zborul cu avionul

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sandra20 spune:

Madachan..si eu am venit aici cand aveam aproximativ 32 de sapt...si eu mi-am facut grijisi am intrebat si la compania aeriana si la eroport daca imi trebuie de la medic ceva si mi-au spus la fel..ei bine cand am plecat nu ma intrebat nimeni nimic..cate sapt am sau daca am ceva de la medic (adevarul e ca nici nu aveam burta prea mare)...sper sa nu-ti trebuiasca nici tie,in orice caz eu zic ca totusi sa-ti iei ceva de la emdic sau daca poti sa pleci acum ,mai devreme....
revenind la subiect,eu nu am avut probleme cu zborul de nici un fel si am nascut la termen un baiat sanatos si frumos...poate nevasta colegului tau avea o sarcina mai complicata si nu a fost "cu analizele la zi" de aceea nu putea sti pericolul la care se expune...cel mai bine (ca sa fi tu sigura ca nu se intampla nimic,nici tie nici bbului) e sa-ti faci analize inaintea zborului!!
multa bafta!!


http://community.webshots.com/user/sandra2o


Sa ai curajul sa spui da,sa ai curajul sa spui nu si-n fiecare clipa grea sa ai curajul sa fi tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

Multumesc mult fetelor!
Au venit rusii, asa ca deocamdata nici o problema. Drumul va fi prin octombrie. Am hotarat pana atunci sa incerc sa nu raman insarcinata. Dar daca va fi pricum ma voi duce. Este o calatorie pentru serviciu si stiti cum este, mai ales daca esti femeie... a doua oara nu te mai baga in seama daca refuzi odata.
Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madachan spune:

Si eu va multumesc! Nu este o calatorie de placere. Trebuie sa ne intoarcem acasa(se termina contractul de munca al sotului).Nu am cum sa aman...... In ziua precedenta calatoriei o sa merg la control.

in 29 saptamani ,DPN 21 Nov: EDDY
http://photos.yahoo.com/madachan2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

PT fetele care le este frica sa nu patzeasca ceva in timpul zborului.
In dotarea avionului este si o moasha, si daca situatzia se complica pilotul cere sa aterizeze pe primul aeroport disponibil si cel mai apropiat... fiecare aeroport are in dotare un spital fff bine pus la punct, deci nu va va lasa nimeni sa pieretzi pe micutz, vor face tot ce le sta in putere sa va ajute.
Sanatate si numai bine


Gabbriela & Julian web

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

fetele,

eu am zburat vara aceasta ff mult (6 zboruri in total!). am zburat Buc-Munchen si Munchen-San Francisco (12 ore) la doar 10 sapt. apoi San Francisco- Seattle la 12 sapt. apoi Seattle-Chicago (3.5 ore), Chicago-Munchen (8 ore) si Munchen-Buc la 14 sapt.

MI-A FOST CEVA TEAMA! insa dr. meu a zis ca sa incerc sa ma calmez sa ma autocontrolez (asta cit am reusit eu) si totul o sa fie bine! m-a lasat cred si fiindca sarcina nu parea sa fie cu nici o pb. Si DOamne ajuta, asa a fost! Am ajuns cu bine acasa si eu si bb, l-am vazut la echo de 14 sapt si sintem ff bine amindoi!

Bine, ca la decolare cred ca spuneam rugaciunea de 20 ori in minte si mai aveam si o acrte de rugaciuni din care mai citeam pe timpul zborului... ca sarcul sotul meu ajunsese sa invete si el cartulia mica pe dinafara... dar ce sa fac, numai asa imi mai trecea frica!

Bafta la zbor si ai incredere ca totul va fi bine!

Eu si bb (17 sat.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Eu tocmai m-am intors dintr-un concediu in Bavaria si am fost cu avionul, insarcinata fiind in sapt. 16. E drept ca zborul a fost doar in jur de 3 ore, dar nu am avut absolut nici o problema. Mi-am intrebat medicul inainte si i-am spus ca am mai zburat cu avionul si nu mi-a fost frica si nici nu am avut greturi. Pentru siguranta mi-a recomandat sa iau cu cateva zile inainte ALILESTRENOL care relaxeaza musculatura uterului, dar cum eu am oroare de inghitit medicamente, iti spun drept ca n-am luat nimic. Am ajuns in siguranta acasa si n-a fost nici o problema.
Din cate stiu eu, zborul cu avionul este contraindicat doar in ultimul trim. de sarcina si in caz de iminenta de avort, atunci cand sarcina nu este bine fixata.
Atentie insa sa nu cari bagaje, si sa ai si bagajul de mana foarte usor, ca altfel risti sa faci efort in special la urcatul bagajului pe scara avionului.
Eu zic sa-ti iei inima in dinti si zbor placut!

Mergi la inceput