Nastere normala sa cezariana?

Nastere normala sa cezariana? | Autor: Danutza

Link direct la acest mesaj

Am auzit diverse pareri in legatura cu acest subiect.As vrea sa aud si parerile voastre, dragelor.
Aveti grija de voi, si de familiile voastre.
Va pup pe toate,
Danutza

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Angela T. spune:

subiectul asta a fost discutat si rasdiscutat pe vechiul forum. poti sa dai o cautare si ai sa gasesti sumedenie de opinii. insa, poate fetele vor sa mai discute pe tema asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Draga Danutza,

Eu sunt pentru operatia de cezariana, e mai sigura e mai bine atat pentru mama cat si pentru copil.

dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:


Danutza uite aici un link cu multe pareri pro si contra.
http://www.desprecopii.com/msgboard/treplies.asp?message=2527
Eu sunt tot pentru cezariana..... Am "spus" mai multe acolo in subiectul mai vechi.
Nastere usoara oricum te vei alege!

Adela

Puteti spune despre mine tot ceea ce doriti, dar nu mă puteti împiedica să fiu ceea ce sunt - Pasteur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

Nastere usoara oricum vei alege.... Asta voiam de fapt sa scriu. (am bagat un "te" in plus acolo....Dovada ca inca mai dorm...) Sorry
Adela

Puteti spune despre mine tot ceea ce doriti, dar nu mă puteti împiedica să fiu ceea ce sunt - Pasteur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonab spune:

Eu sunt pentru nastere naturala (dar cu epidurala ca tare bine este !!!). Consider ca totusi cezariana are de mii de ori mai multe parti negative ...

Simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia spune:

Eu personal, care am nascut acum 10 zile te-as sfatui sa nasti prin cezariana.Desi toata familia s-a rugat de mine sa fac cezariana m-am incapatanat sa nasc normal spunand ca sunt tanara (23) si voi naste usor.Si asa dupa cursuri pregatitoare si nici un stres ca o sa fie bine m-am trezit ca am nascut greu si l-am chinuit pe bebe din cauza unui col spastic care nu se mai dilata.
M-am refacut bine dar bebe tot nota proasta la Apgar o sa aiba si eu colul praf.
Nu am facut cezariana dar presupun ca as fi nascut altfel daca as fi facut-o.
Bafta multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:


Eu am nascut prin cezariana.
La inceput am fost foarte dezamagita ca nu pot sa nasc pe cai naturale si mi-era frica de cezariana.
Dar totul a decurs excelent, iar bebe a avut scorul Apgar 10/10
Poti sa citesti si subiectul postat de mine in care povestesc cum a decurs nasterea.
Eu m-am refacut foarte repede si nu au fost complicatii deloc.


O&A

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papy spune:

eu sunt pt nastere naturala cu epidurala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela-roxana spune:

PRO-PT. NASTEREA NATURALA1

Ione`

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angela T. spune:

eu una viitorii bebei ii voi naste natural, cu epidurala.

Mergi la inceput