baietel, fetitza?
Astept cu mare interes povestirile despre nastere! Sa dea Dumnezeu sa iti fie usor si sa ai un copil sanatos si voinic!

danat

Mergi la inceput