pt. fetele ce vor sa se ingrase

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Mai fetelor, sunt f suparata.....dupa ce am tinut 3 luni tratamentul, la 2 sapt sa zic de la incetare nu mi-a mai fost foame ca inainte, nu m-am mai indopat non-stop, a scazut pofta simtitor. Ok am zis, asta e. Mi-a fost insa rau de la burta cateva zile, o greata toatala, niste dureri care nu trec, ma rog, o stare genarala proasta si in doar cateva zile bruma de vreo 3-4 kile pusa cu greu s-a dus naibii. De abia facusem si eu un pic de burtica, imi luasem niste blugi draguti care acum vin ca naiba, parca nici fund nu mai am.
Eu slabesc in cateva zle cati altii in cativa ani, mor de oftica.
Ma gandesc s areaiu peritolul dar li-e ca imi fac tandari ficatul. Nu stiu ce sa mai fac !

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

si eu sunt la fel.
eu fac tratamentu de o luna si am pus doar 1 kg,nu are acelasi efect ca data recuta,probabil ca nu il fac cu glutamag +b6 pentru ca nu se mai gaseste


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

crinutz,m-am uitat in pozele tale si chiar nu inteleg de ce vrei sa te ingrasi?

pai eu nu am pustat in viata mea pantaloni scurti pentru ca am intr-adevar bete,fuste scurte port doar iarna la cizma lunga.

tu ai picioare frumoase,arati ok,renunta la ideea de a te ingrasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nona_denis spune:

Of, si eu tot asa sunt. Abia daca reusesc sa pun doua kilograme, ca dupaia trebuie sa se intample ceva si se duc imediat.
Eu nu am mai inceput cu Peritolul pentru ca intre timp am avut probleme cu stomacul si cu bila. Am mai tinut si regim de radea toata lumea de mine...
Sunt slabanoaga si fara speranta de ingrasare

Mami de Denisache

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

nu-mi vine sa cred:))

exista si un astfel de subiect?

norocoaselor!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Da exista ,cred ca suntem mult mai multe decat scriu aici ...
Nicio sansa sa ma ingras nici eu ... Tot 52 kg la 1,70 ,nici din greseala un kilogram macar in plus.Degeaba bag in mine ciocolata,turta dulce,prajituri si tot ce am chef,inclusiv la miezul noptii ... Eu n-am luat peritol si nici nu iau.Dar iau cavit de vreo 2 luni incoace,desi pofta de mancare nu pot zice ca nu am tot timpul ...

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nona_denis spune:

Monica, fii fericita, pe langa mine esti grasana!
Eu am 50 kg si 1,73m.


Mami de Denisache

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

silvia_d eu nu ma simt deloc asa de norocoasa. Stii cum e sa faca toata lumea misto de tine, sa nu iti poti pune nimik pe tine ca sta ca pe gard, sa nu poti purta o cizma la moda ca sta larga, etc, etc? Nu-ti povestesc cum e cu costumul de baie si stat la mare....!!! Eu una ma stresez maxim pe chestia asta.

oana_r nu stiu ce poze ai vazut tu dar cred ca pozele insala. Crede-ma ca e nevoie. Am 1,68/69 si acum cred ca nu mai am nici 50 d ekile, nu e normal. Am picioare mult prea subtiti jos, mainile nu-ti mai zic ca sunt lungi si subtiri. Vreau si eu un fund dragut macar si soldurri retul stiu ca e mai greu. mai trebuie si un pic de sport dar n-am timp si nici chef. Eu nu am luat glutamag decat un pic la inceput apoi am luat doar peritol si a mers.

nona_denis si eu am pb cu stomacul si bila. sa fie si de la tratamentul cu peritol ??!! Ca m-au apucat chestiile astea mai rau dupa ce am terminat cu el.

In rest bafta la ingrasat !

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balaceanu_l spune:

Citat:
citat din mesajul lui Oliv

Aalexia, ma intereseaza si pe mine fff tare reteta. Tot timpul am fost slaba, ma ingrasasem cat am fost insarcinata, dar sunt 10 luni de cand alaptez, nopti nedormite, mancare cand apuc, am revenit iar la cum am fost. Multumesc!


Oliv este un tratament pt ingrasare ii spune Eqi si cerei doctorului de familie retete,gratuit, si stai linistita ca atat timp cat alaptezi o sa fi "Silueta" eu alaptez de 1 an si 2 luni si am 50 kg la 1.67m si am si servici,important e sa ai mesele regulate si sa te ti de tratament(sa nu uiti sa iei Eqi).Succes!!


AMR 1 ZILE PANA PLECAM ACASA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nona_denis spune:

Crinutz, stai linistita, nu e de la peritol. Eu nu am mai luat din iulie sau august peritol si durerile le am numai de o luna si ceva. La mine sunt de la modul dezordonat si nesanatos de a servi masa. Si drept urmare am intrat la regim si tratament, Bilicol si Nexium . De mancat ce sa iti zic, regimul il am foarte strict (de o saptamana nu-l mai tin ca m-am saturat). Nimic prajit, fara legume sau fructe crude(mere numai coapte si banane), fara carne de porc sau vita si peste gras, fara lactate fermentate, fara mezeluri, fara paine proaspata. Adica am mancat branza de vaci, cartofi fierti, pui (fara piele)fiert sau fript, lapte si am baut multe ceaiuri. Musetelul imi face bine (fara zahar ca fermenteaza).
Acum le inteleg pe fetele ce vor sa slabeasca. Foarte nasol de tinut un regim! Eu pofteam la toate alea.

Mami de Denisache

Mergi la inceput