Dr Alexandru BADIU - vreau sa stiu...

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bobita spune:

Stiri despre Badiu de ultima ora
- la fiecare consult 1 milion lei
- la nastere normala 150 $ sau E
Si daca respecti asta e SUPERRRRR.

Sa fim fericite
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=224&cid=229

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana904 spune:

Va cer si eu un sfat. Mi-a fost recomandat dr. Badiu, inteleg de la voi ca ar fi bine sa-i dau si un plic chiar daca merg la cabinet particular. Cam cit ar trebui sa fie in plic avind in vedere ca ma duc doar pentru un control de rutina, nimic deosebit..`Nu se pune problema de nascut. Sincera sa fiu 1 milion mi se pare cam prea mult. Voi ce parere aveti? Eu nu prea mai sint in tema, n-am mai fost la ginecolog de cind am nascut (rusine sa-mi fie!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Draga mea Bobitza, stirile tale nu stiu de unde provin, dar iti spun sigur ca sunt eronate! Eu merg lunar la el la consultatie si iti spun sigur ca nu cotizez cu atita, iar el se poarta f bine de fiecare data!
Ai fost TU la el de stii? Ca gura lumii........

danat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana75 spune:

SI eu am nascut cu dr. Alexandru Badiu in urma cu 1 an si 8 luni... un superb baietel. La sf. lunii noiembrie, urmeaza sa nasc al 2-lea bebe (si ne oprim aici) :)) Este un dr. super. De cate ori am fost la consulatii (fie ca erau la CMU, fie ca era chiar cand era de garda la sp. Universitar), nu i-am dat NIMIC. I-am dat doar la nastere 5 milioane lei (am nascut prin cezariana)... si chiar si pe acestia ia acceptat foarte greu. Este un dr. super... l-am deranjat la orice ora... chiar cand era si in sala de operatii, imi raspundea o asistenta si dansa era intermediara discutiei noastre :) Am citit si eu pe acest site pareri si contra... dar 99,99% este ok cu acest dr. Sanatate multa. Pa pa :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_ spune:

Dana,
eu vreau sa nasc normal, poimiine ma duc la control si o sa am si rezultatele la analizele de secretie/ col unde sper sa nu fie probleme care sa indice spre o cezariana. Si este baietel, si e cuminte si foarte dragut!!! (normal...)
Eu la fiecare consultatie i-am dat cite 500,000, mai putin la prima cind i-am dat 1 milion, cind nu stiam prea bine ce presupune controlul lunar in sarcina si cind vroiam sa fiu sigura ca voi putea naste cu el - apoi mi-am dat seama ca e exagerat, si 500,000 mi s-a parut ok, ca un acont ptr nastere ptr ca ti-am spus deja probleme n-au fost, chiar nu m-a suit pe masa decit acum la sfirsitul sarcinii.
In rest, mai multe amanunte dupa...
pup u,
Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Repet, eu nu i-am dat ABSOLUT NIMIC pana dupa operatie si s-a purtat extraordinar! La spital venea de 2 ori pe zi sa ma vada si sa ma sfatuiasca, plus ca l-am sunat de cate ori am avut nevoie! Eu eram si cea mica si rasfatata, e-adevarat, eram cea mai tanara a lui anul trecut!!!!
Va pup si aveti incredere! Si daca nu aveti mai bine schimbati medicul, linistea voastra e cea mai importanta!

Sabina & Sofia Galagia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Multumesc fetelor dragutzelor pentru raspunsuri! Asta nu inseamna ca nu mai astept in continuare orice amanunte...
Asa cum ati spus multe si mie mi-a factu impresia ca nu este o conditie sa-i dai ceva ca sa fie om, ci el este serviabil si atent in orice conditii cu pacientele lui. Chiar daca uneori este mai concis si mai grabit ca il asteapta o gravidutza in travaliu la spital...tot una de-a noastra este nu?!??!
Pe mine m-a impresionat in mod deosebit cind am fost la CMU in Vinerea Mare: dr Badiu avea consultatii si tocmai ii dadusera tzeapa cateva paciente care probabil erau mai ocupate cu cozonacii, el patrula pe hol nerabdator sa ii vina restul de paciente programate, caci IAR era asteptat la spital de o viitoare mamica si ne-am apucat sa discutam diverse si atat de mult mi-a placut cum povestea cati bei i s-au nascut in acea saptamana la spital, aproape ca nu mai erau paturi pentru atatia bbei! Si dr Badiu avea un zambet si o stralucire asa frumoasa in oki, de parca toti erau un pic si ai lui...si tot atunci am mai vazut cateva cupluri care venisera special sa-i aduca un cadou, o atentie, de placere (caci erau deja parintzi cu bbele acasa)!
Apropos, zicea ca s-au nascut inainte de Paste atatia bbei caci sunt urmarile concediului din iulie-august trecute , si cica la fel va mai fi un val ca urmare a vacantei prelungite de sarbatori care a fost la sfarsitul lui 2002. By the way, asta o simt pe propria pele

danat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Asa e Danutzo, e foarte sufletist.Data trecuta cand am fost la control m-a luat repede repede, ca ...Doamna are bebe acasa! Si m-a intrebat cand o s-o mai vada pe cea mica, daca e laptic destul, etc...Sigur, e politetea normala de fapt, insa e atat de rara incat o marim cu lupa...

Sabina & Sofia Galagia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buldan Maria spune:

Si eu am nascut cu dr Badiu in februarie.Mi-a fost recomandat de o prietena si ea tot dr la mun dar pt faptul ca era si ea insarcinata nu m-a putut supraveghea.Cu dr Badiu m-am inteles foarte bine inca de la prima consultatie care a avut loc in Ambulatoriu si unde nu i-am dat nimic dupa care am fost la CMU unde consultatia era 200 si lui ii dadeam inca pe atat. La nastere sotul meu i-a dat 150$.Dar nu asta conteaza ci faptul ca este un adevarat om.Fetita mea la nastere a fost ok a avut 10 pe apgar,am nascut dimineata si dupa amiaza eram in salon cu ea.Totul a fost bine si frumos pana a doua zi de dimineata cand a venit o cretina de pediatra care mi-a spus din prima "Asta e tahicardica si are malformatie de cord" dupa care a plecat cu aia mica. Pana am reusit sa ma dau jos din pat (stiti ce inseamna o nastere normala) dr disparuse cu aia mica. Cand am iesit din holul cu saloana am dat nas in nas cu Badiu care cand m-a vazut plangand m-a trimis inapoi in pat si mi-a spus ca se intereseaza el de aia mica.Vreau sa va spun ca urmatoarele 2 zile cat a rezistat aia mica la terapie intensiva numai dr Badiu imi spunea ca se intampla cu aia mica,el a adus echipa de cardiologi,el s-a interesat de absolut totul.Il simteam foarte afectat de tot ceea ce se intampla si de asemenea foarte apropiat de noi.Dupa ce a decedat Maria Andreea (tot la sfatul lui am chemat preotul sa o boteze) tot el a fost cel care ne-a ajutat cu toate formele. Din punctul meu de vedere este un doctor foarte bun dar peste asta este un OM deosebit.Normal cred ca el trebuia sa-si vada de ale lui mai ales ca eu din punct de vedere fizic eram ok. Greseala a fost a ecografistului care nu a vazut ca puiul meu avea 2 camere la inimioara in loc de 4.
Sper ca nimeni din lumea asta sa nu mai treaca prin ce am trecut eu si sotul meu.
Oricum pe Dr Badiu nu am de gand sa-l schimb

Mergi la inceput