Despre silueta

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irinutza spune:



Hai ca m-am mai calmat,Andreea!Multam!E simpatica comparatia cu pinguinu`!In concluzie,sper ca in citeva luni sa nu mai fiu pinguin:)
Chestia e ca nu-mi vine nici o fusta si nici o pereche de blugi!Mi-am cumparat haine de gravida,acum trebuie sa-mi cumpar haine post-gravidie!O intrebare:ai purtat burtiera ori ba si cit timp?
Cine a purtat burtiera si daca a ajutat sau nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadne spune:

si eu am reusit sa scap de (exact)18 kg dupa nastere.
in mare:
mancati sanatos, diversificat si sarac in calorii.
mic dejun, pranz, cina obligatorii( micul dejun poate chiar sa fie mai bogat in calorii decat pranzul).
la modul general, pranzul sa fie gratar( pui, vita, peste) cu garnituri de legume, cina -salate.
intre mese daca nu rezistati va recomand fructele, niciodata dupa mesele pricipale.
apa plata muuuuuuuuuuulta!sau ceaiuri.
seara inainte de culcare un pahar cu lapte.
eu chiar imi faceam un mic cadou in weekend si mancam cate o prajitura

sport zilnic( in timp ce micutii dorm, macar 20 min:), imediat dus si apoi continuam agitatia prin casa( arderea caloriilor continua).
concluzia? in 4 luni -18kg.
problema este ca nu mai reusesc de atunci sa revin la asa obiceiuri" sanatoase!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boubba spune:

FETELOOOR toate suntem ,,disperate,, dupa diete dar de sport nu vorbeste nimeni.Eu zic ca 1 ora de fitness pe zi e mult mai sanatoasa ca o dieta.Am o prietena care a ramas cu 20 kg dupa nastere si si-a consacrat cate 1-2 ore pezi de fitness cand am vazut-o ultima oara am ramas gura casca:arata de 10 ori mai bine ca inainte.Asa ca sa o dam cu mult sport dupa marele eveniment!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aba spune:

Draga Irinutza, ca ai deschis subiectul si voi mamicilor din lumea intreaga,

Eu am trecut de 2 ori prin asta. Cu cite +20 Kg la fiecare sarcina. Am 2 coplasi grozavi (baiat si fata). Eu una nu prea cred in diete, iar sportul...eu ma misc destul de mult: ordine si curatenie, gatit, cumparaturi, etc., etc.
Acu' stau acasa, dar cind am lucrat am slabit mai mult decit inainte de sarcini.

Eu zic asa: nu mai minca NIMIC dupa 6 seara!
Si rizi!

Salutari si voie buna!
Camelia

Mergi la inceput