BURSA PRENUMELOR !!!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

quote:
Originally posted by she_wolf
Pt. fata:
Lara Michelle A.
Antonia Celine A.
Lara-Isabel A
Sarah Isabelle A
Pt. baiat:
Patrick
Yannick

Lara este dragut, dar nu-mi prea plac celelalte nume din combinatie.


Claudia



Claudia, multu!
Intr-adevar, Isabelle si Michelle nu prea merg. Mi-au placut mie tare dar si sotul zice ca-s cam perimate iar o prietena mi-a zis ca Isabelle e un nume de alintata . Lara ne place amndurora dar tot asa mi-a zis cineva ca daca pe mine ma cheama Laura sa nu numesc fata Lara, cica ar trebui sa o las sa aiba aripi proprii,nu sa o ascund sub numele meu. Habar n-am, dar nu vreau sa domin fata, nu?

Laura www.desprecopii.com/forum/gravida.gif" border="0"> (19 saptamani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Pt. She Wolf

Teodor/Tudor, Matei, Radu, Andrei, (astea nu merg cu numele nostru..)
Alexandru (dar este prea des intalnit)- Asa e
Heinrich,
Sigmund,
Frederick




Laura www.desprecopii.com/forum/gravida.gif" border="0"> (19 saptamani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osolita spune:

Laura, ce zici de David? Eu am un vecin tare simpatic(are 3 ani) pe care-l cheama David Neuhaus si cred ca David se potriveste la fel de bine si cu numele vostru de familie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Osolita, imi place DAVID. Il avem deja la listuta. Si merge cu ..... casa veche Desi sosul o tine una si buna cu Hendrick... Mie una imi pica cam greu in gura. Ma gandesc tot la henri (frantuzesc). Dar David e frumos si merge si in Ro!


Laura www.desprecopii.com/forum/gravida.gif" border="0"> (19 saptamani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alba spune:

Laura,uite aici,ca sa nu zici,ca nu-mi "bat capul"
http://www.firstname.de/

P.S.Hendrick imi place si mie..nici David nu-i rau!

Un Craciun feeric tuturor membrilor DC !!!
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=alba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Ehehe....Laura, pe fosta sotului o chema Ada, si i-am pus acest nume fetei! Dar e alta situatia, a murit acum 7 ani, iar mama ei a dorit ca fetita noastra sa poarte si acest nume.Plus ca era si unul din numele mamei sotului, iar socrul a dorit si el "combinatia"
Sigur, s-au cam pleostit ei ca nu o strigam asa...dar s-au obisnuit! Mi se pare ca Ada-Sofia suna ...f aristocrat!Si toata lumea e multumita!
Imi pare rau ca ai resentimente fata de numele meu....dar nu ma supar! Daca m-ai cunoaste ti-ar trece pe loc!
Karl a sugerat careva? Sau....Ernest, sau....Florian( cu accent pe prima silaba, nemteste!)

Sabina & Sofia Galagia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Alba, danke pentru adresa. Intr-adevar are o cautare profesionista. Deja ma joc cu el!
Sabina ,n-am resentimente fata de numele tau, e chiar frumos, dar daca as avea fata nu i l-as pune doar din motivul spus. La voi e intr-adevar alta situatie, la noi a fost mai complicat un pic si nu s-ar cadea sa-i punem numele asta... ma intelegi . Cat despre tine stiu ca essti fata faina,abia astept sa ma sfatuiesti cu alaptarea cand va fi cazul


www.smiliegenerator.de/s21/smilies-4420.png" border="0"> 20 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ spune:

Andy,Edward
Karina,Andrada

Dana&bb Andy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celine spune:

Daca voi avea o fetita se va numi Miruna sau Ingrid.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara26 spune:

CELINE amandoua numele sunt f. frumoase .Ai putea chiar sa o botezi INGRID-MIRUNA .BY !

Mergi la inceput