Nastere normala sa cezariana?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madadum spune:

eu am nascut normal cu epidurala, desi 9 luni am implorat-o pe doctorita sa-mi faca cezariana. era cat pe ce sa o schimb pe motiv ca eu vreau neaparat cezariana, insa medicul de familie m-a sfatuit sa nu ma dau pe mana unui "macelar" doar de frica. pana la urma epidurala a fost super ok, nu am regretat nici un moment cezariana (doctorita m-a intrebat a doua zi dimineata daca mai sint suparata pe ea ca nu mi-a facut cezariana), iar a doua zi eram fresh. bb mara a fost si ea foarte bine. am avut parte de o anestezista deosebita care a stat tot timpul langa mine si mi-a dozat anestezicul perfect - ultima doza dupa expulzie, astfel ca in timp de dr. termina treaba si cosea de zor eu am adormit...

asta este experienta mea. nu pot recomanda nasterea naturala in locul cezarienei, insa iti recomand din toata inima, daca nasti natural, fa-o cu EPIDURALA...

nastere usoara
mada si mara (1an si 10 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yurika spune:

Eu am nascut prin cezariana am 24 de ani dar mia fost foarte greu baetelul meu fiind prea mare imi rupsese operatia si au urmat multe zile de refacere ,dar daca ar fii sa o fac a 2 oara nuuuuu
NICIODATA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Samurai-lady spune:


Daca mai fac un.....DOAR prin cezariana sau prin orice alt
mod in care sa nu simt contractiile.
Poate suport eu mai greu durerile...dar....mi-au ajuns cele
aproape 15 ore de travaliu natural,fara vreun medicament sau
anestezie.

Samurai-lady si bb Ken

Mergi la inceput